Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan tette ezt a tanárom,...

Jogosan tette ezt a tanárom, vagy ez már megaláztatásnak számít?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy nem nagyon tudom eldönteni hogy minek számít az eset, szóval az "elkényesztett kis.... " válaszokból kíméljenek.


Szóval az iskolában ahová járok negyed- illetve háromnegyed évkor kapunk egy értesítőt, amin lehet dícséret, figyelmeztető és rovó különböző tantárgyakból. Ezeket az osztály főnök osztja ki, és ilyenkor ki szokta emelni azokat akik a legtöbb dícséretet kapták. Ez teljesen érthető, meg érdemlik hogy külön fel legyen olvasva a nevük. Azonban előző alkalommal a legjobbak "kihírdetése" előtt az osztály főnököm felolvasta a legrosszabbul teljesítő diákok nevét is, és eredményeiket. Ezen kívül senki másnak nem olvasta fel hangosan a dolgait. Azért gondolom hogy ez nem volt valami korrekt tőle, mert persze a jó tanulóknak nem baj ha ezt felolvassák, csak egy dolog amivel jogosan dicsekedhetnek. Viszont a rosszabb tanulókkal szemben nem valami szép húzás, hiszen a figyelmeztetést úgy is látja a papíron, tehát teljesen értelmetlen és megalázó felolvasni ráadásul engedély nélkül.


Lehet én látom rosszul a dolgokat, ezért írom ki ide, meg ha félévi bizonyítvány osztáskor is eljátsza ezt merjek e szólni valamit.



2023. jan. 18. 01:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Hát, ez pont a határ.

De lehet,hogy ő úgy vette, hogy az osztály egy család, ahol mindent tudni lehet. Szabad tudni mindent egymásról.

Szerintem nem járt el helyesen , nekem nem lett volna szívem beégetni a rosszabb osztályzatokkal rendelkező diákjaimat.

2023. jan. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
*akkor se,ha 10en vannak, akkorse, ha 3-an.
2023. jan. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Szal pl ha 10-en vannak, őellenük is pl felhozhatja valaki, aki cikizni akar egy konkrét valakit, de ha csak 3an, akkor meg főleg; de szóval ez tényleg megalázó mindenképpen,és én nem_tenném. Azé' írtam a 10-et példának, mert, ha pl sokan vannak így, akkor "nem annyira égő", de szóval én még akkor se tenném; hogy így beolvasom.
2023. jan. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha felelsz, akkor is nyilvánosan kapod a jegyed. Így kiemelve tényleg ciki, de ezt el kell viselni. Egyébként miért nem alszol?
2023. jan. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Én nem tartom korrektnek. Szerintem az a korrekt, ha mindenki kap pl egy ofői órán pár percet, ami alatt négyszemközt átbeszélik vele ezeket a dolgait, hogy hogyan és miben fejlődhetne. Ennek így az elrettentés a célja, viszont olyan dolgok kapcsán alkalmazva, ami képesség kérdése. Emiatt nem tartom emberségesnek. A gyerek is ember, gondoljunk bele, mi lenne, ha a munkahelyünkön mások előtt tartanák a teljesítményértékelőnket... Hát biztos, hogy megfejelnék valakit.
2023. jan. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Így akar motiválni.
2023. jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Nincs megtiltva senkinek,h tamuljon.


Ha nem tanultal,viseld a kovetkezmenyeit.

2023. jan. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 NTBS ***** válasza:
14%
Teljesen. A jót és rosszat is kell mondani.
2023. jan. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Osztályfőnök egy szó...milyen iskola ez...
2023. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
A mi matektanárunk épp ezért kérdezte meg pl. dolgozatok kiosztásakor, hogy van-e, aki nem szeretné, ha az osztályzatát és a hibáit midnenki előtt elmondaná. A 4 év alatt senki nem volt, aki nemet mondott volna, pedig nem lett volna belőle semmi hátránya.
2023. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!