Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem zavarja a családos...

Miért nem zavarja a családos emberek egy részét a közoktatás rossz helyzete napjainkban? Ezeket nem érdekli a saját gyerekük jövője?

Figyelt kérdés

Egy csomó olyan cikk van, ami arról szól, hogy a tanári fizetések rosszak, egyre kevesebb a tanár, stb. Facebookon az ilyen kommentszekcióban megjelenik mindig egy csomó öregasszony, akinek a profilján ott a sok unoka, aki még bőőőven iskolás, vagy a sok középkorú, szintén ennyi diős gyerekkel. És mit csinálnak ezek az emberek az ilyen cikkek alatt? Röhögős reakció, kommentek, hogy ha nem tetszik a tanároknak a fhos fizu, akkor el lehet menni dolgozni/ott a gyár/lehet menni árufeltöltőnek/akkor kell bért emelni, ha lesz javulás, nem pedig előtte és egyebek. Ugyanezek meg felháborodnak, ha azt hallják, hogy a töri tanár tartja a fizikát, mert nincs más...

Ezek az emberek ilyenkor amúgy mit érznek? Nem gondolnak bele, hogy ha mindenki otthagyja a tanári pályát, akkor nem lesz, aki tanítja a gyerekeit? Nem gondolnak bele, hogy ha a fizetés nem riasztana vissza embereket, akkor talán több lenne a tanár, az iskolák tudnának válogatni, és nem lenne az, mint például anno nálunk gimibe, hogy a 12. osztályban az angolóra abból állt, hogy érettségi feladat, majd javítsd ki magadnak megoldókulcsból, magyarázat nélkül, de semmit nem lehet kezdeni az ilyen tanárokkal, mert nemhogy jobb, de ugyanilyen sincs a helyére? Vagy tényleg fontosabb az a rohadt káröröm, hogy háhá, nekem rossz, de nem baj, mert a tanároknak is rossz? Ki gondol a gyerekekre, ha a saját családjukat nem érdekli az, ami megalapozza a jövőjüket?


2022. júl. 28. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos sok ember ilyen. Rosszindulatú ÉS buta is közben.

Ehhez ugye jó tanár kellene, hogy ne ilyenek legyenek.

2022. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos buták az ilyenek és egy részük azt hiszi, hogy kamu az egész.
2022. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnak bele semmibe, csak követelik ami nekik "jár"

Mások meg le vannak szarva

2022. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Több részre bontanám a választ.

Igen, vannak idióták, de ezek (és nem ők) bármilyen kérdéshez odaböfögik a böfögni valójukat. Sajnos hangosak és aktívak, nekik ez az életük.

Vannak, akik komplett elégedetlenek az oktatással. Saját maguknak sem volt talán egyetlen normális tanára sem, aki valóban oktatott volna, és gyerekei/unokái kapcsán is csak a b.szogatást kapják a tanerők részéről. Ha ilyen tanerőkbe fut bele valaki, akkor tőle nyugodtan felszórhatják sóval az iskola helyét is, eddig is ha tudott valamit a gyerek, akkor azt vagy saját maga szedte össze (elég jó anyagok vannak fent a neten), vagy a szülő/különktanár tanította meg neki. Dühös és elégedetlen, "ekkora teljesítményhez ez a fizetés is sok" felkiáltással.

Aztán van a szerencsés kisebbség, akinek a gyereke kapott normális tanárt IS. A többi meg olyan amilyen. Ott pedig a disztingválás ami érthetően felmerül kérdésként - a jó tanár kapjon többet, de a többi, aki csak dísznek van ott, még azt sem érdemli meg, amit most kap.

Az, hogy a közoktatás fontos feladat lenne, szerintem mindenki számára világos és egyértelmű. Ahogyan az is, hogy a kormányzati cél az pontosan ellentétes irányú.

2022. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Zavar, régebben észrevettük már amit kérdezel. 3 gyerekünk van.

Mi azt csináljuk, hogy külön tanulunk a gyerekeinkkel, csak reál tantárgyat, humánt nem. Tehát számolunk inkább. Mivel senki nem fog ezügyben segíteni rajtunk és mire a valóságban is történne pozitív változás, addigra a mi gyereink már felnőnének. Ezért vettük a kezünkbe ezt a dolgot.

Persze attól is függ, hogy az adott gyerek hova jár. Vannak azert jó sulik is.

