Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehetne kulturáltan...

Hogy lehetne kulturáltan közölni a csoporttársammal, hogy ne várja el, hogy a gyerekeihez igazodjam anélkül, hogy ne legyek sértő, vagy bántó?

Figyelt kérdés
Vizsgák előtt mindig kéri, hogy segítsek neki a tételekkel. Nincs is ezzel semmi baj, nagyon szívesen segítek, de nem veszi figyelembe, hogy nekem is van munkahelyem és elvárná, hogy igazodjam a gyerekeihez. Mert ő akármikor nem tud beszélni, mert alszik a kisebb gyereke, mennie kell a nagyobb gyerekeiért, délelőtt küldjem már az anyagot, mert ő csak addig tudja megnézni, amíg a nagyobb gyerekei nincsenek otthon, a kicsi meg alszik. Ezzel már csak annyi a probléma, hogy a munkahelyemről nem tudom küldeni és nem is tudok vele telefonon beszélni, de nem érti meg. Csörget telefonon egymás után 3-szor, 4-szer, meg rám is ír, hogy beszéljünk már, fontos és ha kérem, hogy délután, vagy este, akkor már mondja is, hogy de ő akkor nem tud, mert akkor már otthon vannak a gyerekei. Pl mondtam azt is, hogy most a hétvége sem jó, mert hazamegyek a szüleimhez anyák napjára és emiatt nem tudok tételeket kidolgozni, de már kérdezi is, hogy akkor kidolgoztam-e, mert neki már kellene amíg nem érnek haza a gyerekei. Közben dolgozom, írtam, hogy esténként tudom, erre megint, hogy de őt a gyerekei miatt szorítja az idő. Én megértem, hogy több kicsi gyermekkel nagyon nehéz, de azért jó lenne valahogy megértetni vele, hogy nem mindenki világa az ő gyerekei körül forog. Csak félek, hogy ha szólok miatta, akkor megbántom és azt nem szeretném, mert van szegénynek elég baja.

2023. máj. 8. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
-Kati, csak délután tudunk beszélni mert a munkahelyemen telefonstop van. Hiába hívsz nem tudom felvenni mert az állásom fontos nekem. Keress mást akivel délelőtt tudsz beszélni!
2023. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolt mi lesz az egyetemen? Nem kell bejárnia, tanulni, vizsgázni neki mert gyerekei vannak? Rögtön oda kéne neki adni a diplomát..

Tudta mit vállal. Tudta milyen szakra jelentkezik, mik az elvárások.

Nehogy már te érezd magad kellemetlenül.


"kidolgoztam-e, mert neki már kellene amíg nem érnek haza a gyerekei."

Igen? Akkor mi a f4szt csinált míg nem voltak otthon a gyerekei? Kezdjen hozzá, írja meg magának. Telefonozás meg messengerezés helyett ha azt csinálná, már rég meg lenne neki.

(tudom, tudom... Főz meg egyéb alap dolgok amiket minden más ember is csinál, de neki valamiért 100x megterhelőbb)


Ne stresszelj rajta. Ne írj neki rögtön vissza. Nem tartozol neki semmivel.

Ha zaklat, akkor írd meg hogy neked is van magánéleted és dolgozol is. Nem fogod kirugatni magad.

Oldja meg a saját problémáit. Lusta pitsa, csak kihasznál.

2023. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezeket a kérdéseket. Nincs szád, hogy megmond neki, hogy

- Móni! Én délelőtt dolgozom, nem lehet telefonálni, és nincs is időm rá. Szívesen segítek, de csak munka után estefelé. Ha ez neked nem jó, akkor sajnálom, akkor keress más megoldást. Én délelőtt nem érek rá. Ez van.


Ez nem vita téma.

2023. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hű de utálom az ilyen pofátlan embereket... Esetleg menj be vizsgázni is helyette? Koptasd le a francba, ne hogy már te oldd meg az életét.

N

2023. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de mit kér számon? Miért kell neked helyette megcsinálnod az ő feladatait? Ha segítesz, örüljön, ha nem tudsz, oldja meg. Ha a gyerekei miatt nem tud tanulni, talán nem kellene ezt erőltetni. Ugráltat!! mert neki gyerekei vannak. És? Segíts, ha tudsz, ha meg nem, akkor nem. Nem érsz rá, kész. A gyerekeit neki kell megoldania. Ő talán nem bánt meg téged ezzel a viselkedéssel??
2023. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem segítenék neki. Ha nagyanyám meg tudta érteni, hogy nem veszem fel, mikor dolgozom (és én nem is rendes időben dolgozom, hanem full össze-vissza), akkor ez a Karen, aki nem a rokonod, és segítséget kér tőled, pláne nem kérhet számon.

Némítsd el a telefonod, aztán, ha látod, hogy épp hív, mikor dolgozol, nyugodtan szard le, hívd vissza, mikor neked jó. Te segítesz neki, nehogy már ő diktáljon. Még akkor is hálásnak kell lennie, ha este átküldöd a dolgokat. Akkor másnap délelőtt, mikor neki jó, meg tudja nézni.

Ne ugrálj csettintésre, se ennek a nőnek, se másoknak, sosem kifizetődő dolog felőrölni magadat.

2023. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Figyelj, esténként tudom csak átküldeni, mert előtte dolgozok." Nem kell ezt túlragozni, meg kell értenie. Ha pedig hív, ne vedd fel, tanulja meg, higy nem megy a zaklatással semmire se. Örüljön, hogy nem kell neki kidolgoznia a tételeket.
2023. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak (is) igaza van... A legtöbben 2-3 éves korunkban tanultuk meg, mikor a szüleink nem reagáltak a hatodik anya-anya-anyaaaa-ra, meg a harmincadik hisztire, hogy ezzel nem érünk célt.

A csoporttársadnál a szülei nem végezték el ezt a műveletet (meg úgy a hétköznapi életben sokszor látom ennek a hiányát, nyilvános helyen hisztikéző felnőtt csecsemőket, fűnyírás miatt picsogó lakótelepi lakosokat, stb), szóval kicsit erélyesebben kell meghúzni a határaidat, hogy megértse.

2023. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
- Manci, szivesen segitek, de csak munkaido utan. Ha munkaidoben hivsz, megzavarsz a munkamban. Ha meg egyszer 5 elott ramcsorogsz, kenytelen leszek letiltani a szamod.
2023. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne másnak a terhére vállalja az egyetemet!

Te pedig, hogy ne bántsd meg, cca 10 félévet dolgoznál helyette, és még a diploma munkáját is te írnád?!


Nálad van a baj.

A barátnődnél nem adottak a feltételek, hogy most végezze el az egyetemet.


Neked ebben felelősséged nincs!

2023. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!