Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megtehet ilyet a tanár?

Megtehet ilyet a tanár?

Figyelt kérdés

A szünet előtt bejelentette h dogát írunk hétfőn azaz ma és azt is mondta h aki nem jön iskolába és nem írja meg annak automatikusan beírja az eggyest.


Én tegnap este rosszul lettem fájt a hasam lázas voltam stb. Ma nem mentem suliba. A héten nem megyek de a jövő héten viszek orvosi igazolást.


Ma délelőtt látom h a tanár beírt nekem egy eggyest. Ráírtam krétán h miért írta be és azt válaszolta h megmondtam h aki nem lesz ott kap egy eggyest. Engem nem érdekel h milyen okból nincs ott.



Ezt megteheti?

Mit lehet ezellen tenni?

Van esély arra h kitöröltetik vele az eggyest?



2023. jan. 9. 20:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nem lehet ilyet tenni. Csak akkor kaphat értékelést a diák ha ott van az iskolában vagy van valamilyen munkája, feladata amit határidőre kellett teljesítenie.

Dolgozatra csak az kaphat jegyet aki megírta a dolgozatot.

Ha egy beadandó feladatnak lett volna valami határideje és az jár le úgy, hogy nincs beadva a feladat, akkor lehet jegyet beírni úgy, hogy az illető hiányzik az órán, de még ez is ritka, a hiányzóknál meg szokták várni, hogy iskolába menjen.

Tisztázni kell az osztályfőnökkel! Lényegtelen miért hiányoztál, hogy színlelted-e mert nem akartál dolgozatot írni vagy tényleg bajod volt, akkor sem írhat be dolgozat jegyet ha nem vagy órán. Mivel nem voltál órán még más feladatot sem kérhetett tőled amire egyest adhatna.

De ne legyen kétséged, hogy aki ilyet megtesz az az egyest neked meg fogja adni akkor is ha ezt most kivetetik vele a Krétából. Akkor majd feleltet téged a következő órán és biztos hogy úgy fog kérdezni, hogy egyes legyen, tehát próbáld meg valami normális módon intézni az ügyet és nem feljelentgetni meg mindenfélének lehordani mások előtt.

Egyszerűen csak beszélj az osztályfőnököddel, hogy valami tévedés történt, mert nem is voltál iskolában amikor egy jegyet kaptál valamire,, és segítsen hogy ez a naplóból kikerüljön. Majd az osztályfőnököd lemeccseli a tanároddal, hogy miért és mire is kaphattál volna te jegyet ha nem is voltál az épületben sem. Akkor nem lesz oka rád haragudni a tanárodnak, hiszen te nem mondtál róla semmi negatívumot másoknak.

2023. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
én még pont kiestem ebből a digitális jegyosztogatásból, itt is van olyan hogy visszavonhatja? mert nálunk fizikai napló esetén még volt olyan anno hogy "ceruzás egyes" ami nem volt végleges
2023. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#12 A digitális napló pont azért jó mert nagyon könnyen lehet jegyet törölni, megváltoztatni, átírni.

Ami gondot okozhat az a havi naplózárás, ami után már a vezetőség engedélye kell hogy hozzá lehessen nyúlni egy régebbi jegyhez. De ez sem nagy cucc. Novemberben elírtam egy dolgozat jegyét az egyik diákomnak, az osztálytársa 4-ese csúszott át hozzá, véletlenül felülírtam az 5-ösét és úgy mentettem. Beteg lettem és csak naplózárás után mentem újra dolgozni, amikor én már nem tudtam csak úgy belejavítani a naplóba.

Szóltam a főnökömnek (igazgató-helyettes), hogy elbénáztam, ő szólt az igazgatónknak, hogy felnyitja nekem a naplót, beírt valami kódot a Krétába és már meg is tudtam változtatni a jegyet.

Ha hónapon belül vagyok akkor csak belépek, rákattintok és vagy a jegyet javítom, vagy azt, hogy mire kapta, milyen értékű a jegy (50%, 75%, 100% stb.), vagy csak törlöm.

Korábban ez nehezebb volt, mert a Napló egy hivatalos dokumentum, okirat, és ami bele lett írva azt csak úgy lehetett javítani ha azt is odaírtuk megjegyzésképpen hogy ki javította át a jegyet, mikor, mert később ezt számon kérhették rajtunk. a "ceruzás jegy" ezt kerülte el. Én ilyet nem használtam, saját névsoraim vannak ahol vezetem a jegyeket és már csak azt írtam be a naplóba ami biztos jegy volt. Most is, de ez most már nem ilyen fontos.

2023. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
"A Grund mi vagyuuuunk"... Gondolom ez a tanár énekli a leghangosabban. ;)
2023. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%

Azért néhány választ visszaolvasva, le lehet vonni következtetéseket:

- ez a "nem mentem be dolgozatra, beírt egy egyest a tanár" most már kezd visszatérő toposszá válni ebben a kategóriában. Sok mindent el tudok képzelni, de hogy a Kréta-korban (haha, szóvicc) egy ennyire könnyen észrevehető, adminisztrált jogsértést elkövessenek, az kissé gyanús

- megjelennek ugyanakkor azok, akik mindebbe a tanárokkal szembeni politikai hangulat jogosságát látják bele


Mindenki döntse el magában, összerakja-e a kettőt.

