Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár tényleg eldöntheti,...

A tanár tényleg eldöntheti, hogy mikor ír be egy jegyet?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárunknál lehet szorgalmi beadandót készíteni egész évben, a megadott témában, és kapunk rá ötöst (1 szorgalmi/félév). Ez így szép és jó, csak a tanár kitalálta, hogy "jó, de ez a jegy nem bukásmentő, szóval ha nem kerek 2 vagy jobb az átlagod, nem fogadom el". Ez még érthető is, ne az legyen hogy valaki egy dogára se tanul, aztán ír 2 szorgalmit, és ugyanolyan jegyet kap, mint aki tanult... Csakhogy a tanár közölte, hogy ha valakinek benne van a pakliban, hogy később lecsúszik az átlaga 2 alá (pl. most áll 2,3-ra) akkor sem fogadja el, csak év végén, ha már biztosan nem bukik. De ha valakinek pl. 4,3 az átlaga, tőle bármikor elfogadja. Ilyet lehet, hogy a tanár tologatja, hogy kinek mikor mit milyen feltételekkel ír be? Nekem olyan abszurd az egész.

2023. márc. 20. 07:48
 1/9 Kései Sirató ***** válasza:
67%
Abszurd, mert a kréta is egyből számol átlagot.
2023. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem korrekten lefektette a szabályokat, így ha ez nem ellentétes az iskola szabályzatával, akkor rendben van.
2023. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem korrekt. Nyilván lehet egy ideig matematikai esélye annak, hogy aki 4-5 között áll, annak lemegy az átlaga 2 alá, de még ez sem biztos.
2023. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen korrekt, igen.
2023. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Bármikor lehet törölni és rögzíteni jegyeket a felületen.
2023. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem igaz kedves utolsó. Mert csak az elmúlt egy hónapot tudja kezelnei.
2023. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nézd meg a házirendet. Ha szembemegy vele szólj az ofőnek és beszélj azzal a tanárral .
2023. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Most néztem más ügyben az oktatási jogok biztosának az oldalát, és nem korrekt, mert sérül az egyenlő bánásmód elve. Ha kiadja a szorgalmit mindenki számára, akkor határidőre mindenkitől el kell fogadnia, és a házirendben meghatározott időn belül beírni a jegyet, ált.egy vagy két hét. Azt viszont megteheti, hogy osztályozás a szorgalmit (házi dolgozatot), és akinek a munkája csak négyest ér, az négyest kap, stb.
2023. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól kezdve, hogy kimondja, hogy valamire jegyet ad, akkor az jegy. Tehát ha bekerül a krétába, akkor érdemjegyként funkcionál, szerintem ez hülyeség, hogy feltételeket szab, hogy mikor, milyen esetekben számítja be.


A másik, hogy pedagógiai szempontból sem valami jó ötlet, hogy menet közben módosítgat a dolgokon. A megfelelő eljárás az, hogy év elején tisztázza a játékszabályokat, és azokat azután ő maga is következetesen betartja. (Az érdemjegyeket meg lehet súlyozni egyébként.)


Már csak azért is kontraproduktív ez a viselkedés, amit leírtál, mert a gyerekek nem tudják követni és egy idő után elmegy a kedvük az egész házidolgozat írástól (minek foglalkozzon vele, ha a tanár úgyis kitalálja, hogy nem számítja bele és hasonló gondolatok).

2023. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!