Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnék beilleszkedni?...

Hogyan tudnék beilleszkedni? Tudnátok adni pár tippet?

Figyelt kérdés

Eddig egy átlagos környéken éltünk, viszont most elköltöztünk egy elég menő helyre és a szüleim egy elég elit gimibe irattak be, viszont azt látom, hogy itt mindenki nagyon sznob. Mármint ilyen igazi sznob, tehát nem Adidast, meg ilyen tucat márkákat, hanem Miss Diort vesznek az emberek. Viszont én egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. Van egy társaság akikkel jóban vagyok, és pl ma voltunk kávézni és mindig ikyen fancy kávézókba mennek és beszélgetnek a kávékról és mindenki ilyen macha meg chia lattét iszik én meg ehez hozzá sem tudok szólni, mert én általában instant kávét szoktam inni, de ha ezt mondom tuti cikinek tartanak. Vagy mondjuk voltunk vietnámi étterembe és tökre mindenki vágta az ottani kajákat meg étkezési szokásokat és tudtak pálcikával is enni. Meg mindenki volt egy csomó országban és ismerik azoknak a kultúráit, meg vannak ilyen designer cuccaik meg ilyenek.

Hogy illeszkedjek be? Miket kell tudni, hogy befogadjanak? Van már pár ember akikkel jóban vagyok, de nem akarom hogy rájöjjenek, hogy én nem ismerek ilyen dolgokat.



2023. márc. 30. 18:51
 1/7 A kérdező kommentje:
16/l vagyok amúgy, január óta járok ide.
2023. márc. 30. 18:53
 2/7 anonim válasza:
95%
Szerintem semmi gáz nincs benne, velem is volt ilyen anno mikor gimibe jöttem 5 éve. Megfelelési kényszert érzel, de nem kell törődni vele. Majd megtanulsz mindent, ők ebbe születtek bele.
2023. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen esélyed van: ha magabiztosan felvállalod, amit nem tudsz. Sőt, direktbe kijelented az első pillanatban: én nem értek ehhez, te mit rendelsz, és az milyen? Ezt hogy kell enni? Hű, ez tök jó, eddig nem ismertem, vannak még ilyen tippjeitek? (Vagy pont fordítva: ez nekem most nem jön be). A lényeg, hogy teljesen add önmagad, egyrészt az kevesebb energiába kerül neked, másrészt úgyis hamar levágják a többiek, ha bizonyos témákhoz hozzá se tudsz szólni, az meg sokkal gázabb, ha játszod a fejed a semmire.

A kávézásnál is nyugodtan mondhattad volna: te nem nagyon iszol kávét, persze otthon az instant az megvan, meg ha desszertre vágysz, akkor a starbucksos izélatte csillámfaszapóni sziruppal és csokiötettel, dehát ugye az inkább desszert (már ha eddig vettél ilyet). Szóval ez a chai dolog neked eddig nem volt meg, mit ajánlanak a többiek, mivel kezdjed a kóstolást.

2023. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, de extra szánalmas, mikor valaki teszi az agyát, de fogalma sincs az adott dologról. Le fogsz bukni garantáltan.

Inkább vállald fel nyíltan azt, amiben nem vagy járatos, kérdezd meg őket az élményeikről, véleményükről, kérj tanácsot stb. Ez még el is indíthat sok jó beszélgetést, érezni fogják, hogy érdeklődsz irántuk. Ha pedig kinevetnek, akkor ezek nem igazi barátok.

