Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bemennétek javító zh-t írni,...

Bemennétek javító zh-t írni, ha nem lenne reális esélyetek arra, hogy ez megment a bukástól?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy ha nincs meg a gyakorlat, vizsgázni se lehet. A javítón 40 pontot kéne elérni a 47-ből, hogy meglegyen a kettes. Az anyagot meg egyáltalán nem értem, ez nem csak annyi, hogy megtanulom/bemagolom, és akkor jó lesz.

Ha megbukom, az nem jelent instant csúszást, de ez a legtöbb ráépülős tárgyam.


2023. máj. 19. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmit nem veszítek vele, bemennék.


Aztán elkezdeén gondolkodni azon, miért nem értem.

2023. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, igazából kéne még két másik javítóra készülni, amiknél jobb eséllyel indulok (mondjuk nem is a bukás megúszása a cél azoknál, hanem az egyel jobb jegy)

Azt tudom, hogy mi volt a probléma a tárggyal, csak ezt két és fél nap alatt akkor sem tudom behozni szerintem.

2023. máj. 19. 14:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy erzed meg tudod tanulni, vagy találsz valakit aki elmagyarazza akkor inkabb csináld meg, mert amúgy ki nem szarja le a jobb jegyet? Ha meg tényleg nincs esély arra hogy átmenj akkor tanulj a többire, lehet szépíteni a jegyeket. Legalabbis én így prioritizálnám őket.
2023. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj rá chatgpt-vel.
2023. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp bemennék, mindig is bíztam a sorsban, a mázliban, a szerencsében, sokszor szerencsém is lett.
2023. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Nincs lehetlen. Én a kettesre gyúrnék, elengedném a jobb jegyekért javítást. Van matematikailag esélyed. Nekem ez elég lenne.
2023. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy csak azért bementem, hogy szépen bemagoljam a kérdéseket és akkor kövire meg nyilván abból is felkészültem. Akkor is jó gyakorlás, ha nem ismétlődnek a feladatok, legalább van egy éles gyakorló zh-d. Ha viszont feltölti a tanár az előző féléviket, akkor én se mennék be, mert amúgy engem rohadtul stresszel, ha nem tudok semmit egy zh-ra. Az idegbajt nem éri meg.
2023. máj. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kövi itt az a következő tavaszi félévet takarja. Ha nem megyek, akkor biztosan megbukom, ha megyek, valszeg akkor is, de legalább megpróbáltam. Rosszabb már nem lehet. Bemagolni dolgokat, puskázni esélytelen, ez matek, a feladatot kell megoldani... Nem tudom ennyi idő alatt megváltani a világot gyakorlással. Csak bűntudatom lenne, ha meg se próbálnám.

Viszont nem tudom, szerintetek mivel járok jobban/kevésbé rosszul tanulmányiátlag szempontból?(a minimum kreditem fixen meglesz enélkül is) Bukok egy 6 kredites tárgyból (gyak+előadás), vagy a gyakot, ami 3 kredit megcsinálom éppen kettesre, a vizsgát meg így tipp alapján hármasra?

2023. máj. 20. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam, hogy a feladattípusokat bemagolni ott helyben a zh-n, amit eléd raknak, aztán leírod magadnak otthon, ha tényleg nem tudsz semmit. Mateknál nyilván nem szó szerint, de nálunk is pl az volt a vizsgán, hogy életemben nem láttam olyan masszív feladatot gyakorlás során, amit nekünk odarakott a tanár élesben.

BME-n végeztem, tudom milyen ez...

De még a zh-d sincs meg és azt mondod nem valószínű, hogy meg lesz, akkor a vizsgára miért gondolod, hogy a hármas kijön? Jobbat teszel magaddal a kövi félévre, ha meg van a gyakod és csak marad max a vizsga, mert rettentően össze fog sűrűsödni, gondolom ez még csak valami analízis lehet az elején. Az átlaggal én ezen a ponton nem törődnék így, inkább próbáld meg letudni, de nem baj, ha nem megy, legalább megpróbáltad és tettél érte valamit, akkor is ha csak a nevedet tudod ráírni.

2023. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!