Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Cikizik a gyerekem az egészség...

Cikizik a gyerekem az egészséges étkezés miatt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Röviden: egészségesen, tudatosan táplálkozunk és a családban a gyerekek is. Eddig ebből nem volt gond, a gyerekek is nagyon szeretik, szerintem többet tudnak 11 és 14 évesen az egészségről, mint a legtöbb felnőtt.


Szóval most váltott iskolát a kisebbik fiam (11 éves) és hát meglátták az osztálytársai, hogy velük ellentétben viszi az ételt és ő nem:


tízóraira pékárut, kólát, kakaót, csipszet stb, hanem főtt tojást, zöldséget és minőségi szénhidrátot (rizs, bulgur, köles, stb) visz magával ételhordóban.


Uzsi hasonló, ebédre pedig szintén zöldségek, jó szénhidrát, hal, tojás, sovány húsok, stb.


Mindezt persze változatosan, figyelve a mikro, makro tápanyagokra, vitaminokra, stb. hiszen az iskolai ételekben lényegében alig van normális minőségű és mennyiségű tápanyag, fejlődő szervezet, tehát kell neki az igazi élelmiszer.


Nyilván van néha desszert is, de az én elkészítem vagy olyat veszek, ami normális alapanyagokból van.


Szóval a fiam nem a büféből reggelizik, mint az osztálytársak többsége, nem csipsz, kóla, üres szendvics a menü. A gondom, hogy kipécézték emiatt, "vegaboy-nak, bioboynak nevezik (ezt monda eddig el). Érdekes a tesónál nincs ilyen gond.


Holott mi étkezünk egészségesen, nem a péksütivel és csokival, energiaitallal indító gyerekek, ez teljesen egyértelemű annak, akinek minimális tudása is van az egészségről.


Ennek ellenére mégis célpont, mert viszi magával a rendes ételt és nem szemetet eszik.


Igazából ketten-hárman vannak rászállva nagyon. Az ő szüleikkel beszéljek vagy az osztályfőnökkel? MOndjuk nem várok sokat a dologtól, mert a piszkálódó gyerekek szülei se hiszem, hogy olyan nagyon egészségtudatosak lennének és nyilván ezt a mintát adják át.


2023. ápr. 23. 16:35
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
80%
Nézd kérdező, az, hogy egészséges dolgokat csomagolsz a gyerekednek, az dícséretes, de az már nem, ha ettől felsőbbrendűnek érzed magad és esetleg a gyerekednek is ezt sugallod, hogy lenézze azokat, akik másképp étkeznek. Elképzelhető, hogy nem azért piszkálják a többiek, mert máshogy és mást eszik a gyereked, hanem mert ettől különbnek gondolja magát a társainál és ezt ki is mutatja?
2023. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
59%
Dehogy tény, csak már az agyadra ment ez a sok fszság, egy igazi Wikipédia vagy ami csak nyomja folyamatosan a rizsát. De ha kicsit is nézed a gyereked próbáld a világba beszoktatni ne egy különcöt nevelj belőle. Nem azt mondom hogy végig egészségtelenül egyen. Hanem hogy egy álcát mutasson olyan gyerekeknek akik bántják miatta. Később ebből még gond lehet akár a munkahelyén, a kapcsolataiban is. Nem szabad ennyire görcsösen ragaszkodni, néha a másik oldalt is szemlélni kell
2023. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
#32, persze, meg COVID se volt, baktériumok nem léteznek, az ég pedig piros..
2023. ápr. 23. 17:42
 34/49 anonim ***** válasza:
81%

"Később ebből még gond lehet akár a munkahelyén, a kapcsolataiban is."


Én nem akarnék olyan helyen dolgozni, vagy olyan emberekkel bármilyen kapcsolatot tartani, akik képesek még annyiért is csesztetni valakit, mert az átlagtól eltérő módon étkezik...

Nem kell minden áron más embereknek megfelelnünk. Bármit is tesz valaki, mindig lesznek olyanok, akiknek ez nem fog tetszeni. Meg kell tanulnunk azt, hogy nem szabad minden hülye véleményt és piszkálást magunkra vennünk. Nem szabad hagyni, hogy minden jöttment belepofázzon az életünkbe.

2023. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, nem én nem erre akarok kilyukadni, hanem hogy ezt az orbitális butaságot majd ő is terjeszteni fogja, mert "anya" ezt mondta, mutatta. És a kedves kérdezővel sem barátkoznék így, szerinted a fiával ki fog? Nem sok mindenki szerintem..
2023. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
36-os köszönjük a lehetőséget, de van elég barátunk és a gyermekeinknek is. :) Különösen olyannal nem, aki szerint "butaság" az egészséges életmód.
2023. ápr. 23. 17:46
 37/49 anonim ***** válasza:
74%

#36.

Nem tudom, hogy milyen orbitális butaságra gondolsz. Szerintem a Kérdező jól látja a dolgokat. Vele és a fiával szívesen barátkoznék, a másokat csúfolókkal viszont már nem...

2023. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként, annyira megmondod mindenkinek a tutit, de akkor minek teszed fel a kérdést, jaj "Cikizik a gyerekem az egészséges étkezés miatt, mit csináljak?" Hát amit mindenkinek mondol, tarsd magad az elveidhez a te gyereked mi csak véleményt formálunk a saját nézeteink szerint, azt vagy elfogadod ha nem. Nekünk ez nem lesz se kevesebb se több, görgetünk egyet azt csá.
2023. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
76%
31. Nekem is pont ez fordult meg a fejemben. Nem lehet, hogy ezt a szöveget, amit itt a kérdező levág, szajkózza a gyerek a suliban, és megjegyzéseket tesz azokra, akik chipset meg csokit esznek, esetleg kiselőadást tart nekik a "helyes" táplálkozásról
2023. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
70%

A gyerek 11 éves, biztos hogy nem azért cikizik, amit eszik, hanem azért, amit #39 is írt. Neki is agyára ment ez az életmód (egészségesen étkezni helyes dolog, ennyire átesni a ló túloldalára és a gyerekbe is beleverni ezt nem), és biztos, hogy látványosan lenézi a többieket meg szükségtelenül oktatja őket, pont, mint itt a kérdező.


Majd ha elkezd kamaszodni, elkezdenek saját gondolatai lenni, és nem azt fogja szajkózni, amit anyu mondott. Akkor majd a többiek is abbahagyják a cikizését.

2023. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!