Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok lenne hozzátok egy...

Tanárok lenne hozzátok egy kérdésem! Ti észreveszitek ha egy diák szerelmes belétek?

Figyelt kérdés
És ti ilyenkor hogy kezelitek a helyzetet, ha nem akarjátok egy fiatal lány szívét össze törni ?
2023. márc. 13. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
1 Remélem nem kiskorú az illető!
2023. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1es csak trollkodik nyugi
2023. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha “szerelmes” valszeg nem lehet olyan idos mint egy 11-12es aki tudja hogy ilyet nem lehet a tobbinel meg majd el fog mulni
2023. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetek vele. Néha megkérdezem mizu, miért viselkedik furán. Aztán ahogy mond valamit, mindig elrejtem a reakciómba az érzést, hogy két külön világ vagyunk. Ő egy kisgyerek, aki még fedezi fel magát, míg én már megérkeztem, és úgy mond az elmém egy palota az övéjéhez képest. Természetes kiszeretés, ahogy érzi, hogy a kedvesség sokkal inkább egy óvó szülőjé, aki minden gyermekére speciálisan figyel, mintsem egy olyna valakijé, akinél valaha esélye lenne.., vagy a következő sok éven belüllegalább is.
2023. márc. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 14. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem feltűnő. Felnőttoktatásban vagyok, van egy csoporttársam, aki rajong a tanárért, nem tudom, hogy szerelmes is belé vagy csak egy tanár-diák kapcsolatot túlszárnyaló rajongás, de a lényeg hogy én kvázi sosem beszélek vele, mégis látom így is, hogy többet érez a tanár iránt. Ha ezt így leveszem, akkor valószínűleg a tanár is leveszi. Általában mindig úgy reagál neki, úgy viselkedik vele, mint egy tanár, nem közeledik felé, nem nyílik meg neki és nem világít rá erre a rajongásra sem, csak úgy bánik vele, mint bármelyik másik diákjával.


Szerintem amíg a gyerek vagy a hallgató ezt megtartja magának és nem akarja a tanárt kirángatni a komfortzónájából, addig ez oké.


Valljuk be, csomó gyereknek van egy felnőtt az életében, akiért rajong, ez hozzátartozik a felnőtté váláshoz, ahogy a négyes is írta, sok gyerek vagy hallgató pedig még nincs is tisztában az érzéseivel.


Ha már a tanár úgy érzi, hogy a gyerek kezd messzire menni, akkor pedig érdemes arra rámutatni, hogy az adott dolog amit tett a diák kellemetlen volt a tanárnak, mert ez a fajta közeledés sok egy egészséges tanár-diák kapcsolatban és ő neki ez ezért meg azért kellemetlen, tehát a tanár meghúzza a határait, de úgy, hogy a gyerek ne azt érezze, hogy ő ezzel valami rosszat tett, csak megértse, hogy a rajongást érezni még oké, de egy tanárával nem léphet át bizonyos határokat és hol van az a pont ami már túl sok.

2023. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es! Remélem, nem vagy tanár: övéhez, valakié, stb. A j-t felejtsd el.

Amúgy tartalmilag értelmes, amit írtál. Erősíteni kell a felnőtt-gyerek, az oktató-diák attitűdöt, hogy a magát szerelmesnek hívő diákba tudatosodjék, hogy kizárólag felnőtt-gyerek, tanár-diák viszonylatban lehet mizogni.

Magyarul= észreveszem, de nem veszek tudomást a gyerek rajongásáról.

2023. márc. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Igen, de az ilyet "illik" ez érettségiig nem észrevenni. Ha még utána is szerelmes, akkor már nem etikai kérdés, hogy mi lesz vagy mi nem lesz.
ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!