Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kozepiskolaban csomo gyerek...

Kozepiskolaban csomo gyerek keresztbe tett nekem, bantottak megalaztak es ahol tudtak kikozositettek. Ennek mar 30 eve. Hogy bosszulhatnam meg?

Figyelt kérdés
A bennem felgyulemlo serelmeket vissza akarom adni nekik! De hogy? Torvenyes keretek kozott. Nem akarok sittre kerulni
2023. máj. 10. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Velem is ez történt,általános és középsuliban. Azóta is rémálmaim vannak. Sehogy nem tudnám megbosszulni... Magam kellene meggyógyítani,csak tudnám hogyan...
2023. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Eleg gáz ha 30 év után nem tudtad ezt feldolgozni.
2023. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ugye...
2023. máj. 10. 14:50
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy, úgyse értik. Inkább magaddal kellene foglalkoznod, mert a bosszú nem oldja meg a problémáidat és nem csökkenti a benned lévő feszültséget, rég szakemberhez kellett volna fordulnod.

Engem is bántottak, nekem kvázi az a "bosszúm", hogy sikeresebb vagyok, mint ők valaha is lesznek. Ez is gyerekes, hogy én ezt revansnak érzem, de legalább nem erőszakos, azt nem szabad. Te se süllyedj le erre a szintre, mert neked lesz rosszabb mentálisan is és bajba is kerülsz.

2023. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Kitana. ***** válasza:
100%
Pszichológust ajánlanék.
2023. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek a 4-essel

Nekem is az a tervem, hogy ,,több" leszel náluk.

2023. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Akinek benőtt a feje lágya, elszámolt a lelkiismeretével és levonta a tanulságokat belőle (megérthette és megélhette a hasonló fájdalmat amit okozott - ez a te elégtételed). Akinek ez nem sikerült, úgysem változna nála semmi, ahogy te is megrekedtél az áldozat szerepben és nem léptél tovább. A bosszú nem megoldás.
2023. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akik a fejedben élnek, azok a gyerekek már nem léteznek. 40-50 éves felnőtt emberek állnak a helyükön, akik idegenek számodra. Nem tudhatod, milyen utat jártak be 30 év alatt. Az ember sokat változik, főleg fiatalon.


Tehát, kin akarsz bosszút állni?

2023. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ők már azt se tudják te ki vagy, mi vagy. Neked is pont így kéne hozzáállnod. Már 5-10 év után is, nemhogy 30. Egy részük már lehet nem is él, annyi minden történik 30 év alatt.
2023. máj. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
30 év után akarsz elégtételt venni? Már bocs, de így szoktak kezdődni egyes pszichothrillerek, amikor a "főhős" nem képes felülemelkedni a gyerekkori sérelmein és bosszút forral... Szerintem, ha most felkeresed bármelyik osztálytársadat, alighanem boldogan beül veled valahová és egy sör, vagy unicum mellett megbeszélhetitek, hogy mekkora seggfejek voltatok régen és jót mulattok az egészen. Én inkább ezt az opciót javaslom. :)
2023. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!