Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vannak gyermeked iskolájában...

Vannak gyermeked iskolájában sztrájkoló tanárok?

Figyelt kérdés
Ilyenkor erről tájékoztatja valaki a szülőket?
2022. nov. 19. 08:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
7%

"Te meg azon gondolkozz el, hogy 10-15 év múlva ki fod egyáltalán tanárnak állni kerek egész 200 ezer forintos fizetés mellett. Mert nagyon senki. Még másodállásban sem."


Az már nem az én problémám. Nekem a célom az, hogy a gyerekem rendes oktatást kapjon, lediplomázzom és talpra tudjon állni. Ehhez az kell, hogy a kedves tanárok ne tüntetni menjenek, hanem oktassák a gyereket. Hogy a gyerekem gyerekei hogyan fognak iskolába járni, az legyen az ő generációs bajuk. Egyébként már egyre többen költöznek ki külföldre, ahol az oktatás is sokkal jobb, nem feltétlenül kell magyar rendszerben gondolkodni. A mai generáció már beszél idegen nyelvet, német/osztrák/angol/stb. iskolába járatja a gyerekét, nincsenek rászorulva a magyar oktatási rendszerre. Külföldi módszerre épülő magániskolák is egyre jobban terjednek, ahol van normális oktatás.

2022. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
69%

#21

Tehát téged nem érdekel, hogy alul vannak fizetve, de azért a szolgáltatást elvárod.

Azért majd nézz már ki az ablakon, mert úgy látom, hogy már azt sem tudod, hogy milyen színű elefántcsont-toronyban élsz...

2022. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
57%
Ha rendes oktatást akarsz a kölyködnek akkor majd tanítod te. Mert éhbérért senki nem fogja.
2022. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
15%
#22 Igen, képzeld elvárom, mert ha nem tanítják, akkor tanulatlan marad és szakmunkásnál többre nem viszi. Ráadásul az önhibáján kívül történik mindez. Amikor a tanító szakmát választották, akkor is ugyanilyen rosszak voltak a bérek, mégis vállalta. Mégis miért kéne sajnálnom őket, ha önként dalolva vállalták el a szakmájukat? Érdekes, hogy itt vidéken nálunk el tudják fogadni a helyzetüket a tanárok és tisztában vannak a társadalmi felelőségükkel. Minden tiszteletem az övüké.
2022. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
68%

Ok, fel is adtam. Van baj a toronyban... :)

Ha szerinted az totál egyértelmű, hogy alulfizetett munkában KELL, hogy maradjanak és hogy ez az ő bajuk, a legnagyobb ignoranciára és roppant alacsony érzelmi intelligenciára vall.

2022. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
79%
#24 az feltűnt hogy az utóbbi pàr hónapban mennyit romlott a pénz értéke? Te melyik bolygón élsz? Az eddigi xar fizetésből lett egy olyan fizetés ami nem elég semmire. Petsze neked mondanàk, hogy menj és felelőségtudatból vegyél kenyeret, meg ruhàt a legjobban te lennél felhaborodva. De tudom meg se ismételd: nem a te bajod. Szerintem köpj egy nagyot és àllj alà. Tipikusan az a mocsok ember vagy, aki elvàr mindent, de hogy a màsiknak ezért cserébe járna is valami az meg se fordul a sötét fejedben. Ha tanult is lesz a gyereked az az àltalad ledegradàlt pedagogus miatt lesz, te nyomorult.
2022. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Társadalmi felelősségük van a tanároknak, nem tűnik fel? Mit szólnál ha a miniszterelnök gondolna egyet és elmenne nyaralni, mert úgy gondolja, hogy inkább nem dolgozik a héten? Az ország meg csődbe megy. De tudom, nem számít, mert alul van fizetve (tegyük fel), joga van hozzá. Társadalmi felelősség meg mint tudjuk, nem létezik.
2022. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
40%
Vállalj akkor te is társadalmi felelősséget 200 ezer nettóért, csávókám! Sok sikert!
2022. nov. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
68%

Két gyerekem jár egy top50-es (HVGrangsor) gimnáziumba Budapesten.

A lányom végzős és a matektanára szeptember végén beadta a felmondását. Az őszi szünetig tanított és most novemberben a 12-es lányomnak nem volt egy matekórája sem. A fiam 10-es. Az ő matektanárja meg veszélyeztetett terhes lett így neki sem voltak matekórái novemberben.


Az igazgató megpróbálta a másik négy matektanárnak szétosztani az órákat megígérve azt, hogy túlóraként kifizeti az óradíjukat. Ők ezt köszönték szépen de elutasították, hogy bruttó 4 ezer forintos óradíjért órákat tartsanak. Ezt a lehetőséget szívesen átadják másnak.


A rendkívüli szülői értekezleten megmondta a maradék négy matektanár hogy inkább rúgják ki őket de ennyiért nem vállalják. Én ezt teljesen megértem.


Szmk-s szülőként írtunk a tankerületi igazgatónak de még nem válaszoltak.


Gyanítom, hogy két matektanárt fejenként bruttó 260-300 ezerért nem fognak találni. A tanári bér ennyi nincs a tanároknak és cafetéria se karácsonyi pulykapénz, se jutalom. A suli jó környéken van, jólszituált gyerekek járnak oda és jóhírű gimnázium.


Én ezért támogatom a tanár sztrájkot, mert ennyi pénzért csak az elhívatottak mennek el tanítani. Lassan már nem lesznek tanárok.


Jelenleg magántanárt keresek a két gyerekem mellé matekból. Az osztályban már az is felmerült hogy fejenként pár ezer forintot összedobunk hogy kiegészítsük a tanárok bérét. Tudom nem ez a legjobb problémamegoldás de szeretném ha a 12-es lányom jól leérettségizne matekból.

2022. nov. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
39%

#27 tàrsadalmi felelőség cimszóval nincsen jogod senkit éhbérért dolgoztatni és nyomorra itélni. Màs faxàval könnyű verni.

A miniszterelnökünk meg pont nem dolgozik, és még alul sincs fizetve te nyomorult fidesznyalolnc. A vagyona töredékéből hatalmas fizuemekés jönne ki a pedagogusoknak, és még bőven sok maradna neki is. A kommentjeid szépen tükrözik a szavazók értelmi szintjét.

2022. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!