Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Cikizik a gyerekem az egészség...

Cikizik a gyerekem az egészséges étkezés miatt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Röviden: egészségesen, tudatosan táplálkozunk és a családban a gyerekek is. Eddig ebből nem volt gond, a gyerekek is nagyon szeretik, szerintem többet tudnak 11 és 14 évesen az egészségről, mint a legtöbb felnőtt.


Szóval most váltott iskolát a kisebbik fiam (11 éves) és hát meglátták az osztálytársai, hogy velük ellentétben viszi az ételt és ő nem:


tízóraira pékárut, kólát, kakaót, csipszet stb, hanem főtt tojást, zöldséget és minőségi szénhidrátot (rizs, bulgur, köles, stb) visz magával ételhordóban.


Uzsi hasonló, ebédre pedig szintén zöldségek, jó szénhidrát, hal, tojás, sovány húsok, stb.


Mindezt persze változatosan, figyelve a mikro, makro tápanyagokra, vitaminokra, stb. hiszen az iskolai ételekben lényegében alig van normális minőségű és mennyiségű tápanyag, fejlődő szervezet, tehát kell neki az igazi élelmiszer.


Nyilván van néha desszert is, de az én elkészítem vagy olyat veszek, ami normális alapanyagokból van.


Szóval a fiam nem a büféből reggelizik, mint az osztálytársak többsége, nem csipsz, kóla, üres szendvics a menü. A gondom, hogy kipécézték emiatt, "vegaboy-nak, bioboynak nevezik (ezt monda eddig el). Érdekes a tesónál nincs ilyen gond.


Holott mi étkezünk egészségesen, nem a péksütivel és csokival, energiaitallal indító gyerekek, ez teljesen egyértelemű annak, akinek minimális tudása is van az egészségről.


Ennek ellenére mégis célpont, mert viszi magával a rendes ételt és nem szemetet eszik.


Igazából ketten-hárman vannak rászállva nagyon. Az ő szüleikkel beszéljek vagy az osztályfőnökkel? MOndjuk nem várok sokat a dologtól, mert a piszkálódó gyerekek szülei se hiszem, hogy olyan nagyon egészségtudatosak lennének és nyilván ezt a mintát adják át.


2023. ápr. 23. 16:35
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet variálok a megjelenésen, átgondolom.
2023. ápr. 23. 17:04
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
De miért lenne az egészségtelen, ha ugyan azokat a cuccokat egy teljes kiőrlésű zsemlébe beleraknád? Nem igazán értem...
2023. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sértők ezek a megnevezések, amit a gyerekednek mondanak, inkább viccesek, persze nyilván a hangsúly is számít. Én azt tanácsolnám első körben a gyerekemnek, hogy próbálja meg jól kezelni ezeket a beszólásokat, viccesre is vehetné a figurát, akkor akár még le is szokhatnak róla az osztálytársak, vagy megkedvelnék Őt annak ellenére, hogy most bizonyos értelemben különcnek számít a többiek szemében. Ha ez nem válna be, és a fiad nem tudja ezt jól kezelni, akkor lenne érdemes beszélni az osztályfőnökkel.

Anno nekem is volt ragadványnevem az általános iskolában, egy olyan osztálytársam ragasztotta rám, aki nagyon kisnövésű volt hozzám képest. Ez olyannyira rám ragadt, hogy még középiskolában, sőt még felnőtt koromban is ez a ragadványnév lett a becenevem bizonyos körökben, pedig teljesen átlagos lett végül a testmagasságom felnőtt koromra, de én nem bántam, úgy fogtam fel, hogy csak azt becézgetik, akit kedvelnek.:)

2023. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
78%
Hát itt van a kutya elásva, totál "megferőtött" ez a látásmód. Nem azzal van a baj hogy odafigyelsz, hanem hogy bújod ezeket a hlyeségeket állandóan biztosan. Ráadásul még a gyerekedet is ezzel tömöd, most már jó hogy ezt választja, hiszen eddigi élete során mindvégig ezt a példát látta sőt ezt is tanítottad neki. Egy croissantol nem fog meghalni. De ha az én gyerekem lenne, tuti egy látszatot imitálnék (ha ennyire fontos tényleg neki) mintsem, hogy eltűrjem hogy bántsák.
2023. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
0%
megfertőzött*
2023. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
61%

Tudod, itt leginkább veled van gond.

Dehogynem vagytok szélsöségesek, a "teljesen alap" étkezés az, ahoyg az emberek többsége étkezik egy társadalomban.

Nem az a gond, hogy "elfér egy villa" az ételhordóban, hanem maga az ételhordó! Minden gyereknek vagy egy kis ételes doboza van, vagy sokkal inkább uzsonnás zsacskóban viszi az ennivalókat - egy ételhordóból villával bulgurt eszegetö gyerek kb olyan, mintha tarka kockás böre lenne!

Ezzel csak generálod, hogy a gyereket piszkálják az iskolában, és idövel vagy lelkileg tönkremegy a gyerek emiatt, vagy ami sokkal gyakoribb, titokban - mámint elöled titikolva - elkezd olyan kajákat enni, mint a többi, amit meg csomagolsz, at a kukában köt ki.

Egyébként könnyen lehet, hogy a nagyobbat éppen ezért nem cikizik, ö alkalmazkodott a többséghez.

2023. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek a többiekkel. Lehet, hogy testileg tök egészséges lesz - nem eszik transzzsírt -, de lelkileg megnyomorítod ezzel a különcködéssel. Csomagolj neki bulgur helyett inkább egy banánt vagy pár saját sütésű muffint; máris nem fogják cikizni.

Elkezdtél megalapozni egy étkezési zavart.

2023. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

Reggelit oldjátok meg otthon ami bőséges.

Tízóra és ebéd valami egyszerű szendvicsbe rakott.

Esetleg az ebédet lehet ugyanúgy folytatni ahogy eddig is volt,az az nem gond ha rendesen eszik mint eddig, nem kell foglalkozni azzal a három emberrel.

Uzsi ugyan úgy valami egyszerű szendvicses dolog.

Ha haza ér akkor ugyan úgy valami bőséges kaja.


Ha nem foglalkozik a gyermeked ezekkel a három gyerekkel akkor valószínűleg egy idő után be fogják azt fejezni.

Nem kell velük foglalkozni,majd ki növik.

2023. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Nyilván nem hal meg egy pékárutól, de összességében ha valaki minden nap alacsony tápanyagtartalmu, magas kaloriatartalmu hizlalo és egészségtelen ételeket fogyaszt (mint ahogy sokan) az elhízik és később egy csomó betegség melegágya. Ez nem vélemény, ezek tények, a magyarok 54%-a elhízott vagy túlsúlyos és egy csomó baja van. Nyilván semmi köze az étkezéshez és a testmozgáshoz. :) De a kérdés nem is ez volt, mert ezek közismert tények. De már tudom a választ, beszélek a fiammal mert elég értelmes, hogy ne vegye fel és ennyi. nyilván nem fogunk szemét kaját enni , csak mert van néhány tájékozatlan gyerek az osztályában.
2023. ápr. 23. 17:14
 20/49 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, nekem is ezt mondták sokszor. Azóta lelki nyomorék lettem ezek miatt. Ez butaság. Nincs az az ember aki ezt élvezi és ezt azok is tudják akik csesztetik. A kérdező lelki rokkantat csinál a gyerekéből mert egy egészség guru. Ha neked ennyire fontos magadnak csináld kérdező, vagy menj ki Kínában egyél rizst. De ne szóld le se a magyar kaját, se a gyekednek ne csinálj kellemetlen helyzetet.
2023. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!