Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolában az igazgatók...

Az iskolában az igazgatók általában szigorúbbak az órákon, mint az átlag tanárok?

Figyelt kérdés

Én most fejezem be az első évet a gimiben, és őszintén, nagyon szimpatikus igazgatónőnk van, igaz már nem annyira fiatal, de borzasztó jó humora van, kedves, és szép is, nem tudom hány éves lehet.

Viszont nekünk nem ő tanítja a magyart, (egyébként magyar-történelem szakos tanárnő) de a 11. évfolyamból van egy pár barátnőm, akikkel jóban vagyok, és azt mondta az egyik, hogy nekik ő a magyar, irodalom tanár, és nagyon jól tanít, csak nagyon szigorú is egyben, de mivel a csaj sok ünnepségen szokott fellépni tánccal, már jól ismerik egymást az igazgatónővel.

Amúgy én is nagyon meg szeretném ismerni.

Akit esetleg tanított a suli igazgató, milyen érzés volt?

Más, mint a többi tanár?


2023. jún. 15. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont az ellenkező volt. Mivel tudta hogy ő az igazgató, ezáltal igazából bármit megtehet mert valószínűtlen hogy a tankerülethez fogunk vele rohangálni (és ha mégis úgyse vesznek minket komolyan), elég lazán kezelte az órákat. Annyiban más volt, hogy fegyelmezettebb volt az osztály, egyrészt mert rendelkezett tekintéllyel, másrészt senki nem akarta magára haragítani.
2023. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aha értem. :)

És egyébként van valami ötleted, hogy hogyan ismerkedhetnék meg vele?


(lány vagyok, tehát nem kell félreérteni 😅😅)

2023. jún. 15. 16:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem az igazgatónőnkkel.
2023. jún. 15. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Volt olyan igazgatóm, aki - ha nagy ritkán bejött egyáltalán órát tartani - mindig csak a kutyájáról mesélt, és volt olyan is, aki inkább börtönőrnek illett volna be.
2023. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt helyettesíteni. Tény, hogy senki sem merte elővenni a telefonját (az én időmben nem szedték még össze, néhány tanár óráján nyomkodtuk is sunyiban), de nem volt különb, mint egy másik tanár.
2023. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem tanított heti egy órába. Tök laza volt és jól tanított.
2023. jún. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben is, és általánosban is előfordult 1-2 alkalommal, hogy az igazgató volt bent nálunk helyettesíteni. A hangulatuktól, napjuk nehézségétől függően, illetve attól is, hogy mennyire voltunk lemaradva a tananyaggal (ha egyáltalán), vagy dolgoztunk becsülettel, vagy beszélgettünk kötetlenül, vagy a tárggyal kapcsolatban. És ez mindkettő igazgatóra igaz volt. Extra szigort egyikük sem vetett be, mivel volt is tekintélyük, illetve olyan stílusuk, hogy nehéz volt nem figyelni rájuk.

Nálunk, amúgy, pont az igazgatóhelyettesek voltak mindig a sokkal, de sokkal szigorúbbak.

2023. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is! :D

#7

Egyik héten az irodalom tanárunk hiányzott, (talán betegség miatt de nem emlékszem pontosan) és úgy volt, hogy az igazgatónő jön be helyettesíteni.

Reggel mondták ezt, és annyira elkezdtem örülni, hogy vele lesz végre egy óránk, hát, nem jött össze.

Irodalom óra előtt jött be az osztályfőnök, hogy mégsem lesz az igazgatónővel óránk, menjünk le az aulába, hát én olyan szomorú lettem 😆🥲

Ugye írtam, hogy nagyon szimpatikus, és jó lenne, ha nekünk is tanítana valamilyen tantárgyat, de sajnos mi nem őt kaptuk.


Aztán lementünk az osztállyal

az aulába, beszélgettünk, közben meg az egyik lány elkezdett sírni egy másik lány miatt, mert állítólag összevesztek valamin, az igazgatónő meg pont végigment a jobb oldali folyosón, észrevette, hogy sír a csaj, és odaült hozzá megvigasztalni 🥺

Mi is ott voltunk 4-en körülöttük, a tanárnő pedig a lány osztálytársam mellett ült, és beszélgetett hozzá, sikerült is megnyugodnia.

Utána pár héttel később pedig szintén elmaradt az első óránk, de mivel nem volt későbbi buszom, kénytelen voltam bemenni, de lent ültünk akkor is az aulában, aztán odajött hozzánk, kérdezte hogy miért ülünk ott, és én mondtam hogy elmarad az első óránk, és megsimogatta a fejem :)


Szóval igencsak király igazgatónőnk van, miatta is szeretek ebbe a suliba járni.

2023. jún. 17. 22:12
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, és nálunk is pont az igazgatóhelyettesek szigorúbbak.
2023. jún. 17. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!