Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozóra nem akar...

Osztálytalálkozóra nem akar eljönni?

Figyelt kérdés

Tavaszra szervezzük a 10 éves általános sulis osztálytalálkozót.

Van sgy lány akit nagyon aokat csúfoltak az osztályban, de tényleg rengeteget, nem voltak barátai, azért csúfolták,bántották mert csendes volt és a nagymamája jött érte mindig suli után.

én nem csúfoltam, de nem is közeledtem felé. Mai felnőtt fejjel már nyilván nagyon bánom és megvetem hogy anno ilyenek voltunk vele.

Facebookon csináltam egy csoportot az osztálytalálkozónak és őt is beletettem. Kb fél nappal később fogta magát és szó nélkül kilépett a csoportból.

Szerintem egy esélyt adjatna a dolognak,hiszen azóta mindenki felnőtt,felnőttek vagyunk.

Ahogy láttam a "lány" azóta lediplomázott és egy eléggé neves cégnél dolgozik,párkapcsolatban él és sok barátnője is van,szóval sínen van az élete,mondjatni jobban mint bárkinek azóta az osztályból.

Szóval tényleg nem értem, pláne ilyen élettel most miért nem akar eljönni. Akár még meg is mutathatná,hogy "na tessék ez lett belőlem annak ellenére hogy úgy bántatol velem".

Rosszul gondolom? Miért nem akar eljönni? Írjak rá szerintetek privátban,vagy hagyjam a dolgot?



2023. febr. 12. 15:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne őt zaklasd ezzel, hanem a többi volt osztálytársadat. Mikor meg lesz a találkozó, akkor írjatok neki egy levelet közösen, amiben bocsánatot kértek tőle.
2023. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%
Én se mennék el. Helyre jött a szociális élete, valószínűleg főleg azért mert már nem köztetek van. Nyilván nincs kedve olyan emberekkel bájologni, aki előtte évekig baszogatták. Vannak barátai, párja, mint mondtad, tök normális hogy nincs kedve feltépkedni gyerekkori sebeket. Hagyd békén, ne irogass neki, ha akart volna találkozni, akkor nem lép ki. Amit 11. mondott azt megpróbhatjátok, de ne úgy hogy te erőlteted a zaklatóira, csakis akkor ha ők is tényleg megbánták amit tettek
2023. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%
De miért nem hagyod békén? Örül szegény, hogy megszabadult tőletek. Velem ugyanez volt, engem is b@szogattak sokat. A halálukat kivántam, nem hogy még találkozzak velük, ha nem muszáj. Gondolom, te ezt nem éred fel ésszel, meg a szitut se nagyon vágod, de ő gyűlöl benneteket.
2023. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem mennék el. Minek? Felhozna egy csomó rossz emléket, hiába változott a társaság. Meg min témáznánk? Mert ilyenkor azon kívül hogy kivel mi van mennek a régi sztorizások. Nekem abban mi a jó, hogy hallgatom ki mit tett? Vagy akik baráti társaságot alkottak azoknak jó, de aki ki volt rekeszt e ne várják el, hogy jól érezze magát. Esetleg ha nagyon tüske lenne bennem már csak azért elmennék, hogy be olvassák, de 10 év után minek?
2023. febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tette,hogy kilépett a csoportból,a helyében ugyanúgy tettem volna,és én sem mennék el,ti, akik éveken keresztül bántottátok,biztos nem tudjátok elképzelni,hogy éli meg ezt valaki,sokat bánkódik,sír,lehet még az életét is el akarja dobni...nem kell feltépni a régi sebeket.
2023. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
97%
de miért kéne elmennie találkozni egy kupac idegennel, főleg ha van élete és így nem szorul random ismerkedős programokra?
2023. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is leszakadt a pofám, ahogy olvastam, egyetértek a válaszolókkal. Engem nem közösítettek ki, nem csúfoltak se általánosban, se gimiben, mégis alig voltam osztálytalálkozón. Ha bántottak volna, fontolóra se vettem volna a dolgot, ugyanígy cselekedtem volna, mint ő.


Ha nem ilyen előzmények lettek volna, akkor se javasolnám, hogy írj rá, elég egyértelmű jelzés, hogy kilépett a csoportból. És teljesen igaza van. Más, ha vkinek egyszer beszólsz idegességedben mondjuk, meg amikor éveken keresztül basztatod/emberszámba se veszed/kiközösíted. Miről csevegne ott veletek, a kellemes osztályélményekről? Megsúgom, hogy egy osztálytali ilyen, elmondja mindenki, nagyjából mi történt vele az elmúlt időben, karrier, család, aztán meg mennek a közös sztorizások a sulis időkből. Érthető, hogy ebben nem akar részt venni, és mellesleg nem mindenki olyan, hogy mindig mindenhol a mellét akarja döngetni, hogy na, ezt meg ezt értem el, megmutatom, hogy mindenkinél különb vagyok.

2023. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
97%
Tetszik ez a "Szerintem egy esélyt adjatna a dolognak,hiszen azóta mindenki felnőtt,felnőttek vagyunk." dolog. Tulajdonképpen azt mondod, ti túlléptetek azon, hogy férgek voltatok, ő miért van fennakadva ezen. Hihetetlen.
2023. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

#18


Igen, ez nekem is eszembe jutott. Ez a tipikus bántalmazó hozzáállása is a suliban: "Jaj, ez csak vicc" "ez semmiség, mit veszed olyan komolyan" "Nem haltál bele, ne drámázd túl" stb.

Nekem is mondtak már ilyet. Aztán csodálkozott az osztályfőnök, miért nem mentem az osztálykirándulásokra/osztálybulikba

2023. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Én valami hasonló helyzetben voltam, vagy nem is tudom igazán leírni milyenben.....engem bántott, ha valakit ilyen módon bántanak, így kiálltam mellettük. Így csúnyán fogalmazva én is "nyomi" lettem, de leszartam, nem fordultam magamba, de ez nyilván hozzáállás kérdése. Barátkoztam azokkal, akikkel hasonló volt az érdeklődési körünk. Lényeg a lényeg én egyre se mentem el, mert nem érdekel, mi van velük, leszámítva 2 embert. Velük 25 éve tartom heti szinten a kapcsolatot. Viszont volt még pár srác, aki kapott kínzást rendesen a suliban, hiába próbáltam nekik segíteni anno, ők elmentek az ilyen bohóckodásra. Elég keserű élményekkel távoztak utána.....
2023. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!