Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Szeptembertől osztályösszevonások lesznek a sulimban költséghatékonyság néven. A lényeg, hogy a mostani bunkó kiskirály osztálytársaim nem bírják az évfolyamtárs barátomat (kicsinyes dolgok, véletlenül nekimentek a folyosón, aztán még ők mondják hogy bocsánatot kérni ki fog, aztán egy kis tipikus trágár szóváltás,majd együtt voltak beosztva,melóztak a sulibanés nem csináltak semmit sem,erre a barátom rájuk szólt hogy dolgozni ki fog, megint kisebb balhé). Most júniusban az utolsó napokon konkrétan mellettem beszélték hogy majd hogy megverik meg szivatják xy-t. Több másodperc után kicsit pipa lettem és rájuk szóltam hogy szeptembertől azért ésszel kéne. Válasz semmi de abbahagyták. Aztán bizonyítványosztáson találkoztam a barátommal is, ekkor látták meg az idióta osztálytársaim és kérdezik, hogy megverjük. Meséltem a haveromnak is ezeket.

Tudom, hogy fura,de nem is ezekem akadtam ki a legjobban, hanem azon az idióta fárasztó padtársamon,akinek az orra előtt provokáltak engem (hallotta,ott ült) a baromarcúak hogy megverjék e xy-t. Arra nem reagált semmit (?!?), aztán amikor együtt mentünk ki,mondtam neki hogy mi történt és hogy meg akarják verni ősszel (tök mindegy hogy lesz e belőle vmi vagy nem,ez már fenyegetés, többször is mondták), és erre annyit mondott, hogy:

"Jó,hát mindannyian mások vagyunk,mindenkit el kell fogadni úgy,ahogy van."

Na erre nem is mondtam neki semmit,mert legszívesebben elküldtem volna valahova csúnyán,ott hagytam egyedül és léptem, amúgyis eddig is eléggé megkeserítette az életemet az idiótadágaival és a 16 éves kora ellenére 6 éves agyiszintjével. Egyébként a bunkók többször is dróton rángatták(kibeszélik a háta mögött,kóstolhatták úgy, hogy fel sem fogta mindig, hameg mégis, akkor nem mert visszaszólni, merthogy ő idézem nem akar konfliktust,most meg a szemetek odamentek hozzá így év vége felé rendszeresen és most a bizonyíványosztáson is és a vállát veregették,jópofiztak vele, akit egyébként nem is zavart,mintha ezer éves cimborák lennének meg együtt őriztek bárányt. Mit gondoltok ezekről az emberekről,osztályomról, erről az egész helyzetről? Bármi vélemény,(jó) tanács?


2023. júl. 2. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Valaki összefoglalná?
2023. júl. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsi,tudom, hogy hosszú lett,de azért na.

Szvl a lényeg kb:

- Az idióta.osztálytársaim megakarják verni ősszel a barátomat,aki az osztálytársunk lesz (összevonják az oszikat ugye), folyamatosan mondogatják

- amikor ezt elmondtam a padtársamnak(mondjuk a füle hallatára fenyegetőztek de nem fogta fel vagy nem tudom) annyit mondott a fenyegetőzésükre, hogy "jó,hát mindannyian mások vagyunk, mindenkit el kell fogadni, úgy, ahogy van."

2023. júl. 2. 02:25
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
16 éven aluliak nem használhatják az oldalt.
2023. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

????????????

17 éves vagyok,ha gondolod,majd térj rá a lényegre,a válaszadásra is.

2023. júl. 2. 13:36
 5/6 anonim válasza:
73%
Pitiáner hülyeségek, hogy van valakinek ilyenekre energiája?
2023. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán jött át, hogy srác vagy, aki aggódik a haverja miatt, vagy lány vagy és a pasidról van szó?

A lényegen mondjuk nem változtat, én a helyedben szólnék a barátnak (xy-nak), hogy mi a helyzet, mire készüljön szeptembertől, próbálja inkább kerülni a konfliktust, vannak és lesznek az életben fontosabb dolgok is, minthogy hülyegyerekekre pazarolja az energiáját. Ha nagyon belekötnek, álljon ki magáért, hátha némi tiszteletet ezzel kiérdemel és békén hagyják, ha nem akkor kénytelenek lesztek szólni tanárnak/szülőknek. (és nem, nem ciki szólni, fiatalok vagytok, hogy ilyeneket kelljen elviselnetek, a mentális egészség fontosabb).

Ha srác vagy, akkor te is valamelyest kiállhatsz a haverodért, de neki kell megmutatni, hogy nem nézhetik semmibe, ha lány vagy akkor maradj ki ebből, hiszen ha te véded be, akkor még inkább célkeresztbe kerül.

A padtársad meg lehet a te szemszögedből bunkó, nemtörödöm, de hidd el, ő csinálja jól, lesz még bőven stressz az életben, amit meg kell oldani, vagy el kell fogadni, esetleg bele kell törődni, majd ráérsz/értek abba energiát feccölni.

Hülyegyerekekkel nem érdemes leállni.

2023. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!