Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Cikizik a gyerekem az egészség...

Cikizik a gyerekem az egészséges étkezés miatt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Röviden: egészségesen, tudatosan táplálkozunk és a családban a gyerekek is. Eddig ebből nem volt gond, a gyerekek is nagyon szeretik, szerintem többet tudnak 11 és 14 évesen az egészségről, mint a legtöbb felnőtt.


Szóval most váltott iskolát a kisebbik fiam (11 éves) és hát meglátták az osztálytársai, hogy velük ellentétben viszi az ételt és ő nem:


tízóraira pékárut, kólát, kakaót, csipszet stb, hanem főtt tojást, zöldséget és minőségi szénhidrátot (rizs, bulgur, köles, stb) visz magával ételhordóban.


Uzsi hasonló, ebédre pedig szintén zöldségek, jó szénhidrát, hal, tojás, sovány húsok, stb.


Mindezt persze változatosan, figyelve a mikro, makro tápanyagokra, vitaminokra, stb. hiszen az iskolai ételekben lényegében alig van normális minőségű és mennyiségű tápanyag, fejlődő szervezet, tehát kell neki az igazi élelmiszer.


Nyilván van néha desszert is, de az én elkészítem vagy olyat veszek, ami normális alapanyagokból van.


Szóval a fiam nem a büféből reggelizik, mint az osztálytársak többsége, nem csipsz, kóla, üres szendvics a menü. A gondom, hogy kipécézték emiatt, "vegaboy-nak, bioboynak nevezik (ezt monda eddig el). Érdekes a tesónál nincs ilyen gond.


Holott mi étkezünk egészségesen, nem a péksütivel és csokival, energiaitallal indító gyerekek, ez teljesen egyértelemű annak, akinek minimális tudása is van az egészségről.


Ennek ellenére mégis célpont, mert viszi magával a rendes ételt és nem szemetet eszik.


Igazából ketten-hárman vannak rászállva nagyon. Az ő szüleikkel beszéljek vagy az osztályfőnökkel? MOndjuk nem várok sokat a dologtól, mert a piszkálódó gyerekek szülei se hiszem, hogy olyan nagyon egészségtudatosak lennének és nyilván ezt a mintát adják át.


2023. ápr. 23. 16:35
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy bizonyos határt túllép a csúfolódás, akkor beszélni kell a tanárokkal.

Elég nagy baj az, hogy sok esetben még a jó dolgokért is képesek egymást piszkálni a gyerekek. Gyakran a jól tanuló, vagy pedig a csendes, nem szemtelenkedő diákokat csúfolják a társaik, de egyes helyeken már az is "ciki", ha valaki egészségesen táplálkozik, vagy ha nem dohányzik. Ezt nem lenne szabad hagyni.

2023. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
85%

Nem hinném, hogy emiatt pécézték ki. Ha ilyen bántható, vagy egy-két ember számára antipatikus a gyerek, mindenért bele lehet kötni, ez esetben a táplálkozás biztosít zöldutat kipécézésre. Úgyhogy nem hiszem, hogy csak ezen múlik. Emellett szerintem is túltoljátok, világéletemben menzán tengődtem, mégis egészséges felnőtté cseperedtem. Sose figyeltem milyen tápanyagot vittem be.

De hogy segítsek is, szerintem pakolj minden tojást, salátát, retket, répát, tofulemezt egy-két szenyába, azt senki se látja, mit eszik, sőt, ha gusztán néz ki, a padtársai a nyálukat fogják csorgatni. A szendvicsek mellé tegyél egészséges finomságokat, mint pl. füstölt sajt, ilyen miniatűr szalámirudacska, eper, szőlő, Cerbona müzliszelet, stb, ezeket is sokan szeretik elrágcsálni az íze miatt is. A bulgurt meg a kölest szerintem otthonra tartogasd.. (;

A kulacsba mehet ilyen bio-maca-gyökér poros lötyike, vagy tőlem lándzsás-útifűmaghéj-kivonatos is, de ne legyen átlátszó..

2023. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

21-es nem is hagyjuk, legrosszabb esetben bemegyünk. Sajnos az országban nagyon szegényes a tudása az átlag embernek az egészséges életről. Mégis mitől lenne lelki nyomorult? Semmi gondja nincs az egészséges ételekkel, nem répát és retket eszik magában, sokkal finomabbakat főzünk, mint egy 0 tápértékű krumplistészta, túróscsusza, stb. De nyilván nem is itt a GYIK-en kérek táplálkozási tanácsot, a kérdés másról szólt.


Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 23. 17:21
 24/49 anonim ***** válasza:
75%

Én ezek után már csak azt nem értem, hogy mi van azokkal a gyerekekkel akiknek van valamilyen betegségük, pl. gluténérzékenyek vagy tejérzékenység, esetleg 1-es típusú cukorbeteg?

Nekik is speciálisan kell étkezni!

Akkor őket is minden gyerek kiközösíti, mert annyira nem képes a többi szülő hogy megtanítsa a gyerekeit egy alapvető empátiára?

Vagy ha valaki egészséges étkezésre neveli a gyerekét akkor annak kuss legyen, mert a többség akik egészségtelenül étkeznek nem tudják elviselni hogy a másik nem azt eszi amit ők?

Milyen világban élünk?

Ha én chipset, kólát tömök magamba csokival cukorral akkor nehogy már a másik egészséges kaját egyen! Áhh, közösítsük ki!

Erre nevelik a szülők manapság a gyerekeiket???

2023. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Sajnos a kommentekből ez jött le, nagyon nincsenek képben az emberek és majd csodálkoznak, hogy 40-50 évesen mennyi bajuk van. De mindegy, mindenki önmagáért felelős.
2023. ápr. 23. 17:24
 26/49 anonim ***** válasza:
43%
Nem itt kérsz tanácsot de azért a itt vagy...
2023. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Nem táplálkozási tanácsot kértem, hanem hogy mit csináljak. Beszéljek-e a szülőkkel, of-vel, gyerekkel, stb.
2023. ápr. 23. 17:28
 28/49 anonim ***** válasza:
45%
A rákot és más egyéb borzasztó betegséget nem a borzasztóan tudatos étkezéssel fogod megelőzni. Lehet valamennyi szinten enyhít az alakulásán. De java részt a gének hozzák. Írom ezt úgy hogy nem vagyok túlsúlyos. A krumplis tészta viszont az egyik nagyon finom ételünk, a húsleves mellett.
2023. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Utolsó, a rák kialakulásában pl jelentős szerepet játszik a túlzott mértékű állati fehérje fogyasztás, ez tény.
2023. ápr. 23. 17:30
 30/49 anonim ***** válasza:
91%

#24.

Sajnos én elég sok olyan családot ismerek, ahol a szülők gond nélkül megveszik a cigarettát a 18 év alatti gyermekeiknek, rám meg például azért néztek furcsán még középiskolás koromban, mert én soha nem ittam alkoholos italokat.

Ezen az oldalon már olyan kérdést is olvastam, amiben abnormálisnak próbálták beállítani azokat az embereket, akik nem fogyasztanak energiaitalt vagy kávét.

Tényleg szörnyű, hogy milyen példát mutatnak egyes emberek a gyerekeiknek, de erre a problémára nem hinném, hogy lehetne megoldást találni.

2023. ápr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!