Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárkollégák, a szorongástól...

Tanárkollégák, a szorongástól meg lehet szabadulni?

Figyelt kérdés

3 éve tanítok ha nem számítjuk bele a diplomához szükséges egyéves gyakorlatot. Ennek ellenére minden hétköznap reggel a stressz pattintja fel a szemem.

A hétvégékről visszatérni a nehezebb de az órák előtt is görcsöl a gyomrom. Bár óra közepe táján elkezdek oldódni, a végére mégis átizzadom ruhát ami rajtam van.

Úgy voltam vele, úgyis megedződök menet közben. Azonban egyre jobban érzem, hogy a szaktárgyaim és a gyerekek szeretete, a tanításom megtérülő eredményei nem kompenzálják azt, hogy hét közben egy szorongó, neurotikus, magát megnyugtatni képtelen ember vagyok. Próbálkoztam eddig légzőgyakorlatokkal, meditációval de nem csökken a feszültség.

Vége lesz egyszer ennek a szorongásnak? Ti hogyan birkóztatok meg vele?


2022. nov. 10. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem nem neked való ez a pálya, ha ennyire szorongsz attól, hogy gyerekek elé ki kell állnod.
2022. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

El fog múlni, illetve enyhülni fog idővel, nyugi.

Mondjuk én a mai napig megizzadok egy-két húzósabb napon/osztállyal és mindig van nálam emiatt váltócucc. Tesóm dettó. Mindketten 20 éve a pályán vagyunk.

Próbáld tudatosítani magadban, hogy nem kell tökéletesnek lenned. Hitelesnek kell lenned, ember(i)nek kell lenned, más nem kell.

És nincs két egyforma nap!

2022. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én annak idején nem a diákoktól szorongtam,azokkal nem volt gondom.Hanem a sok idétlen kartárstól,pletykás irigy idős nőtől,tudatlan és okoskodó kádertől kaptam "ideget".

Két forintért képesek egymást karóba húzni,akit a diákok kedvelnek,azt kiközösítik irigységből.

Tíz éve otthagytam a katedrát,csak magántanítványaim vannak. Nem bántam meg,mert ismerősök,barátok,akik a pályán vannak, látom, mennyire megviseltek, hogy unják és kiégettek.

Nem mennék vissza állami iskolába sosem.

2022. nov. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előttem szóló véleményét, én is így voltam ezekkel a helyzetekkel, szintén magántanítással foglalkozom a kezdetek óta.

Ha szereted a tanítást magát és jó is vagy benne, akkor vágj bele.


A stresszt nem igazán fejtetted ki, miért van. Kollégák miatt? A gyerekekkel van a gond? Az egzisztenciával? Én értem, hogy nem lehet mindig pontosan megfogalmazni az okát, de ezzel még így annyira nem tudunk értelmes tanácsot adni.

2022. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szorongási, stresszkezelési problémákkal érdemes pszichológushoz menni. A kognitív viselkedés terápia nagyon sokat tud segíteni benne, hogy sikerüljön jobban kezelni, leküzdeni a szorongást, megtanuld megfelelően kezelni ezeket a helyzeteket.


Lehet, hogy magától is elmúlik és a kollégák tanácsai is segíthetnek, de a kimondottan ilyen problémák megoldására kiképzett szakember segítsége valószínűleg hatásosabb.


Szaktantárgyi továbbképzésre is olyanhoz mennél, akinek szakterülete, amivel problémád van, nem ahhoz, akinek épp csak sikerült levizsgázni belőle, vagy maga is küszköd a problémával.

2022. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!