Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimis lányok régebben férfitan...

Gimis lányok régebben férfitanárokba tényleg voltak szerelmesek?

Figyelt kérdés

A mai 40-60 éves korosztályból mondták páran hogy régebben volt ilyen hogy gimis lányoknak voltak ilyen imádott férfitanáraik meg ilyesmi.


Ez annyira fura, elképzelhetetlen, mert én soha ilyenről gimiben nem hallottam csajoktól hogy bármelyikük ilyen beteges perverz dolgot érezne egy férfi tanár iránt.


Én fiatalabb korosztály vagyok 4 éve érettségiztem.


Szóval lehet csak az én iskolámban nem volt ilyen és ez még létező dolog vagy ez már régen nincsen?



2023. máj. 18. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Van ilyen, de az nem szerelem.

Inkább egyféle sérült, túltolt rajongás.


Zavart, bizonytalan, elhanyagolt, éretlen, figyelem-és szeretetéhes gyerekek fejében a szülőhiány és a hormonbumm összekeveredik, ezért egy potenciális szülőpótlékot, - bár az sem egészséges, hogy valaki az apahiányát egy tanárral igyekszik betömni, mert úgyse lesz az apja, nem kompenzálhatja azért, amit az eredeti elb.szott - tekintélyfigurát nem tudnak leválasztani az egyéb vágyaikról, egy túlidealizált partnerképről. Annyira üresek és kiéhezettek érzelmileg, hogy egyetlen szuper-emberrel akarják betölteni az összes kapcsolati igényüket, meggyógyíttatni az összes mentális sérülésüket.


Nem a konkrét embert látják, hanem létrehoznak egy bálványt, akiben egyesül a távolságtartó, szeretetmegvonó szülő nagysága és elérhetetlensége, illetve a szokásos tinibálványok (hírességek, kitalált karakterek) elérhetetlensége. Így ez a "szerelem" nem is a tanárról szól, hanem csak a diák hiányairól és igényeiről, amit a fejében megél, annak semmi köze a valósághoz.


Ha a tanár kapható rá, hogy kihasználja a helyzetet, akkor teljesen kiszolgáltatják magukat, és belebugyolálják magukat egy minden szempontból toxikus és etikátlan kapcsolatba, de hízik a kis lelkük, mert végre APA és ROBERT DOWNEY JR is szereti és "komolyan veszi" őket egy személyben, "méltóvá váltak hozzá".


Ha a tanár nem egy perverz gyökér, akkor pedig a bálvány elutasítja őket, ami egyrészt megadja az ismerősség biztonságát, másrészt arra kényszeríti őket, hogy az összes keserűségüket és megfelelési kényszerüket egy emberre összpontosítsák. Ő lesz a nagybetűs CÉL, aminek az elérésén áll vagy bukik, hogy ők szerethetőek vagy értékesek-e. Ez ugyancsak toxikus, és ugyancsak sérülnek vele, mert újra és újra ugyanazoknak a köröknek a futására kényszerítik magukat a kis mókuskerekükben, HÁTHA legközelebb megszerezhetik a bálványt. És minden kudarctól még jobban összetörnek, mert annak a megerősítéseként értelmezik, hogy nem értékesek, hogy nem fogja őket szeretni senki, hogy baj van velük. És tényleg van velük baj, de nem azért, amiért hiszik, hanem emiatt a hülye projektálós keringő miatt. De csinálják tovább, mert ez még mindig jobb, mint szembenézni a valósággal. Azt a rengeteg bizonytalansággal és lelki sérüléssel, ami az üzemanyagot biztosítja ahhoz, hogy újra és újra keresztesháborút vívjanak ezért képzelt szerelemért, és azt, hogy a bálvány közel sem olyan mennyei entitás, mint ahogy hiszik.


Csupa önbecsapás és pszichológiai katyvasz.

2023. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Volt nálunk egy jóképű, max.25 éves tornatanár, tényleg minden lány bele volt esve. Nem hiszem, hogy ez beteges vagy perverz lett volna, 13-15 éves korban teljesen normális. Az már kevésbé volt az, hogy ő meg elkezdett a gimis csajokkal kavarni, na ez már undorító volt.
2023. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
Pusztán diszkrétebbek.
2023. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
#2 25 évesen miért lett volna undorító? Jól tette!
2023. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Vagy hát... előfordulhatott azért, de a nagytöbbsége ezeknek csak rajongás, amit még tudatlanul szerelemnek hisznek akkor. Veszélyes ez a rajongás dolog amúgy. Én átéltem.
2023. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz,


1. általában a jóvágású, egyetemről szalajtott vagy fiatal tanárok iránt éreztek többet a lányok nem pedig a sörhasú ötvenes éveiben járó Jóska bácsi iránt.

2. a többet érezni nem egy beteges megszállotság volt, hanem csak egy szimpla vonzalom, kb mindenkinek van egy ilyen osztálytárs, színész, énekes vagy más fiú/férfi az életében aki tetszik neki, de nem akarja meghódítani

3. azt, hogy valaki otthon fantáziál a tanáráról vagy kicsit a közelében nyüzsög, nem kell összekevrni azzal, amikor valaki olyan megszállott, hogy már a határokat lépi át, pl kilesi mi a címe és bemegy a lépcsőházba, na az már tényleg beteges.


+ Azért most sincs akkora szakadék tanár és diák között. Ha belegondolsz, mindenkinek van kedvenc tanára akiben jobban megbízik vagy akitől fáj ha nem kap elég figyelmet.

2023. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Én voltam szerelmes a töritanáromba. Annyira imponált neki hogy idén is írt facebookon szülinapomra pedig 6 éve érettségiztem. De tuti megjegyzett. Jól kezelte anno, nem tett semmi etikátlant.
2023. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

# 7


de gondolom ilyen fiatal tanár volt, max 25 éves?

2023. máj. 20. 00:08
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Én 16 voltam ő meg akkor volt 44
2023. máj. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

# 9


:O hú, de akkor ez a pasi külsőre az a "korához képest jól kinéző, sportos, jóképű" típus volt vagy nem a külseje, hanem személyisége vonzott?

2023. máj. 20. 00:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!