Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Emiatt hülyének nézhet a tanárom?

Emiatt hülyének nézhet a tanárom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kifejezetten utálok szerepelni, ezért órán nem vagyok aktív, viszont mindig figyelek és a jegyeim is jók. A csendességem miatt tarthat hülyének/ellenszenvesnek a tanárom?

2023. ápr. 12. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ettől függetlenül bármi miatt tarthatnak annak akárkit de ez alapvetően nem ok arra, hogy emiatt bárki annak tartson.
2023. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Vannak olyan tanárok, akik elvárják az aktivitást az órán, emiatt azokat előnyben részesítik, akik így tesznek. Hülyének nem fog tartani a tanárod, esetleg lustának. Vagy úgy van vele, hogy nem érdekel téged a tárgya, emiatt hozzád is hasonlóan fog viszonyulni. De az is lehet, hogy szimplán nem foglalkozik ezzel.
2023. ápr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy egy tanárnak dolga lenne akárkit akarmilyen okból is hülyének tartania.

Viszont mondjuk idegennyelv órán hátrányban vannak az introvertalt emberek. Az idegennyelv a ti szinteteken nem tudomány mint a matek vagy a biológia, hanem eszköz, mint a ceruza. Lehet vele szépen is, meg csúnyán is rajzolni. A nyelvtanilag helytelen kommunikáció is jobb, mint a semmilyen kommunikació. Akarni kell szóban is kommunikálni, mert különben nem lesz használható nyelvtudás. A tanár dolga meg motiválni nem hülyének nézni.

2023. ápr. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy hülyenek néz, bár a nem introvertalt tanárok tapasztalatom szerint jobban szeretik az aktívabb diákokat. Én is mindig ettől szenvedtem.
2023. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én aktív vagyok minden órán, de nálunk van egy csendes gyerek. Semmi baj nincs vele. Ő is jó tanuló mint én. Sőt még azt is megengedik neki(mivel nem mert megszólalni az osztály előtt),hogy írásban feleljen.
2023. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jegyeid jók, lustának sem gondolhat, de az órai munkádat illetően inaktívnak gondolhat.
2023. ápr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rólam gimiben egy csomó tanárom gondolta azt pontosan emiatt, hogy én hülyének próbálom tettetni magamat. Mert ugye a dogáim jók, versenyeken jó vagyok, de órán kb soha nem jelentkezek, csak ha ötöst lehet rá kapni, vagy ha már kellemetlenül sok ideje nem mondta senki a választ. És ennek igazából az az oka, hogy engem amúgy nem tesz boldoggá, ha megmondják, hogy hú de jó, hogy tudom a választ. Semmi szükségem külső megerősítésre ilyen szempontból. És azt látom, hogy másnak meg van, konkrétan volt olyan osztálytársam, aki azért sírt delutanonoa koliban, mert egyel kevesebb alkalommal szólította fel a matektanár. Akkor én, akinek nincs szükségem a visszajelzésre, minek ugráljak a visszajelzésért, amikor van olyan, aki tényleg rá van szorulva..?

Most nyilván egyetemen már más, sok oktató számol az órai aktivitással a gyakorlati jegy esetén, olyankor aktív is vagyok. De ahol erről nincs szó, én ott nem ugrálok a verbális buksisimiért, mert nem látom értelmét a magam részéről.

2023. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hülyének semmiképpen sem. Max csendesnek, de az is vagy úgyhogy az nem gond.
2023. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat.
2023. ápr. 19. 14:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Eddig legalább kétszer előfordult olyan eset, amikor feltett egy kérdést és utána kicsit hosszasabban engem nézett. Gondolom várta volna, hogy végre valahára nyikkanjak már meg, de nem mertem.
2023. ápr. 20. 00:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!