Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok, miután kiosztották...

A tanárok, miután kiosztották a dolgozatokat, miért kérdezik meg egyesével a diákokat mindenki előtt, hogy hányas lett?

Figyelt kérdés

Ők javították, tudják pontosan, hogy hányas lett. Fel is írták a válaszok után, de miért nem írták fel akkor, amikor kijavították?


Nem járok már suliba csak eszembe jutott hogy kb az összes tanár ezt csinálja és nagyon nem értek vele egyet, aki rossz jegyet kapott már így is rosszul érzi magát, valószínűleg nem akarja, hogy a többiek rajta nevessenek, meg kimondani is rossz, hogy miután meghallod a neved, egy "egyes" szó is mellé kerül. De jó jegynél is szívtam már meg, amikor jobbat kaptam valakinél és annyira sértette őt ez, hogy gonoszkodott velem (7. osztály).


2022. nov. 22. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban még papír napló volt és akkor írta be, mivel azt otthon nem tudta ahol javította a dolgozatot. Most már az online naplóba be tudják írni egyből, így már a kiosztás előtt is tudhatod a jegyet.
2022. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen de pl amikor kijavítja felírja egy papírra és órán a papírról lemásolja, sokkal kedvesebb megoldás :D
2022. nov. 22. 10:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk simán mondhatta bárki hogy majd kettesben megbeszéli a tanárral, nem volt kötelező mindenki előtt kiabálni a jegyet.


Nálunk pl azért nem írták be egyből a naplóba amikor javították, mert volt hogy hiba csúszott a pontozásba. Amikor kiosztotta a dolgozatot akkor át kellett néznünk ezt is.

2022. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól is néznénk ki, ha rögtön beírná. Nálunk a 30 gyerekből átlagban 10-nek módosul a jegye kiosztás után, mert a tanárok leterheltek és túlhajszoltak, úgy meg elég könnyen hibázik az ember. Ezt valószínűleg ők is tudják, ezért nem írják be rögtön.
2022. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 Az jó, nekünk olyan volt egyszer 2011-ben, hogy a kémia tanár felállt dolgozat osztás után és ezt mondta szó szerint: "engem nem érdekelnek a személyiségi jogok" és ezután mindenki jegyét felolvasta, nem is az, hogy be akarta írni és ahhoz kellett tudnia😅
2022. nov. 22. 11:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2016-ban lépett hatályba a GDPR, azaz az adatvédelmi törvény, korábban meg lehetett ezt tenni büntetlenül. Ha ma egy tanár ezt teszi, föl lehet őt jelenteni.

Kérdező , 2011-ben még nem volt adatvédelem, csak nagyon kezdetleges, akkor még megtehette ezt a tanárod.

2022. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Korábban nem lenézték akinek egyese volt hanem resztvétet éreztek egymás iránt

Teljesen más volt egy egy osztály összetartása.

2022. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag egyszerűbb. A diákok felolvassák, te csak a naplót nézed és írod folyamatosan. Persze ettől még nem helyes, de a tanárok régen is le voltak terhelve és igyekeztek könnyebbé tenni amit lehetett. Ismétlem, ettől még nem helyes, viszont a hiba rendszer szintű.
2022. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ott helybe írja be a krétába a tanár, miután kiosztotta és nekünk ordibálva kell mondani. Szerencse, hogy ezt csak egy bolond tanár csinálja így. Állítása szerint azért, hogy lássuk, ő bizony mindenkinek azt a jegyet írja be, amit kapott. Az nem jut eszébe, hogy ígyis-úgyis szólnánk neki, hogy rossz jegyet írt be, mivel előtte láttuk a dolgozatot.

Már nekem is eszembe jutott, hogy ez nagyon megalázó.

2022. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Már miért is lenne megalázó? Ki a franc fog kinevetni, hogy "háhá, xy 2-est kapott"?

Volt olyan, hogy az egyik felelés után, mikor mentem vissza a padomhoz, lepacsiztam az egyik csajjal, hisz sikerült, mindkettőnknek meg lett a kettes.😃🤷‍♂️

Nálunk elég sok tanár, még a kiosztás előtt felolvasta a jegyeket. Nem volt ritka, hogy a kettes/ hármas osztályzatok után elhangzott egy "Ezaz!".

2022. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!