2023. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ, hogy olyan tandíjas elit gimibe jársz-e ahol a társadalmi státusz alapján ugyanolyan vagyonos diákok járnak (tehát Ti is azért költöztetek oda, mert sokkal több lett az anyagi bevételetek), vagy inkább olyan elit gimibe jársz, ahova ugyan kell valamennyi tandíjat fizetni, de a diákok inkább eltérő gazdasági helyzetben levő családokkal rendelkeznek (vagyis van akiknek otthon nehezebb kigazdálkodni a tandíjat és van akiknek az csak max kosztpénz a havi költségvetésben). Ha ugyanis az előző kategória igaz rád, akkor csak el kell engedned magad a társaságban és ahogy a korábbi kommentelők is írták, poénnal, helyes kis ügyetlenkedéssel elütni egy-egy olyan szituációt amit esetleg kínosnak érzel. Mert bár te nem szeretsz esetleg világmárkákat hordani, mert nem értesz egyet a márkák környezetpolitikájával (a példa kedvéért) miközben megtehetnéd, akkor nem fog gondot okozni, hogy idővel lesz saját klikked akikkel sok fancy dolgot fogtok csinálni csak ruhák helyett pl. külföldi mini kirándulásokra ruccantok ki együtt vagy ilyesmi. Viszont, egészen más a helyzet, ha egy olyan közegben kezdesz el mozogni ahol nagyon eltérő a vagyoni háttér: ha magadhoz mérten magasabb pozícióban levőkkel tartasz össze, idővel lehet konfliktusod azzal, hogy tudod-e finanszírozni azokat a ,,kötelező hóbortokat" amelyek a közéjük való tartozást szimbolizálják: nyilván ha nem, előbb utóbb lemorzsolódasz. Ha olyanokkal barátkozol akik nálad alacsonyabb poziban vannak, akkor te leszel lépéselőnyben és bár biztos lehetsz abban, hogy a közös ötletelésekből sosem kell kimaradnod, arra is gondolnod kell majd, hogy okozhatnak-e idővel lemorzsolódást a programok finanszírozási problémák miatt. Tudom, hogy ez az egész tiniként nagyon anyagiasan hangzik, de ez szociálpszichológia: tudattalanul is a hozzánk hasonló érdeklődésű, viselkedésű, képességű és társadalmi státuszú embereket keressük, mert stratégiailag velük lesz a legkönnyebb együttműködni és ,,túlélni" (ez meg már evolúciós pszichológia:)). Aki vegyes vad középiskolákba/gimikbe járnak, ott elsősorban 5% a kiemelkedően vagyonos felső középosztály és 7-10% az alsóbb középosztály jelenléte, tehát ugyan vegyesen, mégis jellemzően nagy arányban vannak jelen ugyanazon szocioökonómia hátterű diákok akik aztán hasonszőrűség alapján képeznek csoportokat. Szerintem a te helyzeted kicsit nehezebb ehhez képest, de add magad, abból baj hidd el nem lehet és tartsd meg bizonyos dolgokban a szemléleteidet is- a pénz és a társadalmi státusz nem minden. Kapitalizmusban ugyan sok mindent lehet belőle venni (mert a piacgazdaság érdeke, hogy azt is megvedd amire nincs szükséged) és sok mindent lehet fölpuccolva állítanunk önmagunkról (vidéken ezt hívják ,,veretésnek"), ugyanakkor ahhoz, hogy felnőve milyen hasznos és tevékeny tagjai leszünk valójában egy-egy társadalomnak, és mi magunk a tetteinkkel valójában milyen értékeket is képviselünk, az nem a designer táskákon vagy a bubiteákon fog múlni. Ahogyan a boldogság sem- kivétel azok az arcok, akik 40 évesen is azért hordanak 25 milliós karórát, hogy bemutassanak a pékséges eladónak, hogy rangban kinek hol a helye(ilyen is sok van).A suliban egyébként pro tipp, hogy ha teheted íratkozz be szakkörökre (ami érdekel), ott könnyebb ismerkedni és legyen meg a saját stílusod is. Ha elit gimiben vagy jó anyagi háttérrel, nem kell félned attól hogy lemaradsz szóval menjetek el a családdal étterembe, kiállításokra és ,,gyakorolj", legyenek meg a saját kis hóbortjaid is és mégegyszer: add bátran magad, hogy hiteles maradj! Hidd el, szuper leszel és nem maradsz egyedül!!
2023. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 hasonló az anyagi helyzetünk, viszont én nem ebbe születtem bele. Anyukám vállalkozása pár éve indulta be és azután lettünk tehetősek, amiatt volt a költözés is.
2023. márc. 30. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:
9%
Akkor bizony az a vállalkozás hamar csődbe fog menni.
2023. ápr. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!