Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van/volt olyan tanár az...

Van/volt olyan tanár az életetekben akinek sokat köszönhettek? Vagy olyan tanár van itt aki sokat köszönhet egy diáknak?

Figyelt kérdés
Köszi, a válaszokat!

2023. máj. 9. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. ALsós tanáraimat nagyon szerettem, mai napig eszembe jutnak. Az angol tanárnő miatt van szerintem angol nyelvből diplomám. Ezen kívül középiskolában több tanáromra is felnéztem, és hálás vagyok nekik amiért segítettek. Történelemből például unszolt az egyik, hogy menjek faktra, és az egy nagy fordulópont volt az életemben, a töritől úgy éreztem nagyot tágult a látóköröm.
2023. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Daniel Prime ***** válasza:
Egy-két kivétellel minden tanáromnak nagyon sokat köszönhetek.
2023. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan tanárom,akire ne jó szívvel emlékeznék. Közülük is első a biológia és a kémia tanárom - ők raktak a sínre,hogy ezekből tanuljak tovább és legyek tanár.

Már nem vagyok a pályán,de sokszor van nosztalgiám.

Két olyan tanítványom volt , gimiben, akire emberileg is felnéztem. Két srác.Őszinték voltak, és bár nem kitűnők,de hozzáállásban és a fiatalok tiszteletében sokat tanultam tőlük.

Egyébként abban is szerencsés voltam,hogy soha nem volt fegyelmezési gondom.Mégpedig azért,mert embereknek,értelmes embereknek és nem alattvalóknak vettem a diákokat és emberi problémákról,esetekről is rengeteget beszélgettem velük.

Köszönet nekik,az idők múltával is !


F

2023. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindig is az egyik kedvenc tárgyam volt a történelem, ma is rengeteget olvasok a témában, illetve szeretek róla dumálni. Felmerült, hogy szívesen mennék töri-földrajz tanárnak. De amúgy az informatika a másik ami érdekelt.


Az ofőm középiskolában töritanár volt, nem sikerült ugyan megutáltatnia velem a törit, de attól elment a kedvem, hogy ilyen irányba menjek, mert pocsék tanár volt. Szóval részben neki köszönhetem, hogy programozónak mentem.

2023. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
huhh 4, a programozással sokkal jobban jártál :D
2023. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
általánosban nem volt, sőt, utáltam őket és ők is engem. milliószor keresztbetettek nekem ezért majdnem lehetetlen volt, hogy túléljem az általánost. Aztán 9. osztályban lett egy nagyon jó osztályfőnököm, tényleg. odaadó, gondoskodó, humoros és elképesztően kedves. Nem beszélve arról, hogy igazán jól tud tanítani is! Szerintem ritka egy tanár és egy diák között ilyen plátói szikra, ami nekem megadatott. Lehet naiv vagyok de nem kaphattam volna jobb osztályfőnököt abban az iskolában. Mindig meghallgatott vagy megölelt. lehet azért mondom, mert túlságosan is kötődtem hozzá érzelmileg, de az biztos hogy szörnyen hálás vagyok neki mindenért, amit értem tett.
2023. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy alapbetegség miatt hátrányaim vannak/voltak, azonban nagy az akaraterőm. Ezt érzékelte egy tanár, aki a szegénységet, a megkülönböztetést ismerte kiskorában, így felfigyelt rám, és leérettségiztem ((később diplomáim is lettek).

Ugyanebben a közegben 2 másik személy is figyelte az akaratomat - tehát, hogy érettségizzek le -, és volt osztálytársam, akinek megint sokat jelentett a küzdésem.

2023. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére, túlzás nélkül, 1-2 tanártól eltekintve mindenkiről jókat tudok mondani, viszont ketten vannak, akik kiemelkednek közülük.

Magyar tanárom még felsőből; kiváló tanár volt (pár éve ment nyugdíjba), szigorú, következetes, sosem arcra osztályozott, de közben remek légkör volt az óráin, tudott fegyelmet tartani, és figyelmet is. Nagyon frappánsan felépített órai, rendszere volt. Ééés, amit köszönhetek neki: látott bennem valamit, amit én magam nem. Nem nagyképűségből; a nyelvtan órákon messze én voltam a legaktívabb, és a tudásomat tekintve is én lehettem a legstabilabb az osztályban, viszont 2-3 éven át sosem lettem 5 belőle. Mindig elmondta, hogy ott van a tudásom, de tudnék ennél jobbat is. (amúgy az átlagom is 4-5 közt billegett) Szóval még inkább hajtani kezdtem, hogy abból is összejöjjön az 5, és sikerült, közben megtanított jobban küzdeni, és arra is, hogy jobban észrevegyem, milyen képességeim vannak. Nagyon ösztönző volt.


A másik tanárom pedig egyetemről volt. Nemrég váltott pályát. Szóval, ő még egyik óráján "szemelt ki" (nem olyan értelemben!), és látott meg bennem talán egy picivel többet. Az én érdekemben is szólt párszor, amikor tanszéki megbeszélés volt, és neki köszönhetően 2x is megnyertem egy remek ösztöndíjat, amire céltudatosan, név szerint engem kértek fel/ajánlottak be. Már maga a tudat, hogy tényleg ennyire hitt bennem, és ennyit megtett, remek érzés volt, és tényleg hálás vagyok érte, neki. Az ösztöndíjnak hála nemcsak jócskán írhatok mit az önéletrajzomba, hanem rengeteg tapasztalatot, élményt gyűjtöttem be, sok új, szakmabeli embert ismertem meg, több, számomra új helyen próbáltam ki magam, és rendesen betáblázta az elmúlt hónapokat (nem rosszból). Illetve, enélkül szerintem még a mostani szakmai gyakorlatom sem ott kezdhetném meg, ahol fogom, mert sikerült kapcsolatokat is kialakítanom, ami itt most nagy előny volt.

Szóval tényleg hálás vagyok nekik, illetve a többi tanáromnak is.

2023. máj. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik gimis tanárom, miatta jöttem rá, hogy nekem a tanárira kell jönnöm. Az órákon következetes volt és szakmailag a legjobb, akit ismerek. (Az egyik tárgyam egyezik vele, szóval kb. meg tudom ítélni.)


Mikor már nem tanított, de még mindig oda jártam, sokat pátyolgatta a lelkemet, szárnyai alá vett, sajnos nem volt akkor jó időszakom és ő mindig ott volt nekem.


Most, hogy elballagtam, a szakmai példaképem és mentorom, a magánéletben pedig az egyik közeli barátnőm és a pótanyukám a hölgy.

2023. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!