Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehetséges, hogy egy középisko...

Lehetséges, hogy egy középiskolai tanár egy több mint félmilliárdot érő villában éljen?

Figyelt kérdés
A tanárom címe alapján felfedeztem, hogy efölött árulnak azon a címen házat. Akkor nem értem minek tanít éhbérért, ha ennyire gazdag? A címet és a hirdetést összehasonlítottam a streetwiewen és egyezik
2023. ápr. 18. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
En is tanitok kozepiskolaban, ugy hogy mellette egyetemen is, és van ket cégem ahol megy a szekér. A tanítás hobbi/szenvedely valakinek.
2023. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kék pancake ***** válasza:
85%

Lehet, hogy nem ő a tulajdonosa, csak bérli.

Vagy valamelyik rokonáé, aki eddig megengedte neki, hogy ott lakjon, most azonban el fogja adni és a tanárnak hamarosan költöznie kell.

2023. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, pl. bérlő lehet. Vagyonosabb ember is mehet tanárnak, ha szereti csinálni, jobb lehet, mint otthon unatkozni.
2023. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a nagyszülőké volt, vagy valami rokon aki meghalt ezért eladják.

Attól hogy van pénze a családjában valakinek attól még neki dolgozni kell hiszen az nem az ő pénze.

2023. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2023. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha milliomos lennék, és nem lennék 8 órás munkához kötve, hogy a havi fizetésemből meg tudjak élni, akkor én is elmennék hobbiból tanítani, csak úgy a tanítás szeretete miatt. Teljes állást biztosan nem vállalnék, csak úgy óraadónak mennék és 1-2 osztályt vinnék.
2023. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazából az, hogy hol élsz nem feltétlenül van párhuzamban azzal, hogy mit dolgozol.
2023. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Nekem például egy ismerősöm alsós tanító, és hasonló házban él. Hogy konkrétan mennyi az értéke, nem tudom, de biztos sok. A férje elég jól be van kötve a NER-be, ő lapátolja haza a pénzt, a nő meg hobbiból dolgozik.

Igazából pont ezért is tud nagyon jó tanár lenni, minden gyerek imádja. Nincsenek megélhetési gondjai, nem kell a kevés fizetésén aggódnia, csak azért van a pályán, mert szereti csinálni, szereti a gyerekeket, és akkor is csinálná, ha ingyen kéne, mert neki ez jó, és megteheti.

2023. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Örökség, házastársé, volt nem kicsi ingatlanáremelkedés, millió oka lehet. Rég nem azok tanítanak, akiknek kell a pénz, hanem akiknek ez hivatás
2023. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Minek tanít éhbérért? Ha ilyen gazdag, akkor neki pont hogy nem éhbér. Az éhbér az, amikor valaki azért dolgozik hogy éppen csak meg tudjon belőle élni. De úgy tűnik hogy ő nem szorul pénzre és ilyenkor meg végül is azt csinál amit akar, és szeret.

Én egy évig voltam tanár na de én aztán tényleg éhbérért dolgoztam. De ez annyira lehúzott, hogy végül még a tanítást is megutáltam, pedig eredetileg én is úgy gondoltam rá mint az álom szakmámra.

2023. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!