Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van/volt olyan osztálytársatok...

Van/volt olyan osztálytársatok, aki ok nélkül rátok szállt, nem kedvel titeket, de ti nem csináltatok vele semmi rosszat?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem a gimit.

Magát a sulit teljes szívemből szeretem, rengeteg program van, jók a tanárok.

Viszont van egyetlen egy furcsa lány, akin (bár nem sokat beszélünk, mert nyilván nem a barátnőm) év elejétől kezdve látom, hogy valahogy nem kedvel engem, múltkor is elég bunkón válaszolt, de még persze vannak olyan emberek az osztályban, akiket nem szeret.

Még az első félévben sokat csesztetett, amit nehezen bírtam elviselni, de hálistennek ez már megszűnt nála.

Tudom, biztos otthon így viselkednek vele, meg mentálisan sérült lány lehet, de akkor sem értem: nem vagyok egy kötözködős, nagyképű lány, ráadásul normálisan öltözködöm. Anyukám viszont már régebben is mondta, hogy egy kicsit mintha másabb lennék (nem rossz értelemben) mint a többi lányok.

Miért kell az olyanra rászállni, aki semmilyen rossz dolgot nem tett az illetővel? Talán a személyiségemmel, stílusommal lenne baja? :/

Sok lánnyal szépen beszél pedig.


2023. ápr. 21. 20:09
 1/10 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy a 11.a osztályban 2 versenytáncos illető indított táncszakkört a múlt héten, 26-an jelentkezünk az egész iskolából, és mint kiderült, a lány (aki az osztálytársam) ismeri a fél osztályt, köztük a 2 táncos tehetséget is. (1 fiú és egy lány)

Az én osztályomból 3-an megyünk, barátnőm, a lány és én.

Előre kicsit izgulok, hogy ne égjek le előtte, és ne kritizáljon ki.

2023. ápr. 21. 20:13
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ne feltétlen magadban keresd a hibát. Ahogy leírtad, a lánynak önértékelési problémái lehetnek, ilyen esetben teljesen mindegy, hogy tettél-e vagy nem valami rosszat, ha neki nem tetszik valami a külsődön pl, akkor egyszerüen azért csesztet mert neked barna hajad van és az neki pont nem tetszik. Ez most nagyon degradált példa volt, de szerintem a lényeget érted. Az ilyen emberek nem azért kötnek beléd, mert tettél valami rosszat velük, hanem mert ilyenek. Ne vedd fel, sok ilyen ember van.
2023. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
#1 Az ilyen ember másokat leépítve próbálja építeni önmagát, pl azzal, hogy kritizál, keresi a hibát benned, mert nem képes elviselni a sajátjait. Ne azzal foglalkozz, hogy vajon fog-e kritizálni vagy nem, magadra fókuszálj. Miért érdekel a véleménye? Ha csesztet, kritizál, egyszerűen ignoráld. Ha nem reagálsz a sértésekre, meg a beszólásokra, vagyis nincs reakció a részedről, hidd el, hogy rögtön nem lesz annyira érdekes neki már téged csesztetni.
2023. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

5 év múlva már röhögni fogsz azon, hogy miken gondolkodtál és aggódtál 15-16 évesen.

Minden gimi minden osztályában vannak köcsög és/vagy nagyképű lányok és srácok, akik szeretnek kibeszélni, vagy kiröhögni másokat. Majd egyszer mindegyikőtök felnő, de egyelőre csak próbálj meg TE felnőttként gondolkodni. Ne foglalkozz vele, ne nézz rá, majd leszáll rólad, lehet csak 2 év múlva, de egyszer megtörténik. :D

2023. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan én már nem mostanában jártam iskolába, de nálunk is volt egy ilyen lány.

Emlékszem már első nap sem köszönt vissza nekem. Aztán ez így ment 4 éven keresztül. Nem is beszélt velem.Mindig mindenkivel próbáltam kedves lenni, mondjuk az lehet gond volt,hogy csendes voltam. Meg kissé kuszák voltak a fogaim gimi kezdetekor. Gyerekkorban ez már elég ok a kiközösítésre, ahogy tapasztaltam sajnos.

Az volt a legrosszabb, mikor a többiekkel megbeszéltük, hogy moziba megyünk. Majd ez a csaj a hátam mögött leszervezett egy másik időpontot,és engem nem hívott meg. :) Szépen maga köré gyűjtött mindig mindenkit. A 4 évet szinte egyedül csináltam végig. Utáltam az egészet és 5 év múlva se nevettem ezeken.

Hogy igaziból miért viselkedett így velem, az mai napig rejtély. Az érettségi után törölt facebookról is.

28N

2023. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, ilyen előfordul. Sőt, ez felnőttkorban ugyanúgy elő fog fordulni, hogy teljesen indokolatlanul fognak mások szimpatikusnak vagy unszimpatikusnak találni. Legtöbbször a másik ember sem tudná megmondani, hogy miért viszonyul így vagy úgy hozzád, ez csak egy érzés. Ne rettentsen ez vissza, akár közeledhetsz is felé, talán még jóban is lesztek a végén. Azonban ha ez nem így lesz és újból csesztetni kezd, akkor ne hagyd annyiban, ne hagyd figyelmen kívül, vállald fel vele a konfliktust.
2023. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat :)

Remélem, egyszer normálisabb l, ha meg nem, az sem baj. Engem nem fog érdekelni, nem vagyunk összenőve, ami azt illeti.

Az a jó, hogy van sok közeli, megbízható barátnőm, de sajnos soha nem lehet tudni, kiben bízz meg. Például egy másik csajban is nagyot csalódtam, mert év elején nagyon jóban lettünk, és azt hittem ő normális, kedves, stb, de mostanában egyre többet látom, hogy azt a lányt, aki bunkó velem (akit írtam a kérdésemben) folyamatosan kibeszéli, elmondja mindennek, aztán ha együtt vannak ölelgeti. Na ezt hívják kétszínűségnek 😅

Én ha valakiről, akit nem kedvelek, mondok valamit, utána nem ölelgetem meg, illetve nem nyalizok a szemében.

Ezt nagyon csúnya dolognak tartom egyébként.


Szóval igen, igazatok van, a lány aki furcsa természetű, önismerethiányos, és másban keresi a hibát.

2023. ápr. 22. 10:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, normálisabb lesz. *
2023. ápr. 22. 10:53
 9/10 A kérdező kommentje:

Jaj, még valami!

Nem azt szerettem volna írni, hogy önismerethiányos, hanem hogy önértékelési problémái vannak.

😅😆

2023. ápr. 22. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Féltékenységből.
2023. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!