Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jól esne a tanárom...

Szerintetek jól esne a tanáromnak, ha elmondanám neki, mennyit segítettek nekem az órái?

Figyelt kérdés
A kamaszkor életem legnehezebb időszaka volt. Nem akarok litániát írni, ezért maradjunk annyiban, hogy otthon állandó veszekedés, család szétesése, iskolában kudarcok és folyamatos stressz volt a mindennapos. A magyar óráink voltak azok (részben), amik visszatartottak attól, hogy teljesen összeomoljak. A tanárunk verseket vagy novella részleteket olvasott nekünk, vagy nagy költőinkről mesélt történeteket, próbálta a tananyagot emberközelivé és szórakoztatóvá tenni, mi pedig a padon pihentettük a fejünket, és csak hallgattuk. Nem kiabált velünk, nem várta el, hogy 45 percen át körmöljünk, vagy oldalakat magoljunk be. Ez az óra volt számomra a pillanatnyi csend a körülöttem tomboló hurrikán közepén. Így, hogy tanulmányaim vége felé közeledek, gondolkozom rajta, hogy megosztom mindezt a tanárommal, hogy érezze, mennyire sokat számít a munkája nekünk diákoknak, akkor is, ha nagyon sokszor nem mutatjuk ki. De nem igazán tudom, mi lenne rá a megfelelő alkalom. Talán pedagógus nap? Vagy év vége? És azt se tudom, hogy egyáltalán örömmel fogadná-e. Egy középkorú férfiről van szó, akit sosem láttam különösebben érzelmesnek...

2022. okt. 28. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is dolgzik, ennél nagyobb ajándékot nem is adhatnál neki. Bármilyen alkalom megfelelő, akár csak egyszerűen ma ráirsz FB-on és bearanyozod ezt a hosszú hétvégét..
2022. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi ez, ha nem visszajelzés, hogy jól végzi a munkáját, és van értelme annak amit csinál, dacára a nevetséges meghurcoltatásuknak és ellehetetlenítésüknek, ami szégyen az országra nézve. Azt hiszem az a beszélgetés megható pillanat lesz mindkettőtök életében.
2022. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Azt kifejtettem, hogy szerintetek jobb ha viszek neki ajándékot is, vagy csak kínossá tenné a helyzetet? Mikor az ókori görögökről tanultunk, említette, hogy nagyon kedveli az akkori irodalmat, ezért gondolkodtam azon, hogy ajándékozhatnék neki egy könyvet ebben a témában, könyvmentőknél sok ilyen témájú, régi, szép példányt lehet találni. Az ötletet az adta, hogy néha, mikor a pokolra kívánom a tanulást, én is előveszem a jutalomkönyveimet, és egy kicsi erőt merítek belőlük. És ugyanezt megtehetné ő is, mikor elege van az oktatási rendszerből. De nem tudom... Vélemény?
2022. okt. 28. 23:13
 5/10 A kérdező kommentje:
*azt kifelejtettem
2022. okt. 28. 23:14
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon kedves ötlet a könyv!
2022. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Persze, mindenkinek jólesik a pozitív visszajelzés. A jelenlegi áldatlan oktatási helyzetben biztosan extra sokat jelentene neki, ha hallaná, hogy van még miért (kiért) ezen a pályán maradni. Ne várj vele az év végéig.
2022. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 valaki : ***** válasza:
80%

Hát persze

Nekem is mindig jólesik az ilyen, ha a diákok valamit visszajeleznek. Annak idején én is elmondtam a tanáraimnak, milyen hatással voltak az életemre. Bár volt, akinek inkább csak a ballagás után xd

2022. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem kifejezetten frusztrálni tud, ha ajándékot kapok a diákjaimtól, de ez én vagyok.

3 kedves mondatra tőlük akár élőben, akár üzenetben örökre emlékszem és nagyon örülök neki.

2022. nov. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg kérlek, hogy mi volt!
2022. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!