Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 10 éves osztálytalálkozón...

10 éves osztálytalálkozón nagyon gáz egykori tanárunk szemére vetni egy régi sérelmet?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a 10 évesünk. Jó érzés volt összejönni korábbi barátainkkal, osztálytársakkal. Barátnőm azonban a tanárúr szemére vetett egy régi sérelmet. Annyiban valós a dolog, hogy valóban történt anno egy megalázó helyzet barátnőm számára, amit egy ideig akkor ráragadt... De nem hiszem, hogy illendő lett volna már ezt felhozni és emiatt parádézni. Valamikor a kétezres évek elején történt, ki emlékezett már arra. Tanár úr megjegyezte, nagyon elégedett velünk de mi ne keressük őt több összejövetelünkre. :( Nem én kezdtem a vezekedést, de nagyon nagy lelkiismeret furdalásom van :( 28-30 évesek vagyunk.
2018. nov. 3. 08:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Mi volt az a sérelem ? Én ezt úgy intéztem volna,ha valami nagyon gáz volt,hogy félrehívtam volna,és kettesben normális hangnemben elmondtam volna.Mindenki előtt veszekedést csinálni,hülyeség volt.
2018. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
elég gáz viselkedés, ezt négyszemközt is megbeszélhették volna felnőtt módjára... az után se az intelligens emberek veszekednek, kiabálnak... legalább megvan a véleménye rólatok tanár, osztálytársaknak egyaránt. ezek után tényleg nem lenne pofám elmenni egy találkozóra se, ha meghívnak, ha nem.
2018. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Kultúráltan a szemére vetette vagy kiabálás-veszekedés volt?
2018. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%
Nemcsak, hogy bunkóság volt, de egyben az illető osztálytárs torz, sőt beteges személyiségére hívja fel a figyelmet. Beteg dolog nem elfelejteni bármit, amit ő személyesen sérelemnek talált, de már régen túl kellett volna rajta lépni. Ami elmúlt, elmúlt, vélt vagy valós sérelmeken nem szabad rágódni, mert tönkreteszi a jelent és a jövőt is.
2018. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Viszonylag kultúráltan kezdte, de kiabálás veszekedés lett belőle. Végül a tanárúr hazament, de mi sem maradtunj már soká. Anno egy diákcsíny volt a kiinduló ok, ami után a tanár úr utazott rá, számonkérősebb volt vele szemben. Aztán a tanár úr év végén bukásra zárra le. Amúgy nem volt rossz tanuló, csak nála bukott meg akkor egyszer. Úgy kezdte a beszélgetést, hogy tanár úr nem felejtem el magának...

( múltkor 5 évesünkre nem jött el ez a tanár, így ha forrongott is barátnőmbe a dolog, akkor nem hozta fel másnak a témát)

2018. nov. 3. 09:15
 6/25 anonim ***** válasza:
29%
Hülyeséget csinált a barátnőd. Amúgy nem lehet megbuktatni azt aki felkészült a tantargybol. A barátnőd azért bukott meg, mert nem tanult.
2018. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Ezek szerint annak idején a tanár bosszúból megbuktatta a lányt, ő pedig most leégette mindenki előtt. Azt tudom rá mondani, hogy a tanár akkori és a lány jelenlegi viselkedése egyaránt gyerekes volt: nem keverünk a munkába személyes bosszút, de 30 másik ember osztálytalálkozóját sem rontjuk el egy 10 éves sérelem miatt. Ha ennyire él még benne a fájdalom az eset miatt, azt négyszemközt is el lehet rendezni. A lánynak azért van annyi előnye, hogy 28-30 évesen még érhet a személyisége, a tanáré már vsz. nem fog.
2018. nov. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Értem, persze. Barátnőm, de biztosan hibázott, nem mosdatni akarom.

Tanár úr meg az a szigorúbb típus volt. Csak tényleg egy olyan helyzetbe kerültünk tegnap, amire senki nem számított. Nagyon kellemetlen, még így a közösségünkre nézve is, és biztosan lesz visszhangja az iskolában :(

2018. nov. 3. 09:33
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Már sajnos nem tudjátok visszaforgatni az időt. Majd az idő segít elfelejteni a történteket.

Úgy látszik nagyon kiakart jönni barátnődből a régi sérelme.

Bennem is van, de én épp ezért nem akarok menni soha.

2018. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
#6-os, teljesen igazad van, ha pl. matematikáról van szó, ott nehéz letagadni, ha ott a jó megoldás. Magyar irodalomból más a helyzet azért. Annak idején nem voltam jóban a tanárnővel, de Édesanyám nem nagyon hitte el nekem, hogy szubjektív az osztályozás. Próbaként egyszer megírta a fogalmazást helyettem, és akkora kettes alát kapott, mint a ház. Pedig nem zavartam az órákat, nem csináltam diákcsínyt, csak az volt a bűnöm, hogy reál érdeklődésű voltam.
2018. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!