Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szülők! Mi a véleményetek a...

Szülők! Mi a véleményetek a gyermekeitek fiatal, pályakezdő tanárairól, hogyan viszonyultok hozzájuk?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 22:24
 1/9 Darius- ***** válasza:
63%
Személyfüggő
2023. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi a gond a pályakezdőkkel? Valahol el kell kezdeni dolgozni mindenkinek. Vagy már lassan a tanárokat is kinézik a világból az "ősanyák", ha nincs gyerekük, ugyanúgy, mint a védőnőt meg a gyerekorvost?
2023. aug. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Mit gondolna? A pályakezdők nem lehetnek jó tanárok, ügyesek? Megsúgom, hogy sok idős tanár nem ért a diákokhoz... Mindenki kezd valahol!!! Gondolok te sem tapasztalattal pottyantál be az első munkahelyedre!
2023. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Vagy már lassan a tanárokat is kinézik a világból az "ősanyák", ha nincs gyerekük, ugyanúgy, mint a védőnőt meg a gyerekorvost?"

Igen, egy kicsit ettől tartok, ezért vagyok kíváncsi a válaszokra, hogy jellemző-e az ilyesmi.

2023. aug. 2. 00:34
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Én is pályakezdő vagyok. Hallottam ilyenről, hogy volt egy felmérés, amiben kérdezték, hogy milyen egy jó tanár és sajnos elég sokan azt jelölték be, hogy olyan, akinek már van saját gyereke. Nem értem az összefüggést. Attól, hogy valakinek nincs gyereke, lehet nagyon jó szakember akár pályakezdőként is. Sőt, még lehet, hogy lelkesebb és sokkal jobban kijön a tanulókkal, mint egy életunt idősebb több gyerekes pedagógus. Ennyi erővel akkor az ilyen hozzáállásúak a bolti eladót, ahol a ruhákat/kaját/bármit vesznek is kérdezzék meg, hogy van-e gyereke és ha nincs, akkor ne vegyék meg tőle, mert hogy tudna jól pl gyerekruhákat árulni, ha neki nincs.
2023. aug. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer volt pályakezdő tanárom a 13 év közoktatásban töltött idő alatt. Ekkor végzős voltam gimiben. Anyu nem ismerte, csak a tablón látta. A véleménye róla az elbeszélésem alapján alakult ki, szóval pozitív volt.
2023. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Egyelőre csak az álláshirdetés van kint a suli honlapján, de még jelentkező rengeteg féle tanárból egyáltalán nincs.


Elfogadnám őket, ha jönnének. Az lesz a katasztrófa, ha nem lesz továbbra sem jelentkező.

2023. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Hál istennek, hogy otthagytam egy év után a tanárságot és nem kell ilyen idiótákkal foglalkoznom.
2023. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is otthagytam 4 év után, nekem is az a véleményem, mint az előttem szólónak. :D


Egyébként voltak szülők, akik épp hogy örültek nekem, mert kezdő tanárként egy olyan osztályba raktak be, akit egy idősebb, rettegett és szigorú tanár tanított volna. Év közben sok szülő jött oda, hogy de jó, hogy én lettem a tanáruk, és nem ez a tanárnő...


De - és ami inkább a domináns volt sajnos -, nekem is inkább az a tapasztalatom, hogy általában lenézik, zöldfülűnek tartják a fiatal tanárokat a szülők, és azt hiszik, hogy mivel kezdő a szakmában, semmit nem ért az egészhez, "most jött le a falvédőről". Ezért bepróbálkoznak azzal, hogy manipuláljanak, megmagyarázzák, hogy kellene tanítanom és meg vannak sértődve, ha saját elképzeléseim vannak, és megmondom, hogy szerintem ez hogy van. Azaz nem az ő kottájukból játszok. Ezt én is nagyon utáltam, a legfelháborítóbb az volt, amikor egyes szülők egyszerűen le is tegeztek...


Tőlem is kérdezgették, hogy van-e már gyerekem, és igazolva érezték magukat, amikor megtudták, hogy nincs, hogy tessék, ők megmondták... Holott én sem értem az összefüggést. Ennyi erővel az a jó állatorvos, akinek otthon van kutyája-macskája? Ahogy az előttem szóló írta, szerencsére már nem kell ilyen hülyékkel foglalkoznom.


Az volt a tapasztalatom (és ezt nem hencegésből írom, tényleg ezt láttam), hogy a fiatal tanárok sokkal könnyebben megtalálják a közös hangot a diákokkal, főleg a mai világban. Egy mai gyerekre egy mai tanár, aki "beszéli a nyelvét", sokkal jobban hat, sokkal könnyebben motiválja a tanulásra, akár indirekt módon is. De ebben az is benne van, hogy amíg a régi tanárok alapvetően a hagyományos, frontális módszerekre vannak ráállva, az újabb, modernebb ismeretekkel kikerülő fiatal kollégák palettája sokkal színesebb és még van is energiájuk ezekkel kísérletezni. A tapasztalatról meg annyit, hogy az idősebb kollégákban inkább rutin van már, és nem tapasztalat. Ez a rutin viszont személytelen, a gyerekeket kategorizálja, hajlamosabb arra, hogy általánosságok, kiismert minták alapján gondolkozzon és tanítson-neveljen, és ne egyének alapján.


És abban sem vagyok biztos, hogy az idősebb kollégák szakmai háttere jobb lenne, mint az egyetemről frissen kikerülteké. Az új tanárok ugyanis a friss szakmai ismereteket tudják. Nem egy idősebb kollégával találkoztam már, aki leragadt néhány évtizeddel elelőtt és mivel már kiégett, a megszokott rutinjait pörgette le mellényzsebből. De már a deriválást, integrálást régen elfelejtette, mert "az úgy sem kell középszinten".


Úgyhogy egy csomó dolog van, ami igenis az "új seprű" mellett szól, a szülők véleménye egyébként is kit érdekel. A diákok ülnek bent az órán, a szülők pedig a saját fejük után menve okoskodnak csak.

2023. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!