Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fiatalok segítségére van...

Fiatalok segítségére van szükségem.Lányomnak nemsokára aktuális lesz a suliválasztás, Egerben szeretne tanulni, koleszos lenni. Milyen szabalyok, házirendek vannak most?

Figyelt kérdés

Milyenek manapság a kollégiumok?

Csak egy alap házirend érdekelne, illetve van bent saját maguknak főzési lehetőség? Vagy menza van?

Olyan rég voltam középiskolás. Mik a tapasztalaitok, mik most a szabályok?


2023. márc. 15. 10:15
 1/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk most végigolvastam egy egri gimnázium házirendjét, nem akarom elhinni, hogy minden így van. Amikor én voltam középiskolás, sok sulinál a koleszosok szabadon jöttek-mentek délutánonként,szerintem nem vettek részt olyanon, hogy "tanulószoba".

Csak nyugtassatok meg, hogy nem börtön a kolesz, mert ha ezt a lányom elolvassa, biztos nem megy oda, inkább utazik mindennap 1-1 órát.

Én valahogy azt hittem, hogy tanítás után ott tanul ahol akar, du. sétálgathat kint a városban stb.

Amit olvastam, még én se vállalnám majd 40 évesen!

2023. márc. 15. 10:52
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Hát szerintem ha még nem tetted akkor vidd el dokihoz és írattass fel neki fogamzásgátlót, amikor hazaviszik a buliból (takony részegen) nem mindig lesz eszébe, hogy rászóljon a srácokra a gumi miatt.
2023. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Ha középiskolai kollégium, akkor pedig igen, ez a valóság, hogy este 18 (max 20) óra után nincs kijárkálás, meg mászkálás, tehát van kötelező "takarodó". (Valamennyi kimenő kell, hogy legyen, hogy bevásárlást, egyéb ügyeket el lehessen intézni.) Hétvégére pedig jellemzően haza kell utazni. Ennek az az oka, hogy az iskolával szerződésben álló diákokért az iskola (kollégium) vállal felelősséget. Tehát ez olyasmi szabály, mint pl. hogy szünetekben tilos elhagyni az iskola területét, stb.

De ha jó a közlekedés, és nincs valami extrém körülmény (pl. 0.óra), akkor szerintem 1-1 óra utazás még nem olyan vészes. Nem írtad, melyik település a lakóhely, de biztos, hogy csak Eger jöhet szóba, közelebbi város nem?


Egyetemen később viszont már nem lesz ilyen kötöttség, ott már szabadon lehet jönni-menni, amikor az embernek kedve tartja.

2023. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gyöngyös mellett lakunk, de ócska egy város lett, így jön szóba Eger. Szeretné ő Budapestet is esetleg, de attól meg féltem.

2023. márc. 15. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Az mit jelent, hogy "ócska város lett"? Azért Gyöngyös még mindig 27 ezres hely, nagyjából minden fontos dologgal ellátva, szerintem van legalább 2 gimnázium ott, biztos vannak normálisabb osztályok is. Ha eddig odajárt általánosba, ezt a 4 évet nem tudja még kihúzni ott, egy jobb osztályban? Nem hiszem, hogy egy gimnazistának fontos lenne, hogy településileg hova járjon. Szerintem gondoljátok még ezt át. Érettségi után úgyis kinyílik a világ, ez a pár év meg gyorsan eltelik.
2023. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Soha nem voltam koleszos,de ismerek pár embert aki az volt.Az osztályból 3an voltak koleszosok és az összes inkább hazament,mert katasztrófa volt.Valaki inkább hajnali 4kor kel és vonattal jön be minthogy újra koleszos legyen.Lányok egyébként.Fürdési idő mérve volt,hajat mosni,borotválkozni nem lehetett.Az étel nagy adag volt csak kb ehetetlen.Fűtés is rossz volt.A bútorokról már ne is beszéljünk (láttam képeken a szobákat).Az ágyak kb olyanok voltak mintha a földön aludnál,kemények és kényelmetlenek.Szekrények kicsik voltak és a kulcs is beletört nem 1x.Az ételt közös hűtőben lehetett tárolni,de az dugig volt ezért volt olyan ember akinek nem fért bele a kajája és megromlott.Nevelők azok szigorúak voltak főleg a gólyákkal.Minél idősebb volt az ember annál jobban ekengedték a kezét.Megadott időre vissza kellett menni,mert büntetés járt,ha nem értek vissza.A rendszert kijátszani esélytelen volt,mert az órarend le volt adva és pontosan tudták kinek mikorra kell menni és jönni.Tanulási idő is volt.Reggel 6kor volt kelés és 10kor alvás.10 után már nem lehetett beszélgetni és járkálni se.A szobákat rendszeresen ellenőrizték és amennyiben nem volt tiszta büntetés járt,a károkat neked kellett kifizetni.Arról már nem beszélek,hogy lehet olyan szobatársak lesznek mellette akik furák esetleg elviselhetetlenek.Nekik ilyen volt és menekültek a csaj elől mindig.Ez a koli egyébként frissen lett felújítva és mégis ilyen állapotok uralkodtak.A legtöbb ember nem szeret koliban lakni.
2023. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik iskolába szeretne menni Egerben? Saját kollégiuma van, vagy másik iskola kollégiumában kellene lennie? A mi sulinkban úgy volt, hogy kötelező tanuló szoba volt, de a végzősöknek meg volt engedve jó magaviselet esetén, hogy ha szeretnének a szobájukban tanuljanak. A kimenőt viszont nagyon szigorúan vették, ha azon túl szakkörre, edzésre, vagy külön órára mentek, igazolást kellett vinni, hogy tényleg ott volt.
2023. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!