Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rendben van az ölelés tanár...

Rendben van az ölelés tanár és diák között? (Női tanár)

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Tanár voltam, de csak kézfogás volt diákkal.Mikor az osztályomnak tűztem fel a szalagokat, akkor is, nemtől függetlenül.

Kollégákkal sem volt egyéb semmilyen téren.


FFi, volt tanár

2023. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Én rendben gondolom. Az érintés minden emberi kapcsolat és terápia csúcsa. Csak nálunk van ez a távolságtartás, hogy "tekintélyt parancsoló" emberhez hozzá sem szabad érni.
2023. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Csúcsa helyett inkább alapja a helyesebb.
2023. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%

Én megszoktam ölelni a tanárom.

Én 17L ő 39f. Nincs ebben semmi rossz...

2023. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
:)
2023. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
A Bite Zsolt is egy öleléssel kezdte....elmondása szerint...
2023. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Nekem fura. Nálunk nem volt szokás. És szerintem nem is szerencsés, mert félreértések lehetnek belőle. Te sem véletlenül kérdezted meg.

Miután már elballagtunk, utána ha találkoztam/találkozom egy-egy volt tanárommal, van, akivel csak köszönünk, van, akivel megöleljük/megpusziljuk egymást - nyilván azokkal akik a kedvesebb, normálisabb tanárok voltak. De amíg tanár-diák viszonyban voltunk, addig nem volt ilyen sose.

Talán kisgyerekeknél oviban, általános alsóban tudom elképzelni, hogy tényleg fontos megölelni egy kisgyereket a tanítónak, gondozónak.

2023. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
95%
Igaz, általános iskola, alsó tagozat. De a tanító néni rendszeresen öleli a gyerekeket és viszont. Szerintem mindkét oldalról van rá igény. Közvetlenebb a kapcsolatuk, de a tekintély megvan.
2023. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a diák?


Ha alsó tagozatos, akkor még spontán kiszakad ez belőle, így fejezi ki a szimpátiát. (mármint a diák, persze)


Felső tagozattól kezdve a diáknak is tudnia kell máshogy kifejezni az érzelmeit, a tanárnak meg találnia kell más módot az elismerésre, megerősítésre.

2023. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
2: Nálunk? A legtöbb (nyugati) országban, ami nekünk természetes, az ott már egyértelműen a másik saját terének a megsértése.
2023. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!