2022. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem iskolaidőben a komplett délutánjaim és általában a hétvégéim rámennek a tanításra/tanulásra (#4 vagyok). Szintén három gyerek, ebből egyiknek még soha nem volt normális matek tanára, de a mostani a csúcs: megértetem vele az új anyagot, begyakoroljuk, megcsinálja immár egyedül a házit, bemegy a suliba, és ott a tanár megint összekavarja, mire hazaérkezik, ismét egy káosz van a fejében. A tavalyi tanév végén már azt mondtam neki, hogy legyen olyan kedves és ne figyeljen órán, csak bólogasson, és csinálja úgy, ahogy itthon begyakoroltuk. Komolyan, időnként sírva tudnék fakadni miatta. Mindeközben pl. fizikából az anyagba is alig kell belenézni vele, egyszerűen másik tanár tartja.
2022. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os, ugyanez volt a szitu a matekkal nálunk is😃. Csak én bementem a fogadó órára is.

5#

2022. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam rajta, végül nem mentem be. A tanár megbecsült tagja a tanári karnak, és ugyan a diákok minden egyes új matek anyagnál egy másik, szintén őket tanító tanárt kérnek meg, hogy órán a saját anyaga helyett megint inkább a matekot vegyék át, semmit sem lehet tenni. Mindig az van, hogy a gyerek a hülye, nem is úgy volt, nem is az kellett, nem az hangzott el. Nem akarom ezt hallgatni, mert abszurd hülyeségekre bólogatni nem tudok. Megtörtént például, hogy az osztály összes tanulójának a füzetébe az adott dolog ugyanúgy - rosszul - volt leírva új anyag leadásakor. Az egyik szülő megkérdezte, ezt mégis miért és hogyan: ő ezt nem így adta le.

Ja, ez egy menő, jó hírű bp.-i iskola. A többi sulit nézegettük, ennél sokkal keményebb történetek vannak, ez mondhatni teljesen átlagos.

2022. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Második vagyok. Én csak annyit tennék hozzá, hogy meg tudom érteni, hogy vannak akik nem érdemelnének több fizetést mármint nem jól tanítanak, nem csinálnak semmi plusz munkát, nem készítenek versenyre, a diákokkal és a szülőkkel bunkók, ilyenek is vannak, de ha a tanároknak marad a rossz, szar fizetése, akkor az azt jelenti, hogy a jó tanároknak is, akik viszont tényleg lelkiismeretes és szeret tanítani, nagyon jó órákat tart, sokat foglalkozik a diákokkal órán kívül is, tényleg fontos neki a diákjai tudása. Az nyilván nem lenne valami igazságos ha a "lesz*arom" stílusú tanárok is több pénzt kapnának, de ha a két igazságtalanság közül kell választani, akkor szerintem inkább legyen ez tehát akkor kapjanak a tanárok több pénzt, mert hiába van, aki nem érdemli meg, sokan megérdemlik és ők miért ne kapjanak? Hadd kapjanak, dolgoznak épp eleget.


Egyébként megjegyezném, hogy ez minden foglalkozásnál így van, hogy az is kap sok pénzt, aki meg se érdemli. Hányszor van olyan, hogy egy szerelő elkér egy csomó pénzt valami munkáért, de amúgy utólag kiderül, hogy nem is jól csinálta vagy tönkremegy újra, amit csinált. Az orvosok is kaptak jó fizetésemelést ugyebár, de ott sem minden orvos ugyanannyit és ugyanolyan formában dolgozik. Egy sebész, aki műt, az más munkát végez mint aki a rendelőben ül és meghallgatja mi a beteg panasza, felírja a gyógyszert, esetleg megvizsgálja, a vizsgálatoknál is máshogy dolgozik egy ortopéd szakorvos meg egy bőrgyógyász. A radiológus meg nem is találkozik a betegekkel, csak a háttérben dolgozik. Mindegyikőjük munkája értékes és éppen ideje volt, hogy jobb fizetést kapjanak. Nem azt mondom, hogy nem érdemlik, mert tényleg nevetséges volt a fizetésük és most tegyük félre a hálapénzeket, különben nem minden orvos kapott, mert egy sebész vagy nőgyógyász inkább kapott mint egy radiológus. Én csak azt mondom, hogy ha a szerelőknél, orvosoknál, pszichológusoknál, ápolóknál és mindenféle foglalkozásoknál kaphatnak annyit, amennyit, akkor a tanár miért nem? A tanár ugyanúgy dolgozik, értékes munkát végez és tanul 6 évig, ja és tényleg időigényes a munkája. A szerelő 5 perces munkáért kér egy rakás pénzt.

2022. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanez van az egészségüggyel, kórházakkal.

Ott is ugyanezek a majmok böfögték oda, hogy "Mi az, hogy magasabb fizetést akarnak maguknak, amikor blablabla". Aztán akkora orvoshiány van, hogy Szolnokon leállt a szülészeti osztály, a szegedi egyetemi klinikán az urológiai osztály, MERT EGYSZERŰEN NINCS EMBER.

2022. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!