Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vannak olyan tanárok,...

Miért vannak olyan tanárok, akiknek az a jó, hogyha bemagolod az egész anyagot, úgy ahogy a könyvben van? Ha megtanulod, megérted és a saját szavaiddal akarod elmondani, akkor bevág egy elégtelent?

Figyelt kérdés

2022. szept. 11. 10:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Pedig általában a saját szavas verziót szokták értékelni.

Több tanárnál is tapasztaltad az inkább a bemagolás értékelését ?

2022. szept. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egy tanáromnál van ez. Többi a saját szavasat értékeli, én is azt szeretem jobban.
2022. szept. 11. 10:42
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is az volt a raj eminens kiemelt 5 ös tanulo aki amikor felmondta az anyagot simán tudtam az ujjammal követni a könyvben(töri) végig csonk nélkul.


Én meg nagy sértődve óbégattam hangosan, hogy ha ez a tanulás ezt én is megtudom csinálni. En is felelek ilyen kam ötösökért. A tanar azt mondta jó! Aztán leadták az órai anyagot, még azon az órán BEMAGOLTAM, a tanár óra végén feleltetett, felmondtam 5 ös es kesz. Mire kiértem a suliból már nem tudtam az anyagot.


Az iskolák vsak rovidtávu memoriatesztre vannak nem többre. Munkahelyre se fog kelleni semmi. Se a derivalás mátrixok integrálás sem, semmi.


Ugyanez egyetemen. Vállalat gazdaságtan jó kis száraz anyag. 3 órás kisérettséginek minösülő vizsga volt belole. Elotte ejszaka kb 4 óra alatt bevágtam a tankonyvet, másnap a 3 órás 6 oldalas kérdéseket megválaszoltam 20 perc alatt, a dékán helyben javította hozta hogy 5 ös és mehetek. A többiek meg puskáztak meg írták 3 órán keresztul.

Én meg kb már másnap elfelejtettem miröl szól a vállalat gazdadágtan de többé nem is kerdezte senki.


Ez a mai oktatás.

2022. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
3.vagyok, a töris sztori az altalános iskola volt.
2022. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lejáratták a pedagógus szakmát és minden

jelentkezőt alkalmaznak, aki elvállalja a tanítást.

A hozzáértés már nem nagyon feltétel.

2022. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A "nekem is így kellett" mentalitás nagyon sok helyen él még...


Matekból tudok hülyét kapni azoktól a 'kollégáktól', akiknek csak és kizárólag egyféleképpen lehet a feladatot megoldani, ahogyan ő mutatta. Saját elképzelés, kreativitás mehet a francba.


Pont ez lenne a tárgy szépsége, hogy több úton is el lehet indulni.

2022. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Az egész iskolarendszerünk erre épül.
2022. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Csak a törihez tudok hozzászólni.

Magolni csak a konkrét szakkifejezést kell, de azt igen, mert a "társadalmi szerződés" helyett nem jó, ha azt mondod népi megállapodás és a "kapuadó" is kapuadó és nem kapudíj.

Az érettségi éppen ezeknek a szakkifejezéseknek a használatát várja el, ez a "magoltatás" oka.

2022. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Elképzelhető, hogy amit te saját szavaiddal mondasz el az tartalmilag nem az, mint ami a tankönyvben van.


Jogászképzésen jórészt szó szerint kell tudnod a jogszabályokat.

2022. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es, ne keverjünk már ide egy általános iskolai töriórát :D
2022. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!