Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szorgalmi időszak végén...

Szorgalmi időszak végén ajándékot adni egyetemen illik/nem illik?

Figyelt kérdés
Idén kellett évfolyamdolgozatot írnom, ez kb. mint egy fél szakdolgozat. Ugyanúgy kellett hozzá konzulens is. Jövő héten kell leadnom, nem tudom, hogy aki a konzulensem volt a félév során, neki vigyek-e valamit? Azért gondoltam, hogy vinnék, mert nagyon last minute jelentkeztem hozzá, elég sok karaktert ő írt még a dolgozatomhoz és az egyetem mellett vannak más munkái is, szóval elég sokszor éreztem azt, hogy az idejét rabolom, de mindig készségesen segített.
2022. dec. 3. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Az mondjuk komoly, ha a konzulens egy betűt is hozzáírt a dologhoz, de nem, ne vigyél semmit. Legfeljebb a teljes szakdolgozat után, nekem 3 évig ugyanaz volt a konzulensen, csak BSc és MSc után köszöntem meg a munkáját és szigorúan a sikeres államvizsga után.
2022. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kieg.: 2 TDK-t szakdogát, 3 féléves projekttárgyat, a diplomatervet és három cikket csináltunk együtt. Ne köszönd meg egy félév után, főleg, ha dolgozol még vele a jövőben, hogy véletlenül se tűnjön visszásnak.
2022. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
47%
Tanári oldalról kifejezetten nem ajánlott elfogadni az ilyen ajándékokat. Anno pár csoporttársam vett a témavezetőjének de nem tudom, elfogadta-e. Az enyémek közül az egyik nyíltan közölte, hogy ne is jusson eszünkbe, nem fogadhat el semmit, főleg záróvizsga előtt, mert benne lesz a bizottságban. A másik kettőnél az egyiknek nem is adtam volna de amelyiket szerettem, róla tudtam, hogy az így kapott dolgok (általában bort vittek neki) ha nagyon erőlteti a hallgató, a tanszéki fiókban végzik és rendezvényeken vendégeket kínálnak belőle, mert nem viheti el, nehogy bárki megvesztegetésre gondolhasson.
2022. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!