Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyenek voltak a tanáraitok?

Milyenek voltak a tanáraitok?

Figyelt kérdés

Mostanában a pedagógussztrájk miatt annyi bejegyzés születik arról, hogy mennyit köszönhet az ember a tanárainak. Rengeteg diák is kiáll mellettük. Ennyire sokat adnának mostanában a tanárok a diákoknak?

Én, ha saját tanáraimra gondolok, általánostól egyetemig, csak egy embert tudnék mondani a több tucatból, akire tényleg illik a "tanáregyéniség", hivatás, "sokat köszönhetek neki" dolog.

Közben rengeteg olyan dolgot tudnék mondani, amikor egy-egy tanár máig maradandó rossz érzést okozott bennem a hülyeségeivel, de persze vannak a múltból jó megnyilvánulások is.

94-ben érettségiztem, utoljára 2010-ben jártam suliba, mesterképzésre. Változott a helyzet? Mások mostanában a tanárok? Nekem 1-2 kivételtől eltekintve nem egy jó élmény visszagondolni a tanáraimra. Onnan jutott eszembe ez az egész, hogy most látom, mennyi diák áll ki a tanáraiért.

A tanárok törekvéseivel egyébként egyet értek.


2022. okt. 15. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindig fel lehet mutatni rossz tanárt, hogy lám, milyen pocsék munkaerő, ezért fogják be pfájukat.
2022. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
A mai sztrajkolo tanarok biztosan nem olyan jok, mint az en tanaraim, akik az oktatassal foglalkoztak, nem a hisztivel.
2022. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
2-es, te is menj dolgozni szrért hgyért.
2022. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyes, elolvastad, amit írtam? Miért nem arra válaszolsz?
2022. okt. 15. 18:37
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Általános iskolai tanáraim szerintem jók voltak.


Gimnázium azonban katasztrófa volt. Elit gimnázium eliten sz.r ostoba tanári karral. Egy-kettő normális volt ugyan, de olyan sérülések értek a gimiben ami az egész életemre rányomta a bélyegét.


Egyébként a kampány időszakban végzett tüntikék után borítékolható volt, hogy szívni fognak a tanárok, szóval nem tudom min vannak most felháborodva.


Egyetemi tanáraim viszont jók voltak, de közöttük egy pedagógus végzettséggel rendelkező sem volt.

2022. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Többsége felejtős. Gimnáziumiak azért jobban voltak.
2022. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Lehet leszavazni, de szerintem az egész pedagógusztrájk köré felhúzott tanár kultusz f*szság. Kapjanak ők is normális fizetést, de ne azért mert "szent" amit csinálnak és mert "nélkülük mind hülyék lennénk". Igen, az igaz, de baszus, ez a munkájuk. Most mindenkit magasztaljunk, azért, mert végzik a munkájukat? (Akkor szerintem a szülészorvosoknál kéne kezdeni, mert nélkülük nagy részünk itt se lenne :D)

DE hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem nagyon változó volt. Akadtak olyanok is, akiknek az órájára legszívesebben mindenki benyugtatózva ment volna, volt az átlag "bejön, ledarálja az anyagot, kimegy" típusú is, és voltak azok, akiknek tényleg a hivatásukként csinálták, és minden gyerekkel úgy bántak mintha a sajátjuk lett volna.

2022. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolai tanáraim jók voltak. Sajnos valószínűleg már egy sem él. Ők szerették a gyerekeket, foglalkoztak velünk, élvezettel tanítottak és odafigyeltek arra, hogy az osztályközösség is jó legyen.


A gimnáziumi tanáraim azok az igazi kiégett, frusztrált, gyerekgyűlölő, a saját tantárgyához sem értő pedagógusok voltak. Mind idegbeteg, magyarázni egyik sem tudott, cserébe szerettek megalázni mindenkit, aki nem volt kitűnő az adott tantárgyból.


Az utolsó évemet munka miatt esti iskolában fejeztem be, onnan mentem érettségizni. Ott (mivel felnőtteket tanítanak) teljesen mások voltak a tanárok. Kedvesek, segítőkészek, közvetlenek és baromi jól magyaráztak. Gimnáziumban bukdácsoltam matekból, már elhittem, hogy teljesen hülye vagyok.

Hála az esti sulis matektanáromnak, megszerettem. A legrosszabb dolgozatom 98%-os volt és ötösre érettségiztem matekból. :D

Akkor jöttem rá, hogy nincs hülye gyerek (max gyengébb képességű), csak szar tanár.


És hála a matektanáromnak, számviteli szakon tanultam tovább.

Ott meg ismét jó tanárokkal találkoztam.

2022. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyrészt jók szerintem. Általánosban az osztályfőnököm, a töri tanár, és a környezetismeret tanár kiemelkedően jó volt szerintem, a többivel sem volt konfliktusom.

Gimiben is inkább jók voltak, próbálkoztak, odafigyeltek ránk. Egy segghülye matektanárnő volt pár évig, meg az angoltanárok vándoroltak folyton, ott volt egy pár idióta is, de pár hónapnál tovább amúgy sem maradt egyik sem. Akik kifejezetten nagyon jók voltak, azok az irodalom, a későbbi matek, a történelem, és a fizika tanár (pedig a fizikát és a matekot utáltam amúgy).

Ami a szomorú, hogy múltkor néztem egy mostani iskolai eseményen készült fényképet, senkit nem ismerek már kb, pedig kemény 7 éve érettségiztem. A fiatalok elmentek máshova (nem tanítani) az idősebbek meg vagy nyugdíjba mentek, vagy meghaltak. Bízom benne, hogy az újak is jók, de azért ez a fluktuáció nyilván nem normális.

2022. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó, vidéki általános és középiskolába jártam. Néhány kivételtől eltekintve alapvetően jó emlékeim vannak ezekről az évekről. Volt szakmailag kiváló és gyatra tanárom is, de a pedagógiai érzék is sokat számít. Na meg az emberi oldal is. Volt nagyon nagy tudású, de a tanításhoz vajmi keveset értő tanárom, még mindig többe néztem azt, aki a pályája elején volt, de szorgalommal kipótolta az esetleges hiányosságokat.

Amit most látok, hogy egyre jobban hígul a szakma, a szakmai hiányosságok és pontatlanságok egyre jobban megvannak, valamint sokszor az van, hogy 'ennyi pénzért én ennyit teszek bele az óráimba', emiatt szintén a diákok szívnak.

Bizony rengeteg tanártól azt a pénzt is sajnálom, amit most kapnak, de amíg ekkora tanárhiány van, addig nincs verseny, ha valaki rosszul végzi a munkáját, addig semmi következménye nincs, ellentétben kb. szinte minden területtel.

Éppen ezért az első lépésnek valóban a fizetések emelése lenne szükséges. Nem lesz tőle senki sem jobb tanár, ez tény, de a jövő szempontjából ez nem is fog változni, ha minimálbérrel kezdik a tanárok a 4-5 éves képzésük után.

2022. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!