Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért viselkedik így velem?

Miért viselkedik így velem?

Figyelt kérdés

Az egyik fiú osztálytársam nagyon bunkó, meg tapló módon viselkedik velem és nem értem mivel váltottam ki ezt a viselkedést nála. Pl ma volt, hogy hülyült az egyik haverjával és egy akkorát lökött a padomon, hogy minden cuccom kihullott belőle, aztán mint valami kutyának oda szólt, hogy szedjem fel. És még sokszor persze odaszól valami bunkóságot, csak úgy random. Nem nagyon értem mit csináltam neki, hogy így kell viselkedjen velem, mikor én konkrétan hozzá sem szólok sosem. Nem azért csinálja mert tetszem neki, mivel van sok más lány az osztályomban, akik tetszenek neki és ezt ki is mutassa nekik, pl ölelgeti őket, elég kedves velük, a hajukkal matat, szóval szabályosan kimutatja, hogy bejönnek nekik. Úgyhogy kizártnak tartanám azt, hogy tetszem neki, mivel akkor velem is így kellene viselkedjen. Nem szoktam semmit sem reagálni az ilyen bunkóságaira, mert nem is értem mit kellene reagálnom, szóval nem foglalkozok vele. Nem értem milyen baja van velem, mikor még régebben házit is elkérte tőlem, azt is odaadtam, sokszor a kajámból is adtam neki, mert kért. Szóval sehova se tudom tenni ezt a hirtelen agressziót, persze tudom, hogy ebben a korban a fiúk mind nagyon gyerekesek stb, de ez akkor sem ad magyarázatot minderre.

16l



2022. nov. 4. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ezt csak ő tudhatja. Talán hallott rólad valamit.
2022. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

És ha hallott a kèrdezőről valamit, akkor mi van ? Nehogy már ott tartsunk, hogy ennek az agresszív, komplexusos majomnak meg kell felelni és mert őnagyságának nem tetszik valami a kérdezőn, vagy vele kapcsolatban, az feljogosítja arra, hogy megalázza, piszkálja.

Ez a tahó bántalmaz téged, mert egy lelki sérült nyomorult, akinek szar az élete. Kipècèzett téged, akin ki akarja tölteni a szar élete iránti dühöt, frusztrációját. Be is csicskultál neki, adtál kaját, házit, stb.

Vess ennek véget, kérd ki magadnak, amennyiben nem száll le rólad, szólj a szüleidnek, igazgatónak. Állj ki magadèrt, ne töprengj azon, hogy miért bánt. Ne légy áldozat.

2022. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem csináltál, ez nem rólad szól, hanem róla. Erősebb jellem ellen nem mernè ezeket megcsinálni. Ezek mindig a gyengèkre szállnak rá, kitöltik rajtuk a nyomorúságukat, bántalmazzák őket verbálisan, tettekkel és ez egyre rosszabb lesz, ha nem állítod le.
2022. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fizikailag sosem bántott, viszont sehogyansem tudok fellépni ellene, mivel bármit mondok az le van sz.rva
2022. nov. 4. 16:03
 5/10 A kérdező kommentje:

+ kettes, nem csicskultam be neki, mert nem volt mindig ilyen velem, házit, kaját akkor kapott amikor még rendes volt velem. Ezért írtam ki a kérdést, hogy van-e egyáltalán értelmes magyarázat erre a hirtelen viselkedésváltozásra.

És nem csak velem csinálja, hanem másokkal is. Nála két féle véglet van, az akinek vigyorog és bejön neki, a másik pedig aki soha még csak hozzá sem szólt, de unalmában biztos cseszteti. Egyébként engem nem hatnak meg a bunkóságai, ez őt minősíti nem engem, viszont értelmes ember létemre érdekelnek a miértek.

És persze majd megyek az igazgatóhoz, meg a szüleimhez, hogy xy azt mondta, hogy mittudomén, majd az osztály is utáljon meg, hogy én egy árulkodós kis k.rva vagyok, biztos sokkal jobb lesz nekem

2022. nov. 4. 16:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Az okokat leírtam, ez jellemzi őket. Amit írtam, nem rossz szándékból írtam, ha számodra nem megalázó és nem érzed azt, hogy rég ki kellett volna kérni magadnak, akkor nyugodtan viseld el. Ilyenekből lesz a fizikai bántalmazó. Eljön a pont, amikor már nem nyugszik meg a pad fellökèsètől, a bunkó megjegyzèsektől. Borítèkolható teljesen. Akkor ne menj senkihez, te tudod, mi fér bele számodra. 🫡
2022. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, tudom, hogy nem rossz szándékkal írtad, viszont ennél tovább nem mer menni, mert tart a tanároktól, meg az igazgatótól is és tudja, hogy vannak bizonyos határok, amiket nem szerencsés áthágni, dehát ahogy írtad, valószínűleg lelkileg sérült és nincs elég esze ahhoz, hogy másképp dolgozza ezt fel
2022. nov. 4. 16:43
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Szerintem, ha épp elkapod kedves állapotában (?), akkor esetleg kérdezd meg tőle, mi baja veled, ha nem válaszol, én is azt javasolnám, hogy fordulj igazgatóhoz/tanárhoz/szüleidhez stb. Ne érdekeljen, hogy árulkodásnak gondolják, mert nem az!

És attól még, hogy nem bántalmaz fizikailag, mentálisan igen. Sokszor ebből lesznek a legnagyobb sebek.

Ne feledd, bárki bármit mond, csodálatos vagy!:):)

Legyen szép estéd!

2022. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szülő vagyok, hasonló esetben remélem, a lányom el merné mondani nekem, mi a helyzet, ez nem árulkodás. Arra biztatnám, hogy vágjon vissza, de támogatnám is, bemennék a tanárokhoz, felvenném a kapcsolatot a másik szülővel. Nem tennék semmi törvénytelent, de észbe kapnának attól, amit mondok, és ahogy mondom, az biztos. Ja, és ezen felül a lányom önvédelemre is jár. Magabiztosságot ad.

Neked azt tanácsolom, hogy ne tűrd szótlanul, vágj vissza, úgy, hogy az érzékeny pontjára tapintasz. Jól mondja 6-os, az ilyeneknek kisebbrendűségi érzésünk van, talán bántalmazzák őket otthon vagy elhanyagolják, ezért próbálják erősnek érezni magukat mással szemben. Ezért nem szabad hagyni, ha hallgatsz, nő az egója. Tudod mi lesz, ha keményen visszaszólsz? Semmi. Ha neked megy, tökön rúgod és feljelented.

2022. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha elkezdek igazgatóhoz meg ilyesmikhez futkorászni, akkor ellenem fordítom az egész osztályt, és azt meg nem akarom, mindenki haragudni fog rám, hogy egy odaszólásból is ekkora hisztit csinálok
2022. nov. 5. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!