Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lojális munkásként hány...

Lojális munkásként hány százalékkal több fizetést érdemelsz véleményed szerint mint az újonc minimálbéres pályakezdő munkatársad?

Figyelt kérdés

Kialakult egy vita a héten a kollégák között, hogy ő kétszer annyit ér mint az új gyerek és kétszer annyit kellene keresnie is.


Jelenleg körülbelül 80%-al keres többet tehát majdnem kétszer annyit, többre nincs keret!


Én mondjuk inkább a újonc fizetését csökkenteném amíg be nem tanulja rendesen a munkát de sajnos a minimálbérnél kevesebbet nem lehet adni hivatalosan!

Na most ez bérfeszültséget generál , nem tudom mi a teendő ilyenkor, hogy ne legyen feszültség a munkások között?


Nem Budapestről meg nagy városokról van szó, ott nyílván kevés ez a fizetés de itt vidéken faluhelyen ennyit lehet kigazdálkodni meg elég is az életre. Szóval ne budapesti bérekkel példálózzatok , köszönöm!


2021. márc. 6. 08:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Szombat délelőtt, kezdődik újra a döbrögi kamukérdés elmebaj...
2021. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az a hely, ahol tényleg sokkal többet ér egy sok tapasztalattal rendelkező munkatárs. Persze mondjuk egy orvosnál vagy ilyesminél tényleg hasznos a 30 év tapasztalat, de a legtöbb munka kb. fél év tapasztalattal ugyanolyan szinten végezhető, mint 10 év tapasztalattal.


Szerintem tehát úgy fél évig jogos, ha a frissen kezdő emberke ugyanolyan pozícióban kevesebbet keres, utána viszont nem. De persze ez a munkától is függ.


Milyen munkáról van egyébként szó?

2021. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként eddig hetekig azt kamuztad, hogy a régi dolgozók elégedettek, mert jobb fiztést kapnak, mint a kezdők éhbére. Mostmár ők is belázadtak? Vagy csak fogysz ki az ötletekből hogy mit hazudozz itt össze?
2021. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Mezőgazdasági jellegű munka, inkább fizikai mint észmunka!
2021. márc. 6. 08:48
 5/28 A kérdező kommentje:
A lojális munkások közel 200 ezer forintot keresnek és igen elégedettek, csak kipattant egy vita arról, hogy ki mennyit ér és ezen ment aztán a balhé amíg helyre nem lettek téve
2021. márc. 6. 08:50
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit. Aki ugyanazt dolgozza, mint én, ugyanannyit kéne kapna, mint én. (az ő munkája kevesebbet ér??) Nem is értem, az új belépőt miért kellene kevesebb bérért foglalkoztatni?


Ez amúgy tényleg megint a döbrögi. :D

2021. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizikai munka, ott nem sok különbség van a teljesítményben, főleg nem egy hónap után. Ez esetben az új és a régi munkatárs ugyanannyit kéne keressen, esetleg egy év után bevezethetsz egy hűségbónuszt, a fizu max. 10%-át állandóra, vagy egyhavi fizut évente pluszban.
2021. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

1-2 év után emelem a bért , aki meg már itt van 5+ éve az majdnem kétszer annyit keres mint a kezdő!


Az egyéb prémium juttatási csomag meg ugyanaz azt megkapja a kezdő is egyből! Jártam is már pórul ezzel, hogy csak 2 hete dolgozott nálam a fiatal , megkapta a prémiumot aztán pár hét múlva meg lelépett

2021. márc. 6. 09:05
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5_6% al adok én többet a kezdő minimálbért kap aki már 30 éve csinálja az minimálbér plusz 5% őt, de évente van prémium kolbász meg ilyenek és mindenki boldog én is boldog földesúr vagyok.
2021. márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Lehet ezzel viccelődni, de egy fél disznó nem egyenlő a egy szál kolbásszal!
2021. márc. 6. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!