Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megteheti a tanár, hogy...

Megteheti a tanár, hogy kitesz faktról azért mert csendes vagyok?

Figyelt kérdés

Kémia faktra járok, idén fogom érettségizni. Ugyebár nekünk abból áll a fakt, hogy beülünk órára, a tanár kivetíti a feladatot interaktív táblára, felolvassa nekünk a kérdést és várja, hogy mi mondjuk a megoldást. Ha nem tudjuk rá a választ akkor szó nélkül tovább görget anélkül, hogy megbeszélnénk és a következő feladatot kell oldanunk. Ezzel telik el 2x45 perc.


Ez alapból idegesít, hogy nem magyaráz, nem tanít semmit de mivel én nem szoktam óráin megszólalni ezért mindig azt hiszi, hogy nem tanulok és állítása szerint feleslegesen ülök ott. Azt is megmondta, hogy el fogja intézni, hogy a második félévben ne ülhessek ott mert csak a többieket hátráltatom.


Oké, az mondjuk igaz, hogy feleslegesen ülök ott mert amit csinálunk arra tanár nélkül is képes lennék, csak internet hozzáférés kell hozzá, de én azt nagyon furcsának találom, hogy ilyet tehet-e, hogy kirak csak azért mert csendes vagyok.

Már előre látom, hogy 11-én ott fog beszólogatni, hogy meg sem szólalok, minden órán beszól valamit.


(Azért nem szólalok meg egyébként mert sose voltam az a bekiabálós fajta, hozzászoktam, hogy azért oktatás valami mert az előadó beszél, nem pedig a hallgatóság)


Mi a véleményetek? Ilyet tényleg tehet?



2021. jan. 3. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a suli vezetésnek kell jelezni, mert ez a továbbtanulás szempontjából katasztrófa.
2021. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem dobhat ki faktról, ha nem állsz bukásra semmi joga nem lenne hozzá. Valamint az első válaszoló jól mondja, ez nagyon gyenge egy kémia fakthoz amit leírtál.
2021. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
otthon kellett volna màr szólni, hogy ez lof.asz.
2021. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Z003 ***** válasza:
100%

Őszintén, joga nincs hozzá de azt ki nem szarja le. Engem küldtek ki szakmai gyakorlatról, mert szólni mertem a tanárnak hogy esetleg nem egészséges egy olyan teremben 5 órás gyakorlatot tartani amiben valaki fél éve kiöntött egy jó adag higanyt és mindenki leszarta összekaparni. Majd miután kiküldött elkezdte rám kenni az egész retket.


Manapság a legtöbb intézetben a tanár azt tesz amit akar. A szülő és a gyerek érdekei nagyrészt le vannak szarva. Ha szerencséd van és ahogy olvastam a leírást nincs, akkor max a vezetőség elérhet valamit.


De lássuk be a vezetőségnek nagyon nem érdeke hogy rosszban legyen a tanárral, és valószínűleg nem nagyon érdekli őket a te álláspontod.

Ha a szüleid elég erélyen fenyegetik meg a vezetőséget perrel akkor talán.


A legjobb amit tehetsz hogy belenyugodsz és keresel egy magántanárt ha tényleg fontos a továbbtanuláshoz, mert az ilyen tanárok nem arról híresek hogy nagyon meggondolják magukat.


(és egy személyes jó tanács ezen ne húzd fel magad nem lesz jobb. készül fel arra hogy magadtól kell tanulni.)


Ha meg tényleg feleslegesen ülsz ott akkor nem érdemes ezen nagyon vitatkozni, mert a vége ugyan az lesz, magadnak fogod megtanulni.


Ha meg a jogtalanság zavar azt megtudom érteni, de lehet elcsépelt traktus de igaz: ettől az országtól ne várj többet. A tanáraink nagy része egy beképzelt inkompetens agyhalott, aki egy jól működő rendszerben nem dogozhatna.

2021. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!