Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen volt a gimis ofőtök az...

Milyen volt a gimis ofőtök az osztállyal?

Figyelt kérdés

Például odafigyelt egyesével mindenkire? Lehetett hozzá lelki dolgokban segítséget kérni? Kirándulásokon csinált csapatépítő játékokat? Osztályfőnöki órán felkészített titeket a felnőtt életre (pl állásinterjú, stb)? Sikerült családdá összekovácsolni az osztályközösséget? Éreztétek úgy hogy ő olyan mint egy pótanya/pótapa? A mai napig gyakran látogatjátok őt?


Vagy milyen volt az ofőtök?


2023. aug. 13. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Konzervatív és kimért volt.

Néha próbált osztályfőnöki órán érdekes, filozófiai és gondolkodtató témákat bedobni, de hiába.

Egyesével senkire se figyelt (kiközösítéseket nem igyekezett megszűntetni), szituációkat rosszul kezelt, bizonyos emberek bármit megtehettek. Például osztálypénz rájuk bízott részének elköltése osztálykiránduláson. Ha őt nem érintette személyesen valami, akkor nem igazán volt szankció. Tanítani nem igazán tudott, próbált rendes lenni, de alapvetően sokan nem kedvelték, szerintem. Ha valamit elvállalt a suliban, határidő napján teljesítette, vagy pl. rábízta valakire az adott feladatot és határidő előtt 2-3 nappal érdeklődött az illetőnél, aki el se kezdte...

X év után felkért valakit, hogy "szervezze meg az osztálytalálkozót"...

2023. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén azt tudom mondani, hogy konzervatív és kimért.

Magyart tanított. Általánosban imádtam a magyar órákat. Még versenyeket is nyertem. Elkerültem gimibe, elmondta, hogy nála lehetetlen ötöst szerezni. Nekem sem sikerült sajnos, bármennyire is hajtottam. Folyamatosan feleltetett minket, osztogatta az egyeseket. Gyomorgörccsel vártuk a magyar órákat 4 évig.

Egyesével senkire se figyelt oda, nem érdekelték a kiközösitések. Nemhogy csapatépítő játékok nem voltak, de kirándulás sem a kötelező egy hetes erdei iskolán kívül. :D Semmire nem készített fel, folyton azt hajtotta, hogy egyetemre KELL menni. Úgyhogy az osztàlyunkból egyetlen ember nem jelentkezett csak felsőoktatásba. Szegény szégyenkezhetett is emiatt.. Mekkora baromsàg ez...

Nem láttam érettségi óta, és nem is szeretném.

Röviden ennyi.

N

2023. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
77%
Egy bánat volt. Foglalkozott egyenként mindenkivel, ami nála azt jelentette, hogy mindenkit kihívott a táblához és miközben oldottuk meg a matekpéldát, megalázott minket. Mindenkiben talált valamit, kinek a súlyát, kinek a haját, kinek a ruháját, kinek a kézírását alázta. Tanárként és osziként is szart ránk.
2023. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves aranyos szervező lelkiismeretes.

De semmit nem tud szerintem a gyerekekrol, hogy más világ.

2023. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Feledékeny, szétszórt, nemtörődöm.


Volt akinek a nevét még 11.-ben sem tudta, rendszeresen elfelejtett szólni, ha az osztálynak kellett volna készülnie egy előadással stb.


Megszállottan hitte, hogy az osztályon belüli különböző tagozatok nem beszélnek egymással egyáltalán.


A hülye, bukdácsoló gyerekeket általában imádta, babusgatta. A jó tanulókon élte ki mindig a szadista hajlamait, akik nem beszéltek neki vissza, mert tisztelték, mint tanárt.


Osztályfőnöki órát egyszerűen nem tartott, soha semmit nem intézett az osztálynak. Ha dolog volt beszambázott és közölte, hogy "el kéne intézni" és hogy ezt igazán meg tudjuk mi is csinálni, mert már "felnőttek" vagyunk.


Egy éve mikor végzett az osztályom minden tanár érdeklődött hová vettek fel és a facebook posztok alatt lelkesen gratuláltak. Ő egyiket sem tette, de még akkor sem, mikor később találkoztunk.


Nem volt tanárnak való, de még osztályfőnöknek sem. Ha valamire megtanított az az, hogy jobb ha mindent magamtól tapasztalok ki és nem várok segítségre, mert az nem fog jönni. Pláne nem tőle.

2023. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Matek-angol szakos volt. A matekot végig ő tanította, angolt csak 9.-ben. Igazából nem volt vele semmi bajom, érthetően elmagyarázta a dolgokat, igaz, ha bal lábbal kelt fel (évente kb. 2-szer), akkor tiszta idegbeteg volt. Szerintem engem nem igazán kedvelt, talán azért mert nagyon visszahúzódó vagyok és szinte csak akkor beszéltem, ha muszáj volt. Az osztályunk miden volt, csak összetartó nem, ezen ő sem tudott segíteni. Amikor végzős voltam, nem lehetett szalagavatónk, ballagásunk stb. a COVID miatt, meg ekkor ugye ekkor online oktatás. Az utolsó tanítási napon (érettségi előtt), az online oktatás alatt elsírta magát, hogy nagyon sajnálja, hogy nem lehet ballagásunk, meg hogy az igazgató még azt sem engedélyezte, hogy legalább vmi kis rendezvény legyen. Ott én is meghatódtam. Azóta otthagyta a tanári pályát, de aztán mégis visszament.
2023. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag fiatal, laza, rock koncertekre járó csaj volt (persze visszafogott, ízléses ruhákban dolgozott, nem ilyen bőrszerkós szegecses nyakörves illetőre kell gondolni)


Nem volt tipikus tyúkanyó, de gimiben már nincs is erre szükség szerintem. Lehetett hozzá fordulni kérdéssel, kéréssel, problémával, mindennel, szóval szerettük.

2023. aug. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
5 év alatt 4 különböző volt, igaz én ezalatt egyszer buktam és máshová kerültem, de itt is folytatódott a tendencia, szóval első helyen két év alatt volt 2, másik osztályban szintén 2. ez azt eredményezte hogy sosem alakult ki egyikkel sem közelebbi vagy bármilyen viszony, és egyetlen osztálykirándulás sem szerveződött egész középsulis időszakomban, nekem ez általános sulis emlék marad csak, ezt sajnálom kicsit. volt közte pályakezdő fiatal p*csa, ősrégi pszichiátriai szereket szedő matektanár, nyugdíjazása előtt kicsivel odafogadott "tanár úr" egyik sem nyújtott feledhető emlékeken túl semmi pluszt
2023. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2011-ben érettségiztem, én személy szerint nagyon kedveltem az osztályfőnököt, kis fiatal, akkoriban 30-as nő. Angolt is tanított nekünk, amit én nem szerettem mondjuk, nem voltam benne jó, de így is igyekezett átadni a tudását. Mindig jól esett, ha valamit jól oldottunk meg, megdicsért bennünket :)


Legnagyobb hibája szegénynek az volt, hogy eléggé szétszórt volt.. volt, hogy késett az óráról, de olyan is történet egyszer, hogy megfeledkezett az óráról :D jó osztály voltunk, olyan volt, mintha közülünk való lenne, de mindenki megadta neki a tiszteletet.

2023. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Összes kérdésre "nem" a válasz. Matek-fizika tanár volt (mi meg reál tagozatos osztály), nem volt semmiféle érzelgés. Nekem mondjuk nem is hiányzott.
2023. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!