Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az gáz, ha magázódtam a...

Az gáz, ha magázódtam a tanáromnak írt e-mailben?

Figyelt kérdés

Évelején azt mondta mindenkinek, hogy vele nyugodtan tegeződjünk.

Igazából csak a javító zh lehetősége felől érdeklődtem. (Egyet írtunk a félév alatt, azt mondta mindenki annyiszor ír javítót a vizsgaiidőszakban, amennyiszer akar, jó, azért heti kétszer ne menjen egyes javítót írni, de na...)


2023. jan. 29. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen gáz... Minimum egy "Cső!"-vel, vagy "Csumi!"-val kellett volna nyitni egy pedagógus felé.


Komolyra fordítva a szót: A stílus, és az illem soha nem gáz, semmilyen formában :)

2023. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz, sőt... Egy tanárt vagy egy idősebb embert nem illik letegezni, max. iskolán kívül és akkor is csak abban az esetben, ha azt Ő felajánlja.
2023. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Nyugi.
2023. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, hogy nem illik, nem is ezért merült fel. Inkább azért, mert már az elején nyomatékosan meg lettünk kérve, hogy tegeződjünk. Ez élőben már annyira nem fura, viszont nekem emaliben kicsit weird lenne egy sziával kezdeni. Mármint akivel személyesen tegeződöm, azzal kb soha nem kommunikálok emailben. :D
2023. jan. 29. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem is sziával kell ilyen esetben kezdeni, hanem Kedves XY-nal!
2023. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Egyaltalan nem gaz.
2023. jan. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Emailben altalaban hivatalosan szoktunk irni.

Az nem olyan mint chat :)

2023. jan. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem leszarja, bocsi, nem sértés, tényleg, de a tanárok rengeteg emailt kapnak, rengeteg diákkal foglalkoznak, rengeteg egyetemi feladatuk van.

Egyetem mellett sok tanár máshol is dolgozik, az is elég munka nekik.

Aztán ott van a családjuk is.

Biztos, hogy nem fog ezen fennakadni.


Max néz egyet, hogy mi ez a hangnemváltás és ennyi. :) Legközelebb tegezed és kész.

2023. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a tanárunk kifejezetten kérte, hogy tegezzük le ne öregítsük magázódással mert ahhoz fiatal. Fura is lett volna egy 20 as évei végén járó tanárt magázni.
2023. febr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!