Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szakgimnazisták/Gimnazisták!...

Szakgimnazisták/Gimnazisták! Választható tárgy? Földrajz emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Szakgimnáziumba járok, és 11. -ben lesz kötelezően választható tárgy. Ezt mikor kell eldönteni? Már 10.-ben vagy 11. elején? Ti mit választottatok? A másik kérdésem az lenne, hogy ugye 2020-tól mindenképp kell nyelvvizsga+ egy emelt érettségi (nyilván nem idegen nyelv). A földrajz emelt nagyon nehéz? Ha azt választanám heti 2 óra elég felkészüléshez? Alapból nincs földrajzom, és így csak heti 2 lenne, ha azt választom. Nem igazán szeretem a föcit, de ez tűnik a legkevésbé rossznak. Köszi a válaszokat!

2019. febr. 15. 21:18
 1/8 A kérdező kommentje:
* Nyelvvizsga + egy emelt érettségi kell a továbbtanuláshoz
2019. febr. 15. 21:20
 2/8 anonim ***** válasza:
A heti 2 föci nálunk elég (én is ezen vagyok, és emeltet tervezek belőle) mondjuk én szeretem és könnyen is tanulom.
2019. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem jó ötlet olyan tárgyból emeltezni, ami nem kötelező a suliban. Lehet, hogy nem is vállalja az iskola a felkészítést.
2019. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10. év végére kell eldönteni, hogy mi/mik azok a tárgyak amiből fakultációt kell felvenni. A föci emelt az brutális. Rengeteget kell rá magolni és a heti két föci az édeskevés ha jól tudom 90db szóbeli tétel van ott is. Én biosz-infós vagyok és az se egy leányálom igaz én gimnáziumba járok. Hálát adok az égnek, hogy idén érettségizek.
2019. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy ha fel is veszem a földrajzot, akkor majd eldöntöm hogy emeltezek-e belőle, vagy hagyom inkább... De ha alapból nincs az órarendben attól még választhatom, nem? Ilyenkor az évfolyam van összevonva, és így tartanak órákat akik az adott tárgyat választották?
2019. febr. 15. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit tanulsz, abból érettségizhetsz. Gondolom, a kötelezően választható is számít.
2019. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy van, hogy az öt alap kötelező érettségi tárgy(magyar,matek,töri,egy legalább két évig tanult idegen nyelv és egy választott természettudományos tantárgy amit szintén legalább két évig tanultál) plusz a még szabadon választott tantárgyak. Javaslom, hogy ha több ilyen tárgy is van pl biosz-fizika akkor érdemes az idegennyelvből előrehozott érttségit tenni vagy 10.-ben vagy 11.-ben, mert akkor az utolsó évben kevesebb mindenre kell odafigyelni + lyukasóráid is lesznek. Érdemes olyan fakultációs tárgyakat felvenni, amikkel úgy nagyjából be tudod határolni hogy hova felvételizel.
2019. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Idegen nyelv emelt előrehozott megvolt. Ugye nekem vannak szakmai tárgyak is, plusz egy darab kötelező termeszettud. tárgy van (biosz), és jövőre lehet választani mégegy tárgyat. Csak nem tudom hogy mennyire gyakori másik természettudományos tárgyat választani ilyenkor, és hogy mennyien választják, megtartják-e stb. (Bioszból semmikép nem szeretnék érettségizni.)
2019. febr. 15. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!