Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik 40 felett várnak babát,...

Akik 40 felett várnak babát, nem aggódnak a koruk miatt a későbbiekre nézve, hogy tudják majd felnevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
40 múltam nem olyan rég, még szerettünk volna babát, sőt, már benne vagyunk a babaprojektben, mégis most elbizonytalanodtam... Fiatalos vagyok külsőre, egészséges, sportolok, de valahogy mégis kezdem idősnek tartani magam az újabb gyermekvállaláshoz. 40 fölötti kismamák, írnátok pár pozitív dolgot? Az sem baj, ha negatív véleményetek van. (Viszont aki nem 40 feletti kismama, kérem, hogy ne véleményezzen bennünket)
2022. jún. 21. 07:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Aki 40 évesen szül, az 58 éves lesz, mikor érettségizik a gyereke, 63 éves, amikor a gyereke befejezi az egyetemet (ha elsőre felveszik, és nem csúszik meg a kreditekkel). Ez nem az a kor, amit átlagos esetben ne érne meg az ember. Hadd jegyezzem meg, hogy még nyugdíjba se vonult az illető (maximum a 40 éves szolgálati időre tekintettel, ha megvan neki). Szóval a gyerek felnövekvését még elvileg munkaképes korban megéri az ember. Az biztos, hogy 40 fölött már nehezebb szaladni a kisgyerek után, amikor megindul az úttest felé. :-) Vagy hamarabb megfájdul a derekad, ha ölben kell hazavinned a játszótérről, mert hatalmas hisztit vágott le és egyszerűen nem hajlandó hazajönni veled a saját lábán. De ettől még simán föl tudod nevelni.

Tehát emiatt ne bizonytalanodj el.

2022. jún. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

De mo djuk én 40 előtt megszültem a 3.at, a 4. downos lett volna és azóta nem sikerül kihordanom egy terhességet az elején megszakadt.

Én 20 évesen is aggódtam, sosem lehet tudni mit hoz az élet.

Az én szüleim nem élték meg az 50et sem, 14 évesen árva voltam, de felnőttem élek és nem gondolom, hogy ez a világ vége, egyszerűen ez van.

2022. jún. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Én 44 vagyok és nem aggódnék emiatt. Van már két nagyobb gyerekem, akartunk harmadikat, de végül nem vállaltuk, nem a korom miatt. Én is végigpörgettem a hány éves leszek majd amikor történeteket, de ennek nem sok értelme volt, van. Nem ezen múlik a gyereknevelés. Elpatkolhatok sajnos akár jövőre is mellrákban, de 30 év múlva is lehetek jó szülő, az élet kiszámíthatatlan. Ismerekmegy anyukát, aki 50 évesen vállalt most babát, nagyon klassz anyuka lesz. Igen, valószínűleg már nagymamaként nem fog sokáig helytállni, de az én anyukám is meghalt rákban, hiába szültem 30 évesen, nincs már nagymama.
2022. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%

Én amondó vagyok, hogy inkább 40 év felettiekhez születnék újra akik normálisak, mint hülyékhez akik ‘fiatalok’.


Nekem van ismerősöm akit közel a 50-hez vállaltak be a szülei és imádja őket, nagyon rendesen nevelték, és bár tanárok, avval járó sz.r fizetéssel, mégsem szenvedett hiányt semmiből, se anyagilag se érzelmileg, és van olyan is akit 18 éves szült meg az anyja, inkább nem is részletezem szegény tragikus sorsát. Persze nem állítom, hogy minden esetben így van, csak hogy nem attól lesz valaki jó szülő vagy társadalmilag elfogadott, hogy hány éves, hanem hogy milyen minőségben tudja felnevelni a gyereket, és szerintem ezt kell mérlegeljétek.

2022. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Ne aggódj ez miatt! Senki sem tudja, meddig fog élni. Mi is a 40-es éveink elején vagyunk, és szeretnénk még egy gyermeket. Egy dolog viszont tény: sajnos a genetikai kockázat nagyobb. Nekünk egy éve volt egy veszteségünk súlyos kromoszóma rendellenesség miatt. Sokat gondolkodtam rajta, hogy újra belevágjunk-e. A terhesség egyébként nagyon gyorsan összejött.
2022. jún. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
41%
Én csak akkor szülnék 40 felett, ha nem lenne gyerekem. Ha már lenne legalább egy, akkor szerintem igen is késő…
2022. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
41 éves vagyok, az első gyermekeket 39 évesen szültem. Most vagyunk benne a második gyerek projectben, egyenlőre nem akar jönni. Minden hónapban dilemmázom,hogy helyes döntés -e ilyen "idősen" második gyereket szülni. Én meghúztam egy határt (nyár vége) ,ha addig nem jön össze, akkor elengedjük,mire megszületik 42 leszek.
2022. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%
6-os, látom, nem sikerült felfogni a mikromnyi agyaddal, hogy kik válaszát várják.
2022. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
21%
Miért van ez a komment nácizmus, hogy csak az válaszolhat aki éppen benne van a szituban, mintha másnak erről nem lehet érdemleges gondolata. Feltettek egy kérdést, valóban a 40 felettiek lettek megszólítva, de attól még elmondhatja a véleményét nem? Itt komolyan lassan válaszolni se lehet 1-2 ember úgy viselkedik, mint egy terrorista. Csóri gyerekeiteket is képzelem mik mehetnek otthon, ‘maradj csöndben nem téged kérdeztelek’ típusú szülők lehettek… borzalmas.
2022. jún. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves 9-es azért kértem, hogy csak azok válaszoljanak, akik benne vannak az adott helyzetben. Nem tudom megérteni, hogy ezt miért ne lehetne elfogadni. Nem véleményezést kértem "fotelszakértőktől", hanem TAPASZTALATOKAT azoktól, akik 40 felett vannak a babatervezés időszakában.

Biztos voltam benne, hogy lesznek, akik ezt nem értik... Sajnálom...

2022. jún. 21. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!