Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan ne legyek "irigy" az...

Hogyan ne legyek "irigy" az extrovertált osztálytársamra? Nálatok elkallódtak később a nagydumás népszerű gyerekek, akikre irigyek voltatok?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy 16 éves introvertált fiú vagyok, idén tanév elején kerültem egy új iskolába 10. osztályba. Gyakorlatilag eddig is mindig egy kicsit "irigy" voltam a nagydumás népszerű gyerekekre (nem azt akartam, hogy nekik rossz legyen, hanem én is olyan akartam lenni, mint ők), de mindig rájöttem, hogy valójában bennem (és a többi introvertáltban) sokkal több rejlik, mint bennük: Én nem felesleges értelmetlenségeket beszélek folyamatosan, "okos" vagyok, művészlélek, van fantáziám, nem vagyok bunkó másokkal, stb... Viszont ebben az osztályban van egy fiú, akire most valamiért tényleg "irigy" vagyok, ha lehet így fogalmazni :D Gyakorlatilag ő volt az, aki először megpróbált engem is év elején "befogadni/bevonni" a társaságba, csak én nem nagyon mertem szóba állni a nagydumás népszerű gyerekekkel. De attól még, hogy az ilyenek közé tartozik, szeretik az emberek, mindenkivel jóban van, stb., benne vannak az introvertáltak "értékei" is, amik bennem, kiskora óta ír történeteket amikkel versenyeket is nyert már és az osztály legokosabb gyerekei közé tartozik (nálam jobb jegyei is vannak), csak ő emellé még olyan dolgokban is jó, amiről én csak álmodoztam. Több hangszeren is játszik, színészkedik, félelem nélkül tart az egész osztálynak prezentációkat és ilyesmi... és egyértelmű, hogy kinézetre/személyiségre/stb. több lánynak is tetszik. Igazából velem is próbált barátkozni, csak én nem nagyon tudok beszélgetni a nagydumás népszerű gyerekekkel, úgyhogy velem nagyon nem foglalkozik senki. Figyeltem és kerestem már olyan dolgokat, amik miatt nem akarnék a helyében lenni, de nem nagyon vannak. Ha most hirtelen elkezdenék úgy viselkedni, mint ő, mindenki gáznak nézne. Ennyi a lényeg, a kérdést már leírtam.

2023. jan. 31. 11:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

menj el pszichológushoz..

Nem az a baj, hogy introvertált vagy hanem , hogy nárcisztikus.

2023. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Már miért lennék nárcisztikus? Éppen azt írtam le, hogy semminek érzem magam valakihez képest :D Azokat a jó tulajdonságokat, amiket magamról írtam nem felvágásból írtam, csak hogy képet kapjatok rólam. Le tudtam volna írni magamról ugyanennyi rosszat is, csak annak ebben a kontextusban most nem lett volna funkciója.
2023. jan. 31. 11:12
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nem nagyon kallódott el senki. Gimnáziumi osztályba jártam, gyakorlatilag mindenki egyetemre ment, a legnépszerűbb osztálytársaim is.


Ami pedig az introveltságot illeti, ha neked több igényed lenne társasági életre, akkor valamennyit tudsz változni. Nem baj, ha eleinte csak ott vagy, hallgatod a többieket - de próbáld megfigyelni, hogyan tartják fenn a beszélgetést. Attól még, hogy ez a tudomány magától nem ragadt rád, ha direkt odafigyelsz, még valamennyire megtanulhatod.


Lehetséges, hogy nincs nagy tehetséged a társasági léthez, még az is lehetséges, hogy van egy nagyon enyhe autizmusod, de egyik sem akadály, ha igényed van a társaságra. Csak mondjuk jobban ki fogsz fáradni. Nekem például korlátozott mértékben van igényem ilyesmire, de utána szabályosan ki kell pihennem, mert lefáraszt a zaj és a sok ember. Pedig mások pont pihenésképp mennek társaságba - hát én nem, és lehet, hogy te sem.

2023. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én magamon azt vettem észre, hogy ha irigy vagyok, akkor azzal töltöm az időmet, ahelyett, hogy a céljaim felé haladásra fordítanám az energiáimat. Tehát ez nem hatékony, el szoktam hessegetni az ilyen gondolatokat.
2023. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszi hármas, te értelmes tanácsokat adtál, nem lenárcisztikusoztál. Igazából én próbálnék beszélgetni, de a nagydumás népszerű gyerekek leráznak, azt az egyet kivéve, akiről ez a kérdés szól, vele pedig nem nagyon merek beszélni, mert félek, hogy lenézne, mert minden, ami bennem van, megvan benne is, csak még több. Tudom, hogy nem olyan típus, de valahogy mégsem nagyon merek nem feszengve vele lenni
2023. jan. 31. 11:16
 6/25 A kérdező kommentje:
Neked könnyű lehet az életed négyes, ha te el tudod hessegetni az ilyen gondolatokat
2023. jan. 31. 11:18
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Semmivel sincs több érték benned, mint a nagydumásokban. Te pont úgy nem látod az ő értékeiket, mint ők a tiedet. Ezzel a hozzáállással viszont örökre magányos maradsz, mert a hozzád hasonlókat senki se szereti.
2023. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Miért gondoljátok hogy lenézem a nagydumásokat? Erről beszélek hogy olyan akarok lenni, mint ők. Csak arra jöttem régebben mindig rá hogy bennem meg olyan értékek vannak, amik bennük nincsenek. (Bennük meg nyilván olyanok, amik bennem.) És ebben a gyerekben most megvan mind a két fajta
2023. jan. 31. 11:23
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Szia! :)

Ne aggódj, ha most egy kicsit irigynek érzed magad. A lényeg, hogy ezt ne mutasd ki.


Az önértékeléseddel van itt gond. Megláttad valakiben a jó és irigylésre méltó dolgokat és ezért akarsz olyan lenni, mint ő. Ez tud valamilyen szinten jó dolog is lenni.


Azonban, nem szabad, a teljes figyelmed másra irányuljon.


Benned is vannak irigylésre méltó dolgok, az biztos! :)

Csak sokan nem veszik észre ezt saját magukon.


Tanuld meg szeretni magad, s Isten szemével kell, hogy lásd magad. Ő egyedinek, különlegesnek és megismételhetetlennek teremtett téged.


Én is hasonló cipőben jártam mint, te azonban kezdek belőle "kinőni". A figyelmemet egyre inkább arra szegezem, hogy én ki is vagyok Krisztusban, s így egyre ritkábban hasonlítom magam össze bárkivel is.


Szeresd magad és lásd meg magadban jót! ❤️

2023. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
45%
Az ilyen magukat tökéletesnek mutató kretén emberekkel nem kell foglalkozni lehet hogy otthon verik vagy ilyesmi aztán ő meg játsza a jófej tehetségest. Az ilyenek miatt nincsen semmi önbizalma a normális embereknek. Nézne nagyot ha rájönne hogy vannak nála sokkal jobbak csak ők nem biztos hogy úgy elő tudják magukat adni mint ő
2023. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!