Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez miért van és miért tapaszta...

Ez miért van és miért tapasztalom azt, hogy gyakori az ilyen? Én csinálok valamit rosszul? Miattuk félek az emberektől, ez baj lenne a későbbiekre nézve?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megkezdtem a gimnáziumi éveimet. Azt osztályban és osztályon kívül is sikerült megtalálnom a saját társaságom. Viszont van pár olyan ember az osztályban (kb. 40-ből majdnem 15 fő) akik nagyon tehetősek és mondhatni beképzeltek, ezért lenéznek engem (+még kb. 2-3 embert). Én egy olyan átlagos, csendes, visszafogott lány vagyok, aki próbál mindenkinek segíteni. Ezek az emberek képesek mindig találni valami hibát a másikban és olyan nyávogósan vagy erőszakosan beszólni miatta. Ehhez még lehet ráadás az is, hogy ők ilyen haspólóban és miniszoknyákban járnak, természetesen, ha lehet akkor csak is kizárólag a legmárkásabban és ezt az osztályfőnökünk nem díjazza, mivel még “kicsiknek” számítunk/kéne lennie egy tartásunknak és én ezzel egyet is értek. Az ilyen lányok pedig folyton csak kifigurázzák őt, de őszintén nem mondta meg olyan durván nekik, mint ahogy ők szoktak másnak beszólogatni. Rosszul érzem magam köztük, konkrétan néha már szorongok. Az ilyen emberek tudják, hogy mit tesznek a másikkal? Érzik ezt és szándékosan csinálják? Vissza fogják ők ezt még kapni az élettől valaha? Miért szeretik ezt tenni másokkal? (Igen, tudom, hogy sok lett így a kérdés, de ezek nap, mint nap megfogalmazódnak bennem és nem nagyon találtam ezekre választ… :/ )

2023. ápr. 29. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban sokaknak még eléggé alacsony az érzelmi intelligenciája, ezért bántanak másokat. Egy részük jó pár évvel később kinövi ezt, és ők maguk is elítélik/szégyellni kezdik a kamaszkori viselkedésüket, mert csak akkor jönnek rá, milyen kegyetlenek is voltak akkoriban másokkal. Viszont sajnos szintén jó részük később se lesz érzelmileg érettebb, és felnőttként is ugyanilyen bullyingoló természetük marad. Sajnos jobb, ha már most felkészülsz rá, hogy felnőttként is ritka az olyan közösség, ahol nincs legalább egy mérgező ember, aki attól töltődik fel, hogy másoknak árt. Ez ellen csak úgy lehet védekezni, hogy képes vagy elsajátítani egy harciasabb viselkedésmódot, és mindig keményen visszaszólsz az ilyeneknek, vagy/és olyannak látszol, akiről látszólag teljesen lepereg az áskálódásuk, vagy/és sikerül másokkal összezárnotok, akik normálisak vagytok és amennyire tudjátok, kikerülitek az ilyeneket és "egy külön kis világot" alakítotok ki magatoknak. Azt írtad, sikerült megtalálnod a társaságodat az osztályban, szóval máris könnyebb dolgod van, mint sokaknak, akik barátok nélkül maradnak egy ilyen közösségben. Koncentrálj rájuk, ha barátok vesznek körül, nem nagyon fognak tudni kikezdeni téged a mérgező emberek. Ennél többet sajnos nem nagyon lehet tenni, mert ezek az emberek nem fognak elmenni, vagy hirtelen empatikussá válni. Egyébként én úgy gondolom, hogy mindenki visszakapja a jót is és a rosszat is, amit eddig másokkal tett, csak sokszor jóval később és akár egészen meglepő formában!
2023. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Majd a tízéves találkozón csendben mosolyoghatsz.

Amúgy ha megbátorodsz lehet áldicsérni őket.

Hú de kedves vagy.

De cuki a szöveged.

Köszi a bókot.stb

A normálisa ettől visszavesz majd. Aki nagyon sötét, az viszont bedurvulhat.

Arra monhatod, hogy,

hahó szarkazmus volt, elsőre is értettem ,hogy sértegetsz.

2023. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!