Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozóra nem akar...

Osztálytalálkozóra nem akar eljönni?

Figyelt kérdés

Tavaszra szervezzük a 10 éves általános sulis osztálytalálkozót.

Van sgy lány akit nagyon aokat csúfoltak az osztályban, de tényleg rengeteget, nem voltak barátai, azért csúfolták,bántották mert csendes volt és a nagymamája jött érte mindig suli után.

én nem csúfoltam, de nem is közeledtem felé. Mai felnőtt fejjel már nyilván nagyon bánom és megvetem hogy anno ilyenek voltunk vele.

Facebookon csináltam egy csoportot az osztálytalálkozónak és őt is beletettem. Kb fél nappal később fogta magát és szó nélkül kilépett a csoportból.

Szerintem egy esélyt adjatna a dolognak,hiszen azóta mindenki felnőtt,felnőttek vagyunk.

Ahogy láttam a "lány" azóta lediplomázott és egy eléggé neves cégnél dolgozik,párkapcsolatban él és sok barátnője is van,szóval sínen van az élete,mondjatni jobban mint bárkinek azóta az osztályból.

Szóval tényleg nem értem, pláne ilyen élettel most miért nem akar eljönni. Akár még meg is mutathatná,hogy "na tessék ez lett belőlem annak ellenére hogy úgy bántatol velem".

Rosszul gondolom? Miért nem akar eljönni? Írjak rá szerintetek privátban,vagy hagyjam a dolgot?



2023. febr. 12. 15:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Az ő részéről jogos
2023. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarjon olyan embereknek bizonyítani, akik szarba se vették? Azt annyira nem értem. És akkor neki miért lenne jobb, ha olyan embereknek villogna, akik bántották? "Évekig basztattatok, de most tetszik nektek a pénzem meg a pasim"?????? Ettől neki miért lenne jobb?


Az meg, hogy mind felnőttetek. Tényleg jó arcok vagytok, hogy elmondjátok TI, hogy elengedtétek a saját gonoszságaitokat. Ja hogy neki is kéne, mikor egyedül ő volt, akinek tényleg rossz is volt? Minden bocsánatkérés nélkül, csak úgy automatikusan elvárt dologként?

Hihetetlen.

2023. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

A lány frappánsan a tudtotokra adta, hogy nem kíván ezen részt venni, és szerintem is jól tette. Választhatott volna másik módszert is (ki is írhatott volna egy posztot/üzenetet a csoportba, vagy el is mehetett volna és ott személyesen), de a legjobb mellett döntött; egyszerűen vannak szituációk, ahol nem kell magyarázkodni, hogy mit és miért teszünk.

Ne írjatok rá, nem is hinném, hogy jó vége lenne, illetve nem gondolom, hogy örömmel díjazná, ha még privátban is megkeresnétek, és mindazok után, amik történtek, még kérdőre vonnátok őt.

2023. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Látszik kérdező téged nem bántott soha senki, de nem is kell hogy bántsanak elég, ha ignorálnak, nem keresik a társaságod, mindig te vagy az utolsó akit bárhova beválasztanak, de lerí mindenki fejéről, hogy csak azért, mert te vagy a maradék. Ez azért durván megtépázza az ember lelkét. Van aki könnyebben lapoz ballagás után új közegben. De van akit ott is el kísér, tele lesz lelki gondokkal. Attól hogy a volt osztálytársatok sikeres,meg felnőttetek még nem jelenti azt, hogy elfelejtette mit tettetek vagy nem tettetek. Suliban ti ignoráltátok őt, most ő miért lenne kíváncsi rátok? Teljesen jól döntött.
2023. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
89%
Engem is zaklattak éveken keresztül a gimiben. Eszembe se jutott elmenni a találkozókra. Minek? Azóta nekem is rendben van az életem, de érettségi után évek kellettek mire egyáltalán meg mertem szólalni közösségben. Ezek a dolgok nem múlnak el nyomtalanul. Ne erőszakoskodj, szállj le a csajról.
2023. febr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
90%
2005-vidéki kisvárosi iskolában egy tanulót 13-éves,gyakorta zaklattak. Nemcsak az iskolában,hanem a városban is,direkt keresték,hogy szurhatnak ki vele. Valósággal rettegett,sehol nem merte elmondani,mert megfenyegették ha szólni mer ellátják még jobban a baját,neki és a testvérének is! Ugy ki volt idegileg,hogy kést hordott magáná! Egyik délután a lkótelepi házuk előtt a fő uszító megvárta! Szóváltás volt köztük a szokásos zaklatás. A gyerek már nem birta tovább elővette a kést és leszurta a zaklatót! Szerencsére nem történt tragédia! Gongolom ő sem megy el osztálytalálkozóra! Esélyt adhatna a dolognak? Mégis mire gondolsz? Nem voltak barátai,akkor meg minek menjen el. Én sem mennék el!
2023. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
52%
Szerencsére? Megérdemelte volna pedig.
2023. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
79%
#26-vagyok kedves27-es azért nem olyan egyszerü a dolog! Gondoljunk bele ha maradandó sérülést szenved vagy ha meghal. Mekkora lelki teher lett volna a számára! Amugy ismertem a zaklatót,az apjával egy munkahelyen dolgoztunk. Hát mit mondjak róluk? Jobb volt őket messze elkerülni!!!!
2023. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
43%
Kedves kérdező. Tipikus zaklatás,áldozatnak a hibáztatása! Sinen van az élete? Persze mert meszabadult tőletek! Más környezetbe került,ahol nem közösitették ki ezért lettek barátai ezért lett sikeres! 10-év eltelett ez alatt az idő alatt miváltozott köztetek? Találkoztatok vele érdeklődtetek felőle ha találkoztatok beszéltetek vele? Gongolom ő egyáltalán nem keresett bennetek amit megértek! Esélyt adna a dolognak? Ő kapott esélyt folyton szekáltátok,most meg csak úgy beteszed találkozóra. Talán irnod kellet volna neki először! SŐT SZERINTEM ÍRJ NEKI,ÍRD MEG NEKI,HOGY NÉZZE MEG EZT AZ OLDALT. A KÉRDÉS RÓLA SZÓL,NÉZZE MEG A HOZZÁSZÓLÁSOKAT,ÉS ÍRJA MEG AZ Ő SZEMSZÖGÉBŐL, MIT IS ÉRZETT KŐZTETEK! AZTÁN MUTASD MEG A TÖBBIEKNEK,HOGY Ő MIT ÉRZETT AMIKOR EZT MŰVELTÉTEK VELE! REMÉLEM AZÓTA MEGVÁLTOZTATOK ÉS BOCSÁNATOT KÉRTEK TŐLE!!!
2023. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
De szépen megirtad,egész meghatódtam! Neki is megirtad? Azóta felnőttetek,csakhogy a felnőttek között is vannak zaklatók! Munkahely lakóközösségek nézz csak utána! Nem voltak barátai, akkor ki mellé üljön kivel beszélgessen kinek örüljön? Lásd be ezek után nem fog eljönni,nincs miért és nincs kiért!
2023. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!