2023. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem azért nem mentem be mert nem akartam megírni!!! Tanultam rá szerintem tudom ötösre az anyagot.

Már picit jobban is vagyok ma már nem volt annyira magas lázam.

2023. jan. 10. 15:58
 17/21 anonim ***** válasza:
16%
Egyes. Bocs, de a négy darab “eggyes” már fajt. Amúgy megteheti, meg is tette, de jogtalanul. Remelem, nem hagyjátok annyiban.
2023. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem csak és kizárólag a kérdésre koncentráljunk! Ne menjünk a részletekbe; lehet a tanár szemszögét megismerve másképp látnánk a dolgokat, lehet a tanár tényleg egy s.ggfej.

Az a helyzet, hogy én ismertem ilyen tanárokat. Ha menstruáltak, jaj volt a világnak.

De voltak olyan esetek is, ahol telejsen félreértette a tanuló a szituációt. Na erről is tudnék ám mit mesélni, még felnőttként is...


Ezért most hagyjuk a diák vagy a tanár szapulását és térjünk a lényegre!


**


Kezdjük ott, hogy mi van, ha beteg vagy; orvosi igazolással a tanár igazoltnak veszi a hiányzásodat és ezzel együtt igazoltan mentesülsz az óraimunka elvégzésének a kötelezettsége alól.


Ha abban a 45 percben egy dolgozat volt, te igazoltan mentesültél a feladatlap kitöltésének a kötelezettsége alól, ami nem egyenértékű azzal, hogy te nem tudtál olyan minőségű válaszokat adni, hogy elérd az elégséges szintet / ott görnyedtél a lap fölött és neki se láttál a kérdések megválaszolásának / termen kívül flangltál abban a 45 percben.


Ugyanúgy ha felnőtt vagy, dolgozol és beteg leszel, az orvos táppénzre kiír, semmilyen hátrányod nem származhat abból, hogy te nem jelentél meg a táppénz alatt a munkahelyeden; a felettesed feladata hogy a meglevő munkádat szétossza a munkatársaid között vagy biztosítsa a helyettesítésedet arra az időre, stb.

Ergo, ha a a főnök azt mondja, hogy másnap egy fontos meeting van és kötelességed részt venni, és te másnap táppénzre kerülsz, nem büntethet meg ezért. Vagy beküld helyetted mást vagy új időpontra szervezi a megbeszélést. (Kivéve persze, ha tudja bizonyítani, hogy táppénzes csaló vagy)


Ugyanígy a tanár "ceruzás egyest ad". Ez nem egyenlő az egyessel: a tanár megadja a dolgozat pólásának a lehetőségét és ebben az esetben ha te nem akarod/próbálod pótolni a dolgozatot a jövőben, miután már visszamentél az iskolába, tényleg jár az egyes.

Másik esetben a tanár semmisnek veszi a dolgozatot, nem számítja bele az átlagszámításnál, ha amúgy lesz annyi jegyed, hogy lezárhasson félév végén.


Szóval olyan nincs, hogy egy igazolt hiányzást ő egyenlővé tesz azzal, hogy elégtelen volt a tudásod a dolgozathoz vagy csak nem voltál hajlandó bemenni a terembe. Ha ezekről volna szó, bizonyítsa be! Máskülönben ő nem utasíthat egy tanulót sem, hogy betegen bemenjen, esetleg az osztálytársaik fizikai egészségét is veszlyeztesse.


Én ebbe belevonnám a szülőket. Menjenek be az iskolába, üljenek le a tanárral. Ha ők úgy látják, hogy a tanár jogtalanul adott egyest és a tanár nem hajlandó a dolgozat pótlását biztosítani neked, és tervezi, hogy lerontsa az átlagodat, akkor menjenek be az igazgatóhoz a tanárral együtt.


Ha ebben a sztoriban 0 ferdítés van, akkor bizony a szülők nem fogják lejáratni magukat azzal, hogy bemész. A gond az lenne, ha pl bizonyítéka lenne a tanárnak arra, hogy te nem voltál beteg. De ha te beteg voltál, otthon voltál végig, és semmi olyan jelet nem küldtél a világnak, hogy te igazából egészséges vagy és jól érzed magad, akkor a tanár ezt nem használhatja fel ellened és innentől kezdve semmi sem indokolja azt hogy ő egyenlővé tegye az igazolt hiányzásodat az elégtelen tudással vagy a lógással.

2023. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szóltam az igazgatónak. Kitöröltette vele azonnal az eggest és kapott egy szóbeli figyelmeztetést is.


Meggyógyultam és ma megírtam a dogát négyes lett :)

2023. jan. 16. 17:49
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok!
2023. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!