Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is ötletes vagyok?

Szerintetek is ötletes vagyok?

Figyelt kérdés
Van padtársam a suliban, azt találtam ki csütörtökön hogy úgy fogok puskázni, hogy megírom a puskát és a padtársam tolltartójába teszem a puskát és onnan lesek. Így ha véletlenül le bukok, nem nálam lesz a puska. Szerintem ez baromi jó ötlet. Szerintetek is?

2022. nov. 26. 12:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem ötletes vagy, hanem gerinctelen...


Eleve a puskázás, erre még ez is...



Megnyugtatlak, én lennék a tanár, nálam nem tudnál puskázni! Megvan a magam módszere az ilyesmikre.

2022. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Mi a módszered? Eskü kíváncsi lettem!
2022. nov. 26. 13:28
 13/31 anonim ***** válasza:
0%

Ez tz-kre áll és nem büdös nekem a munka...


1 fázis:

beültök egy géphez, kaptok 5percet, hogy lefuttassatok egy progit. Adott tananyag alapjait kérdezem meg, feleletválasztós. Ha 20 kérdésből 4-t hibázol "megbuktál", azaz 1es.


Akinek sikerül, az megy tovább a 2. szakaszra

2. fázis

Kisebb számolási vagy humáén esetén fogalmi kérdés. Véleménykifejtéssel

VAGY

20perc, 20 feladat, csak pörögve tudsz a végére érni

50-60%-ig 1es...


3. fázis

A puskázásokat kiszűrendő kolokviumot tartok, hogy megvédjétek a jegyet. Akut kérdés, akut választ kell adni, kidolgozás nélkül, az osztálytól elkülönülve (h ne súghassanak). Gondolkodási idő kb 0.

Akinél inkoherens a szóbeli és az írásbeli, ott a TZ eredménye törlendő és külön megírja egymaga... azaz senki más nem lesz a teremben csak ő és én, mint tanár...



Ez elég jól ki tudja szűrni, de vannak egyéb elgondolásaim is...

2022. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Bocsánat, csak hogy tiszta legyen:

az 1. fázisban a témából beprogramozok 1000 kérdést és véletlen kérdésgenerátorral kapod a kérdéseket, válaszlehetőségek felcserélődésével...

Ez ugye azt jelenti, nem kapod azt, mint a szomszédod, és persze aki kész az azonnal jelzi vagy megbukott!

2022. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi ügyesebbek voltunk 8.-ban.

A padok kettesével voltak, így 4-en ültünk egymás mellett. Egy puska volt megírva 4 részben és azt cserélgettük. A padok tele voltak könyvekkel és abba rejtettük mikor közelebb ért a tanár.

Tök jól működött a dolog, egészen addig amíg véletlenül az egyik alkalommal, amikor k{zelített a tanár, le nem ejtettem a könyvet, amiben volt a puska.🙃

Az meg egy másik dolog, hogy mindig szinte szóról szóra ugyanazt írtuk és picit gyanús volt a tanároknak. De mentettem a helyzetet, mikor felhozták nekünk... "Egy jó megoldás van, nem?".... 🤦‍♂️

Asszem picit problémás diák voltam.😅

2022. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy mindenképpen írd meg a puskát és aztán próbáld megjegyezni a tartalmát. Ennél biztosabb módszer nincs is a puskázásra. Emlékszem volt egy tanárom kiskoromba, aki kötelezte az osztályt, hogy írjanak puskát az előző tananyagból, mert minden órán lehetett röppdolgozatra számítani. Volt, hogy a puskákat osztályozta le, volt, hogy tényleg íratott röpdolgozatot. Végül elárulta, hogy azért ragaszkodott mindig ahhoz, hogy puskát írjunk, mert amig a puskánkon dolgozunk addig is akaratlanul megjegyzünk néhány dolgot belőle. Amúgy én puskatollat javaslom a puskázásra. Szerintem egész okos találmány.
2022. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

A spanyol viasz! A Szent Grál!:D


Hát nem tűnik egy túl nag yötletnek, tekintve, hogy a padtársad jóindulatától fogsz függni.

De tegyél egy próbát és írd meg hogy sikerült!

2022. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

13/14, ez azért kicsit beteges, nem gondolod? 16/20 jó válasz és megbuksz? 60%-ig egyes? 20 feladat 20 percre? 0 gondolkodási idő? Gondolom gyűlölnek a diákjaid…


Kérdező, ritka nagy hülyeség az ötleted. Én is “csendes lány” vagyok, de ha kell, simán pofán verek valakit. Szerintem ott helyben megvernélek, mindegy, hogy lát a tanár.


Egyébként arra nem gondoltál, hogy ha esetleg jó tanuló a padtársad, ezzel (feltételezem) több, mint 3 évi (plusz az általános 8 éve) munkáját cseszheted el? Mert mondjuk azt hiszik, hogy az eddigi eredményeit is puskázással érte el? Undorító dolog lenne tőled.

2022. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
18, nem azért, de ez azért nem olyan óriási elvárás. Én nem a 13as vagoyk, de a 20 feladat 20 percre az feleletválasztósnál teljesen okés időkorlát, a legtöbben hamarabb végezni szoktak egyszerűen azért, mert maga a válasozlás másfél másodperc, így marad kérdésenként egy halom időd. És ha valamit 20-30 másodperc alatt nem bányászol elő az emlékezetedből, akkor azt több idő alatt sem fogod.
2022. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19, csak azt írta, hogy 20 feladat 20 percre, meg hogy pörögve lehet csak a végére érni. Szóval én nem feleletválasztósra gondoltam, azt én nem is mondanám feladatnak. Nyilván feleletválasztósnál okés ez az időkorlát. Én azért gondoltam, hogy nem választós, mert azt írta, hogy pörögve tudsz csak a végére érni. De még ha választós is, akkor is pl. matekban, ha számolni is kell, nem biztos, hogy elég 1 perc. De persze nem tudjuk, milyen feladatok is vannak pontosan.
2022. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!