Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha egyik osztálytár...

Mit tegyek ha egyik osztálytársam érzelmileg tud manipulálni?

Figyelt kérdés
Konkrétan folyton csak szívességeket kér és eddig nem ismertem fel, csak kihasznált. Tegnap elgondolkodtam a dolgokon és felbosszantott. Először is felismertem a tényt, eddig manipulálva voltam érzelmileg. A szívességeket persze én megtettem, mert jólelkű, jószívű ember vagyok alapjáraton és érzelmes, lelkiismeretes. De volt mikor sok volt és azt mondta, hogy "de hát barátok vagyunk", vagy hogy "egyik legjobb barátod vagyok", "itt vagy a legjobb barátoddal". Ez azért tudott rám hatni, mert még régebben a suli elején rengeteget beszélgettünk. Mára szinte már semennyit. Annyi a "barátságunk", hogy szívességet kéreget tőlem, át akar verni és ebből hasznot szerezni. Rendkívül bosszantó számomra. Főleg hogy van amikor talál is maga mellé partnert, aki segíti az osztályunkban. Ha valakinek volt ilyen esete kérem írjon majd egy választ. "Jaj te szegény, ez a legnagyobb problémád" és hasonló típusú válaszokat nem áll módomban magamra venni. Köszönöm. Akinek volt ilyen esete és megosztja hogy lendült túl ezen annak nagyon szépen köszönöm.

2022. okt. 21. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Olvass szépirodalmat.
2022. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem volt ilyen esetem, de ha felismered a manipulációt, akkor már az a kérdés, miért nem tudsz ebből kiszabadulni, mi blokkol le.
2022. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincsen. Mostantól igyekszem sokkal tudatosabb lenni, mindenesetre szeretnék erről beszélni majd az illetővel is. Jobb ha őszinte leszek
2022. okt. 21. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom milyen osztályba jársz te, de minden ember ilyen. Mit fogsz csinálni felnőttként. Mindenki ki fog használni.Főleg a gazdag üzletemberek.
2022. okt. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem hinném. Mindenki azért nem ilyen
2022. okt. 23. 09:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Csicskáztat.

Vondd ki magad ebből.

2022. nov. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!