Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mindenki leérettségizett nálatok?

Mindenki leérettségizett nálatok?

Figyelt kérdés

2022. nov. 9. 16:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

(hatos vagyok)

Köszönöm a lepontozástokat! :) Gondolom az a rész verte ki egyeseknél a biztosítékot, hogy néhány osztálytársamnak nem volt elég 400 pont az egyetemre való bejutáshoz. Nem akartam ezzel minősíteni senkit, tudom, hogy nem mindekinek 465 pont a cél, és nincs ezzel semmi baj. Nincs is feltétlen szükség erre, az én esetemben sem volt. Az a lényeg, hogy az ember a saját céljait elérje. De az igazán nevetséges, hogy valaki lepontoz azért, mert nálunk volt, aki be akart kerülni pl. az orvosira, és oda bizony nem elég 400 pont. Tisztában vagyok vele, hogy másnak az érettségi megszerzése is komoly kihívás, és ismétlem, nincs ezzel probléma. Gratulálok mindenkinek, akinek mindene sikerült, és hajrá, ha még nem! De miért baj az, hogy másnak másfaja céljai vannak? Komolyan gáznak tartjátok, hogy máshol más a megszokott, vagy mi van? Ha valaki kiír egy kérdést arról, hogy ciki-e 30 évesen egyetemre menni, akkor jönnek a válaszok, hogy "tanulni sosem ciki/késő", de ha írni merészelek egy olyan választ, amiben kiemelt szerepet kap a tanulók motivációja, akkor le vagyok pontozva?! :D

2022. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy komolyan, miért lettél lepontozva?xd

Kíváncsi vagyok hogy most engem is le fognak-e ezután:

Idén 432 pontom lett az érettségin. Holnap megyek emelt szóbelizni, mert bizony nem lett elég a pontszámom az egyetemhez. Sajnos nem minden szakra elég ennyi... Mindenki érje el amit el akar érni, nem gáz újraérettségizni. A lényeg hogy az ember akarjon valamit csinálni és legyen célja. :)

2022. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem azon múlik az érettségid,hogy milyen iskolába jártál.
2022. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%
Írtam én ilyet bárhol is? Annyit írtam, hogy nálunk ez elvárás volt. Az erős iskolák azért tudják megtartani a hírnevüket, mert a tanulók rendszeresen jó eredményeket érnek el, ezzel fenntartva az iskola "státuszát". Tudom, hogy ez sokakat nem érdekel, és nem is kell, hogy érdekeljen. Máshol viszont nem feltétlen az az elvárás, hogy a diákok mind bekerüljenek a SOTE-ra vagy a Corvinusra vagy akár külföldi egyetemekre, ezért gondoltam, hogy írok néhány pontosító részletet. Nem feltételeztem, hogy ekkora bűn kitérni arra, hogy nálunk miért vették természetesnek azt, hogy mindenki leérettségizzen.
2022. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A 35 fős, gimis osztályomból egy lánytól eltekintve mindenki leérettségizett elsőre. Végül ő is, csak egy évvel utánunk. Matekból húzták meg, nem tudom mekkora valóságalapja lehet, de állítólag 5 pontja lett, szóval még csak közel sem volt sajnos.
2022. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!