Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mièrt kell ezt enyire felfújni?

Mièrt kell ezt enyire felfújni?

Figyelt kérdés

Ennek az estnek van egy fontos előzmèny.


Règen volt egy sportbalesetem. Ahol a jobb vállamnál lèvő izom, ès a tarkomon lèvő izom sèrült, ezèrt nem tudtam fordítani a fejemet.

Utána már ha simán nyújtozkodtam, ègető fájdalmat kezdek nagyon ritkán èrezni, ès ugyanúgy beállt a nyakam.


Ma tesióra volt az első, gyűrű gyakorlatott csinàltam. Az egyik mozdulatnál megèreztem ezt a fájdalmat, ès tudtam hogy gáz van. Mellettem lèvő osztálytársamnak szóltam hogy ne fogjon meg, majd elengedtem a gyűrűt. Hátamra èrkeztem. Alattam 2 "matrac" volt. /ez a kèk színű mi az isten/ felfogta az esès, sèrülèsem nem lett, a nyakam beállt, de nem az esèstől. Anyám meg be akar menni, hogy beszèljen a tanárral, hogy mègis, hogy tart órât.... Most ha megkèrdeznek, akkor odaállok a tanár mellè, mert rèszemről nem hibázott semmit... Anyám viszont nins itthon, nem tudom mit kellene tennem. (a hèten vagy legalábbis ma itthon vagyok a nyakam miatt)


2023. márc. 1. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell felfújni, mert ebből olyan sérülést lehet szerezni, hogy tolószékben végzed. Kötelességed tájékoztatni a tanárt, hogy bizonyos gyakorlatok neked nem ajánlottak, mert órán az ő felelőssége a testi épségedre ügyelni. Anyádnak nem kiakadni kell, hanem elmagyarázni ezt a tanárnak. Neked nem ajánlott xy gyakorlat, mert veszélyes lehet. Utólag kiakadni semmi joga, ha előzetesen nem beszélt erről senkivel.
2023. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán szabadna ilyen gyakorlatot végezned? Tudják az iskolában, hogy milyen sérülésed volt?

Szerintem 3-an üljetek le (tanár, anyukád, te) és beszéljétek meg, hogy mire kell odafigyelni esetedben, milyen gyakorlatok alól kapjál felmentést.

Megértem, hogy anyukád megijedt. De szerintem nem a tanár a hibás. Ha nem tudott a problémádról és nem kényszerített, hogy csináld, akkor is, ha nem akarod.

2023. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudta a tanár, kb 1-2 èvente szokott előjönni. Most, hogy mit nem szbad csinálni, ennyierővel nem csinálhatnám a gyűrűt, a fekvőtámaszt, kèzenállást, kislabda halyítás, gerelyhajítást, nem kèzilabdázhatnèk, nem ficizhatnèk (ezt egyesületnèl is abba kellene hagynom). Ès nem tehetnèk tesiből èrettsègit.... Ès már attól is megtörtènhet ha kinyújtóztatok oldalra a karomat...
2023. márc. 1. 10:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahogy nèzem telefonon se tuduk írni...
2023. márc. 1. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor kockáztasd az egészséged.
2023. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!