Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen volt a gimis ofőtök az...

Milyen volt a gimis ofőtök az osztállyal?

Figyelt kérdés

Például odafigyelt egyesével mindenkire? Lehetett hozzá lelki dolgokban segítséget kérni? Kirándulásokon csinált csapatépítő játékokat? Osztályfőnöki órán felkészített titeket a felnőtt életre (pl állásinterjú, stb)? Sikerült családdá összekovácsolni az osztályközösséget? Éreztétek úgy hogy ő olyan mint egy pótanya/pótapa? A mai napig gyakran látogatjátok őt?


Vagy milyen volt az ofőtök?


2023. aug. 13. 17:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekünk két ofőnk is volt, pont félidőben történt a váltás.

Az első tanárnő rendesen figyelt mindenkire, lehetett hozzá nyugodtan menni bármivel, szívesen segített, és tényleg az volt a célja, hogy közösség legyen, ne széthúzó klikkek. Ha dráma volt, igyekezett a leghamarabb és legemberségesebben megoldani, pedig volt pár...

Első évben ilyen volt, majd meglettek a kedvencei, és látványosan máshogy állt onnantól bizonyos diákokhoz. Az is eléggé egyértelmű volt, hogy kiket nem csípett. Egyik csoportbontott óránk után meg is mondta a másik csoportnak, hogy minket (az ott nem lévő csoportot) nem bír a fiúk miatt, és az ő ofőjük szívesen lenne még. Mi meg a többiektől tudtuk meg, hogy igazgatóhelyettes lesz, és lead minket, nem is tőle.. azért ez sokat elmond róla.


A második ofő viszont sokkal rosszabb volt. Volt úgy 4-5 kedvence, egy ételallergiás lány, meg egy depressziós, akinek valami más betegsége is lehetett (kitalált mindenféle beteg dolgot mindenkiről, majd PhotoShopon bizonyítékokat gyártott erről, állandóan lógott órákról, furábbnál furább indokokkal), velük foglalkozott mindig, poénkodott, meg teljesen közvetlen volt, és érdeklődő is, mindenki mást meg totál levegőnek nézett, és túlzás nélkül nem törődött velünk, mintha ott sem lettünk volna. Semmiben sem lehetett rá számítani, a felvételi előtti szülőin meg azt mondta a szülőknek, hogy ő erről nem hajlandó beszélni, majd szépen neten rákeresünk mindenre. Az ő idejét ne rabolják ilyen hülyeséggel.

Mellé nem osztályozott következetesen sem, tanítani se nagyon tudott, próbálta minden alól kihúzni magát. OKTV-re mindenkit elengedett egész napra, csakis a versenyre kellett bejönniük, egy másik lányt, meg engem nem. Ebből elég nagy veszekedés lett (a tanárok közt), még az igazgatóhoz is eljutott az ügy, és úgy oldódott meg, hogy bekerült a házirendbe, hogy, aki OKTV-re megy, aznap nem kell suliba menjen. Az menő volt :D

2023. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nekem is két osztályfőnököm volt, az egyik egy 40-es évei végén járó nő, a másik egy 65 éves férfi. Sajnos nem szerettem egyiküket sem. Én még mindig gimibe játok, most fogom megkezdeni a végzős évemet.A hölgyet tizedik félévkor leváltották, mert vétett valami hibát, azóta ő az ofőhelyettesünk. Vele az volt a bajom, hogy betett engem egy skatulyába, én lettem a furcsa lány, és úgy is állt hozzám. Állandóan szegény anyukámat hívogatta telefonon, hogy bajok vannak velem, miközben csak annyi volt velem a baj, hogy nagyon visszahúzódó voltam és nem találtam a helyemet az osztályban. Aztán egyszer csak lett egy lány, akivel napi szinten órákat beszéltem, és úgy tűnt, hogy barátok leszünk. De hirtelen letiltott mindenhol, és az ofőhelyettesnek bepaszanolt meg kitalált mindenféle hülyeséget rólam. Tipikus menő lány egyébként, tehát kb azonnal mellé állt az osztály, én meg még jobban perifériára kerültem. Az ofőhelyettes abszolút nem volt pártatlan és objektív ebben a helyzetben, nyilván a menő csajszi mellé állt, mert jobb tanuló volt.Hozzáteszem, hogy egyébként én se vagyok rossz tanuló,szorgalmas is vagyok, csak épp nem ötös meg kitűnő, hanem kicsivel négyes feletti átlagom van. (erős suli). A jelenlegi ofőm viszont még rosszabb. Szerintem ő egyenesen nárcisztikus. Ha vétek valami hibát, az egész osztály előtt ordít velem, elmond mindennek, ha pedig ezt szóvá teszem neki, hogy legyen szíves, ne beszéljen így velem, akkor nyilván én vagyok megint a rossz. Az osztályban teljesen periférián vagyok azóta is, szinte nincs akihez szólni tudnék egy 38 fős osztályban. 🙃🙂De az osztálytársaim meg ez a két jómadár ofőszerű képződmény is úgy tesz, mintha ez az egész az én agyam szüleménye lenne, mert ugye nem lenne kényelmes megemelni a seggüket és mondjuk tenni valamit, hogy jobb közösség legyen az osztály. De mindegy, szerencsére máshol vannak barátaim, meg amúgy is végzős leszek, szóval már rohadtul nem érdekel 😃
2023. aug. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csak a liblingjeivel foglalkozott, nyalta a szűliknek a s…t, amúgy magasról tett az osztályra.
2023. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!