Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell bemenni 8ra akkor...

Miért kell bemenni 8ra akkor is ha NINCS tanóra? Ennek értelme mi ha nincs órarendi óra és úgyse csinálunk semmit?

Figyelt kérdés

Az az új rend (II. félévtől) hogy reggel 8ra órarendtől függetlenül meg kell jelenni. Ha nincs első óra akkor is, ha 1-2. óra sincs (mert ez is előfordul ) akkor is.


Ennek értelme mi, ha óra nincs, és semmit se kell csinálni?


Még jobb kérdés: ha NEM megyek be mi lesz? beírnak hiányzónak? Na és melyik órára-hiszen nincs is óra....


2023. febr. 27. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ez valóban baromság. Biztos mi is kiakadnánk, ha ezt bevezetnék a suliban. Nem tök mindegy, hogy te otthon alszol, ha nincs is órád? Nálunk a tanárok inkább arra törekszenek, hogy minél kevesebb időt kelljen nekünk és nekik is a suliban tölteni, ha úgy van hoznak fel órákat ha van lyukasunk, hogy hamarabb hazamehessünk.
2023. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

már a múlt héten se mentem be 1x se és tesztelem mi lesz beírnak -e hiányzónak és ha igen, ugyan hova..

eddig semmi. vagyis ha ez így is maradm, ezután se megyek be mert minek is mennék.

2023. febr. 27. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Ezt egyébként valaki ellenőrzi, hogy ott vagytok-e? Mert gondolom a tanár se fog bejönni lyukasórát tartani. Ha senki nem ellenőrzi, meg be se írnak (hova is tudnának, ahogy írod), akkor szerintem se menj be.
2023. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos lehet, hogy így akarják szabályozni, hogy minden diák egyszerre érjen be az iskolába és onnantól ne legyen ki-be mászkálás. Jobban számon tudják tartani a késéseket is, vagy fogalmam sincs, nem sok értelmét látom ennek én sem.


Mikor már érettségire épülő szakmát csináltam, akkor nekünk nem kellett bemenni, ha nem voltak első óráink, mert ahogy mondod, semmi értelme feleslegesen ülni ott, mikor pihenhetnél addig otthon is vagy készülhetnél otthon is a többi órádra. Mindenkinek ez lenne a kényelmesebb. Vagy ha az utolsók elmaradtak és ha lehetett, nálunk is előrébb hozták a többi órát, hogy haza tudjunk menni előbb.

Ugyan kinek az érdeke az, hogy a diákok leterheltek legyenek és minél többet üljenek az iskolában? Attól nem lesz eredményesebb az oktatás, sőt. A pihenés és a normális időbeosztás nagyon fontos az eredményes tanulásban, hiszen ha az ember kipihent, akkor sokkal jobban tud koncentrálni és teljesíteni is. Emlékszem, mikor érettségi előtt álltam egy szakközépiskolában, akkor is sokszor észvesztő sok óránk volt, 3-ig ott kellett lenni és figyelni az órákra, plusz másfél órát kellett várni a buszra hazafele, és volt 5-fél 6, mire hazaértem fáradtan. És akkor még nem készültem a másnapi óráimra, nem pihentem normálisan, nem foglalkoztam magammal semmit. Sokszor nagyon leterhelő volt, én ennek értelmét mai napig nem látom, csak a hátrányait. Vannak kutatások is, hogy még egy 18 éves figyelme és koncentrációja se bírja a folyamatos 7-8 órát, még akkor sem, ha vannak szünetek. Különösen akkor megterhelő ez, amikor dolgozatok jönnek egymás után, és szinte az egész napodat az iskolában töltöd, mintha dolgoznál, csak otthon is még tanulni kell.


Nekem mindig mondták, hogy visszasírom az iskolát, ha majd dolgozni fogok. Hát nem. Ott elvégzem a feladataim amíg tart a munkáidőm, pár perc alatt oda és haza is érek, és amikor hazaérek, azt csinálok, amit szeretnék, nem kell a másnapra is készülnöm még.

2023. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
A fideszesek biztos olyan hülye törvényt hoztak, hogy a gyereknek a felügyelet miatt, reggel 8-tól délutánig minden esetben az iskolában kell lennie. Tehát nem lehet máshol.
2023. febr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!