Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Emelt Biológia és Kémia...

Emelt Biológia és Kémia érettségire készülnék fel önállóan. Tapasztaltak helyretennék, a felkészülésre igénybe vett idő mennyiségét? 1 év lenne rá összesen! Ez reális? Tanárok, Orvosisok és hozzáértők válaszát sokan várjuk, régóta. De még meddig?

Figyelt kérdés
Több hasonló kérdést is osztottak már meg de a válaszok képlények és olykor hamisnak tűnnek.Könyveket felvásároltam. Napi intenzív tanulást kívánok beiktatni.
2016. jún. 28. 18:37
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az orvosi egyetem lenne a cél.
2016. jún. 28. 18:44
 2/21 anonim ***** válasza:
Hajra! Szerintem eleg lesz. En fizikabol keszultem fel 4 honap alatt.
2016. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kösz. Azért az nem ugyanaz és a nulláról kezdeném.
2016. jún. 28. 19:05
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha nem kell mellette dolgoznod, akkor siman. Munka mellett nem fog menni. Haxsak nem reszmunkaido.


Es ha van pebzed megvenni a megfelelo konyveket vagy be rudod azerezni.

2016. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Amugy a kerdest a termeszettudomany kategoriaba rakd ki legkozelebb. Vagy ujra. Ott tudnak biztos valaszt adni.
2016. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Ha még sulis vagy, akkor javasolom, hogy inkább hagyj ki egy évet. Meg nem mindegy, hogy Pécsre vagy a SOTÉ-ra akarsz menni, és hogy milyenek a jegyeid. Ha vidék, akkor egy nagyjából 70-es átlagot kell belőni, ha SOTE, akkor 80, és ha mindenből kitűnő voltál, akkor 75 körülre, azt hiszem.

Egyébként bármit meg lehet tanulni egy év alatt, főleg, ha az összes idődet rá tudod fordítani. Kémiából a számolásokra menj rá, bioszból a feladatsorokat tudd betéve az elmúlt évekből. Nekem kémiatanárom amúgy azt mondta, hogy két év intenzív gyakorlás a 75+-os kémia, de ha 60 körüli eredmény megfelel, az menni fog elsőre is. Meg aztán embere válogatja, meg hogy emberének mennyi ideje van, mert gyakorlás dolga az egész.


És (tényleg bocsi, nem akarok bunkó lenni) a fogalmazásodból nem tudom eldönteni, hogy külföldi vagy, vagy "telefonról írsz" és "fáradt vagy", satöbbi, tényleg ne haragudj, teljes jószándékkal mondom, hogy egész tízpontos feladatok tudnak elúszni azon, ha nem vagy jó szövegértésből, és ide tartozik a nyelvtan is, szóval tényleg nagyon a típusfeladatokra feküdj rá (csak mert elsőre furcsa a helyesírásod és a fogalmazásod, pedig bioszból tíz pont van esszéből, tényleg bocsi, ha külföldi vagy, mondjuk akkor nem tudtam sokat segíteni, mert ott egy teljesen más feladatlapot oldasz meg)


Amúgy teljesen jószívvel, ha tényleg úgy veszem, hogy semmiből SOTÉ-t akarsz, azt tudom mondani, hogy két év alatt biztosan, de próbáld meg most is majd, meg aztán októberben.

2016. júl. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de ez a nem akarok bunkó lenni szövegtől 10-ből 9 embert kiráz a hideg. Attól még hogy a erélyesnek és flegmának tűnik a szöveg, nem kell frusztrálttá válni miatta az olvasónak! Egyébként az és előtt nincs vessző, valamint a továbbiakban is rengetegszer rossz helyre teszed a vesszőt.

Ez sem mindegy, ha a tagolást és a szövegértelmezést vesszük figyelembe. De persze fogadjuk a pozitív kritikát, de mellé a megfelelő javító-okító magyarázatot, ami megállja a helyét. Mert ebbe több a provokáció mint az ész-érv.

2016. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Na, nekikezdtél már? Az 1 évből már 5 nap eltelt a kérdésed kiírása óta.
2016. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
És előtt van vessző, ha tagmondati kötőszóként van jelen, akkor nincs, ha felsorolásban a vesszőt helyettesítem. Egyébként nem erélyes és flegma akartam lenni, de ha nyelvi hiányosságok vannak (és nem mondjuk az, hogy hajnali kettőkor mást gondolsz közbevetett mondatrésznek, mint úgy általában kellene, hanem az, hogy random nagybetűvel írsz szavakat, és furcsán fogalmazol), azt létfontosságú tréningezni, mert pontok múlhatnak rajta. Bocs, ha ezzel megbántottam bárki önérzetét is, de tényleg fontos.
2016. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem jól értelmezted a válaszomat. Csak azért próbálkozol, mert zavarja a tudatodat ha valaki "rámenősebb az átlagnál". Nyelvi hiányosságok nálad is vannak bőven. Az is-t pedig nem azért írom, mert alapjáraton elismerem, hogy nálam vannak. Hanem azért mert nem vagyok nárcista, hagyom hogy neked legyen igazad. Erre az írásra mindent lehet írni csak azt nem hogy nyelvi hiányosságok vannak. A kérdéssel van bajod, neked ez sok! Emberileg nem bírod. És-sel nem kezdünk mondatot és bőven vannak olyan szavaid, aminek a helyére mást kellett volna írni. Tudod ez a másik szemébe előbb megtalálja szálkát, mint magában a gerendát, az a típus vagy. Ha nem tudsz érdemben válaszolni akkor ne írjál. A szavakat pedig szándékosan kezdtem nagybetűvel.De nem ez a téma. Ezzel semmi baj nincs. 1001% hogy lány vagy, nem is firtatnám hogy miből gondolom, nem akarlak megsérteni. A többi embert sajnálom, aki ebből a kérdésből is okulna szívesen, de nem tudod mert a hozzá hasonlók a balhé generálással töltik ki a palettát. Amúgy a kiírást jellemeztem ezzel a két jelzővel, a frusztráltság az ami rád tartozott főként az előző kommentemben is.
2016. júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!