Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rendben lesz, ha nem megyek...

Rendben lesz, ha nem megyek el a 10 éves osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

Az 5 évesre elmentem, mondjuk ez furcsa szokás, régen nem is volt divat megtartani.


2 barátnőm van a volt osztályomból ma is, ők soha nem akarnak elmenni egyre sem, nem volt nekik fontos az osztályközösség, inkább utálták a kamasz éveiket.


Furcsálltam, hogy az osztály 2/3-a ott volt az 5 éves találkozón, akik nem voltak, róluk lehetett tudni, hogy nem akarnak eljönni.


Engem nem traumatizált a gimi, nem mondom, hogy annyira nagyon jó volt, de ha együtt kellett működni másokkal, akkor tudtunk együtt dolgozni. Barátkozni nem kötelező sohasem!


Viszont mostanában nagyon nem vagyok jól. Pszichológushoz járok. Nem akarok erről beszélni. Tudom, másnak sem feltétlen rózsakertes a karrierje és a magánélete 28 évesen, de akkor sem akarok majd erről beszélni és különösebben az sem érdekel, hogy hányan lettek orvosok stb. Az évek alatt... :/ Nem hiszem, hogy fél év múlva máshogyan fogom ezt látni.


Az 5 éves osztálytali egészen jó volt, lehet a 15 évesre is elmegyek majd, de ezt most a hátam közepére se...



2022. dec. 27. 22:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy aszexuális vagyok. Nem akarom, hogy a szerelmi eletemről faggassanak, sosem volt es nem is lesz.


A legrosszabb benne az, hogy engem bánt ez a dolog. Szerettem volna gyerekeket, de mivel ez a helyzet, ìgy most arról szól a terápiám, hogyan dolgozzam ezt fel. Ezért sem akarom erőltetni a közösséget.

2022. dec. 27. 22:54
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Nincs semmi gond azzal ha nem mész el, csak ne hagyd hogy találgassák miért nem vagy ott. Aki szervezi annak írj egy pár sort arról mi volt veled az elmúlt években, hol dolgozol, van-e párod, gyereked - ez az amiket úgyis hallani szeretnének rólad a többiek. Meg írj annyit, hogy sajnos most nem tudsz elmenni a találkozóra, majd 5 év múlva ott leszel és üdvözölsz mindenkit.

Nálunk ezt csinálta az egyik osztálytársam, a szervező elmondta 2 mondatban ezeket róla és léptünk tovább. Nem kellett ötletelni mint a többieknél akik nem jöttek el, hogy vajon hol lehetnek, miért nem jöttek.

Azt nem kell senkinek elmondanod, hogy nem vagy jól ha nem akarod, így később sem fognak róla kérdezni.

Sajnos volt egy osztálytársam aki azért nem tudott jönni mert rákos volt és rosszul viselte a kezelést. Őróla ezt a barátja mondta el, ő is üzenetben üdvözölt csak minket. Szegény nem sokkal később meg is halt.

A lényeg: az osztálytalálkozó nem kötelező, nem kell elmondanod miért nem mész, csak küldj magadról pár sort a szervezőnek, meg tegyél mellé egy "üdv mindenkinek"-et és ennyi.

2022. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Az is rendben lenne, ha elmész, vagy éppen ha sosem!

A saját érzéseidre hagyatkozz, ha azt gondolod, hogy kellemetlenül érintene, eszedbe ne jusson. Nálunk volt több szingli, gyerektelen, nem volt faggatózás, de ha ez neked feszített helyzet, és nem arról szól, hogy barátilag beszélgettek a hozzád közel állókhoz, akikre te is kíváncsi vagy ne menj.

2022. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell magyarázkodni? Miért kellene bármit is írni magáról?

Ha van kedved elmész ha nincs akkor otthon maradsz. Senkinek nem kell magyarázkodni. Nem érsz rá és kész.

Ahhoz meg végképp senkinek semmi köze akarsz e gyereket, jársz e pszichológushoz. Nem is értem a problémádat, a kérdést sem értem. Azt csináld ami neked jólesik.

2022. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Nincs belőle baj, ha nem mész. Az osztálytalálkozók egyébként is a vetítésről szólnak, ha te erre nem vagy vevő vagy nem tudsz benne részt venni, nem kell elmenned. Az 5 és 10 évesen voltam, de már a 10 évesen sem tudtam beszállni az össznépi dicsekvésbe, mert se diplomám, se karrierem, se gyerekem nem volt. A 15 évesre már el se mentem, mert addigra még jobban lemaradtam a többiektől. De ha a 20 évesre elérem azt, ahol tartanom kell az életben, ott leszek és dicsekszem én is egy sort.
2022. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

#2:

Te melyik bolygón élsz? Mi az, hogy "akkoris írjon magáról", ne te mondd már meg mit csináljon! És ha találgatnak akkor mi van? Semmi. Hadd találgassanak, ha nincs jobb dolguk, neki nincs semmiféle kötelezettsége feléjük.

2022. dec. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Van, akiről 5 éves talin se tudtunk semmit, és szerintem soha nem is fogunk.


Szerintem is igazatok van, magyarázkodnom se kell, hogy miért nem megyek el.

2022. dec. 27. 23:24
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
2-es Én sem értem, hogy miért kellene bármiről is írni, nem fognak találgatni, nem ér rá, nem érdekli, magánügy.
2022. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Én még az 5 évesre sem mentem és egyre sem megyek
2022. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Én is csak az 5 évesen voltam, többin nem, pedig már a 30 éves is megvolt azóta. Nem hiányoznak.
2022. dec. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!