Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi tanárok, e közül a...

Egyetemi tanárok, e közül a két diáktípus közül melyik a szimpatikus?

Figyelt kérdés
2023. febr. 2. 16:06
A kérdező szavazást indított:
Mindig akítv órán, óra után szokott keresni kérdésekkel emailben, ha nem megy órára, ír emailt.
Órán sosem szólal meg önmagától, ha nem megy órára nem szól előtte, sosem kérdez meg semmit emailben.
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő teljesen rendben van. Én az utóbbi voltam, jobban szerettem otthon, visszavonulva megérteni az anyagot, órán inkább csak jegyzeteltem és próbáltam nem elveszni teljesen.


Azok a diákok irritálnak csak, akik mindenre tesznek magasról, aztán az utolsó pillanatban lobogtatják a tvsz-t, hogy mit csináltam rosszul. Utána kiderül, hogy mindent betartottam, amit lehetett, adtam utolsó utáni lehetőséget is, minden anyagot, gyakorlófeladatot a rendelkezésükre bocsátottam, ennek ellenére megy a követelőzés meg a markmyprofessoron/omhv kérdőívben lepontozgatás. Minden félévet azzal nyitok, hogy kiküldök egy formot, ami egész félévben nyitva van, minden hétvégén megnézem, hogy jöttek-e kérdések, javaslatok anonim az óra minőségének javítására, de sehol semmi, minden szuper, félév végén meg előjönnek ezek az emberek a föld alól nyíltan konfrontálódni és leveleket irkálni nekem, a dékánnak meg a tárgyfelelősnek, hogy mindannyian különböző szavakkal elmondjuk neki ugyanazt: volt 2 alkalma pótlásra, több nincs. 1-2 hallgatóról van csak szó, de nagyon megalázó és irritáló.

2023. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
76%
Ennyitől egyik sem. Nem mindegy, hogy hülyeségekkel zaklat és veszi el az időmet valaki vagy tényleg értelmes kérdései vannak. Hiányzást tekintve nem az én dolgom, hogy miért nem jön valaki órára, van 3 hiányzás, nem izgat, hogy mire használja el. Ha súlyos indok van pl. műtét, elhúzódó betegség, amivel már az aláírást veszélyezteti a távollét, eddig mindenki jelezte, hogy baj van és kitaláltuk a pótlást. Órán megszólalni meg muszáj, mert kérdezek :D
2023. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
80%
1. Hozzám egyszer bejött az egyik hallgató anyukája, hogy feljelent, amiért megbuktattam a kisfiát. A kisfiú a 2. óra után közölte, hogy ez neki gyengusz, ő ha lehet, nem jár órára, majd bejön zéhára. Nem jött be. Kiírtam a 3 vizsgát, felvette, egy büdös szót nem tudott, b vizsgára nem jött el, c vizsgát fel se vette. Meghúztam, erre jött anyuka, hogy mekkora gyökér vagyok, nem engedem a picifiát átmenni. Végül ahogy tudom, csak nem írt senkinek, pedig ő is fenyegetőzött, hogy a dékántól kezdve az atyaúristent is megkeresi.
2023. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Mekkora ciki, hogy egyetemre még bejár anyuka intézkedni. Hozzám már gimibe se jöttek be szülők. Talán kétszer szülőire összesen.


Amúgy az ilyen senkiket jól meg kell szívatni, buktatni.

2023. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

#3

Jesszusom. :D Engem még nem akartak feljelenteni, de minden létező formában forgatták már ki a szavaimat. Már határán vagyok, hogy felvegyem videóra az órákat, bármennyire is nem szeretem magam felvételen hallgatni, hogy legyen közös referenciánk arról, mi hangzott el órán.


Szivatni nem szoktam egyébként, a többséget szeretem, értelmes emberek, hozzájuk igazítom a nehézséget inkább. Aki olyan, az általában megszivatja saját magát.

2023. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
50%

4. Ha tudnád, hány ilyen szülő van még egyetemen is...

Szívatni viszont nem fogok senkit, épp elég szívás neki, ha megbukik. Aki normálisan készül, bejár órára és fel is fogja, amit mondok, azt nem fogja meglepetés érni a számonkérésen sem. Eddig minden esetben olyanok panaszkodtak, hogy "nem tanítok semmit" vagy épp ellenkezőleg "mindent is számonkérek", akik a félév 12 órájából kettőn voltak bent vagy még annyin sem. Úgy pedig kicsit nehéz tanítani, ha a hallgató nem jön be az órára vagy online óra esetén nem jelentkezik be.

2023. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy a tanárokat nem zavarja egyik véglet sem, ha nincs a ló túloldalán.


A sok email - Nyilván ha egy héten küld 2-3 emailt, de fontos kérdések, az nem egyenértékű azzal, hogy minden héten küld egy emailt egy egyszerű kérdéssel, amiről látszik, hogy csak valami kamukérdés, alibi, hogy felhívhassa magára a figyelmet.

Nekem is volt, hogy több emailt küldtem egy héten belül a tanárnak, de tényleg fontos kérdések voltak. Nem lett belőle gond, utána meg nem írtam. :)


Hiányzások - Tanárfüggő. Van olyan tanár aki a tantárgya miatt szereti tudni, hogy hány hallgatónak nyomtasson, van aki meg telibexarja. Nekem is van tanárom akinek mindenki megírja, hogy most így ér be, úgy nem megy be, én is megüzenem neki, ez nem is zavarja őt. Van akinek meg nem írom meg, nem is kérdezi utána, hogy hol jártam.


Az óraimunkán nekem pont mondta egy tanár, hogy felnőttoktatásban már más, ott nem a tanárnak kell biztatnia a diákot, hanem a diák döntött úgy, hogy odamegy, ezért az ő elhatározása, hogy elbújik a háttérben vagy aktív.

Nyilván irritáló amikor valaki csak alibikérdésekkel szakítja meg a tanár előadását, ez már a gimnáziumban is az volt.

Egy tanárnak nem az a fontos, hogy a hallgató zseni legyen, és mindent tudjon, inkább azt szereti, ha a hallgató érdekes dolgokat mond vagy érdekes kérdéseket tesz fel. Ha ezt nem tudja, mert nem ért a témához és egy kérdés sem jut eszébe amivel könnyebben megközelíthetné a témát, jobb ha csendben van, ha tudja akkor felesleges csendben lennie.

2023. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

2,3,6


Szabad tudni, milyen tárgyakat tanítasz és/vagy melyik egyetemen? Csak kíváncsi vagyok :)

2023. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!